Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Ankara Çankaya Satılık Daire

araması için 2,781 ilan bulundu
search
Çankayacancel
Ankaracancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Çankaya Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin Yol Gösterici Bilgiler

Ev alma hayalinizi gerçekleştirirken birçok şeyi araştırma ihtiyacı hissederiz. Bölgenin genel bilgileri, iklim koşulları, ulaşımı, ekonomisi ve en önemlisi konut piyasasını merak ederiz. Emlakjet hayalinizdeki evi bulmanıza yardımcı olurken aynı zamanda o evin bölgesi hakkında tüm bilmeniz gerekenleri bir araya topladı. İçeriğimizde Çankaya satılık daire almadan önce ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulabileceğiniz yazımız sizlerle buluşuyor. Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ankara iline bağlı Çankaya ilçesi, Başkent’in yönetim merkezi konumundadır. Yerleşik nüfusu 2017 yılı sayımlarına göre 921.999 olan Çankaya Ankara’nın ve Türkiye’nin en kalabalık ilçesidir. Bu nüfusun yüzde 51,97’si kadın, yüzde 48,03’ü erkekten oluşur. Toplam yüzölçümü 1.157 kilometrekare, rakım 1000 metredir.

9 Haziran 1936 tarihinde ilçe statüsüne yükseltilmiş olan ilçe, ülkemizin üst yönetim idare binalarına ev sahipliği yapmaktadır. Bugünkü adıyla Anıttepe olan bölgede 15 bin metrekarelik bir alanda bulunan Anıtkabir, Atatürk Müzesi, TBMM, Pembe Köşk, ODTÜ Arkeoloji Müzesi, Atakule gibi önemli tarihi ve kültürel miraslar bulunmaktadır. Çankaya satılık daire seçimi yapabileceğiniz toplam 124 adet mahallesi bulunmaktadır. Satılık daire Ankara Çankaya Yıldız Mahallesi en fazla tercih edilen bölgelerden biridir. İncelemek için listeleme sayfamızda mahalle filtrelemesi ile kolaylıkla bulabilirsiniz.

Çankaya Satılık Daire Arayanlar İçin Bölge Coğrafyası ve İklimi

Çankaya İç Anadolu Bölgesi’nin kuzeybatısında yer alan Yukarı Sakarya Bölümü’nde yer alır.

 • Güneyinde Gölbaşı ilçesi,
 • Güneydoğusunda Bala ilçesi,
 • Batısında Etimesgut ilçesi,
 • Doğusunda Mamak ilçesi,
 • Kuzeyinde Keçiören, Altındağ, Yenimahalle ilçeleri çevresindeki ilçelerdir.

İlçe içerisinde en fazla aranan ilanların bulunduğu Ankara Çankaya sitesi satılık dairelerine göz atmak için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz. Çankaya coğrafi olarak Orta Anadolu’nun düzlükleri ortasında kayalık bir alanda kurulmuştur. Ana kentin merkezinde küçük ada niteliğinde olan bu kayalık alan bir çanak görünümündedir. İklim şartları Ankara’nın genel şartlarına uygun olarak karasal iklim hakimdir. Kış mevsimi kuru ayaz, soğuk ve kar yağışlı, yaz mevsimi sıcak ve kuraktır.

Çankaya İlçesinde Eğitim ve Sağlık Hizmetleri

Çankaya satılık daire arayanlar için ilçede bulunan eğitim kurumları ve sağlık hizmetlerini araştırdık. Çankaya’da yüzü aşkın ilkokul, ortaokul ve lise eğiti kurumu bulunmaktadır. Aynı zamanda 10 adet üniversite vardır. Bu üniversiteler;

 • Ankara Üniversitesi,
 • Orta Doğu Teknik Üniversitesi,
 • Gazi Üniversitesi,
 • Hacettepe Üniversitesi,
 • Kara Harp Okulu.

Çankaya ilçesinde; 9 adet devlet hastanesi, 26 adet özel hastane sağlık hizmeti vermektedir. Tüm bu eğitim ve sağlık hizmetlerinin yoğun olarak bulunduğu Ankara Çankaya Birlik Mahallesi satılık daire ilanlarına göz atabilirsiniz.

Çankaya İlçe Sosyal Yaşamı

Çankaya satılık daire almadan önce ilçenin gezilecek yerlerini, sosyal yaşam alanlarını bilmek oldukça önemlidir. Yaşayacağınız çevrede neler var ve hangi etkinlikler gerçekleştiriliyor merak ediyoruz. Çankaya’da güzel vakit geçirebileceğiniz epeyce fazla seçenek bulunuyor. Botanik Bahçesi, Eymir Gölü, Kuğulu Park, Oyuncak Müzesi, Barış Heykeli, Elmadağ Kayak Tesisleri bunların en önde gelenleridir. Ankara’daki festivallerin büyük çoğunluğu Çankaya ilçe sınırları içerisinde gerçekleşir. Ankara Uluslararsı Film Festivali, Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali, Ankara Uluslararsı Müzik Festivali ve Ankara Caz Festivali bunların en önemlileridir.

Çankaya Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçe Konut Piyasası

Çankaya ilçesi konut piyasasına baktığımızda yoğun kentleşmenin beraberinde büyük konut projeleri için oldukça fazla seçenekler bulunmaktadır. Emlakjet 2019 yılı Ocak ayı Bölge Raporuna baktığımızda Çankaya satılık daire ortalama alanı 125 metrekare, ortalama geri dönüşü 21 yıl ve birim fiyatı 2.511 TL/metrekare olarak hesaplanmıştır. Tercih etmek istediğiniz semt ya da site şartlarına göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir.

Konut tiplerine göre ortalama satış fiyatları;

 • 1+1 69 metrekare daire satış fiyatı 291.456 TL,
 • 2+1 99 metrekare daire satış fiyatı 242.352 TL,
 • 3+1 125 metrekare daire satış fiyatı 292.750 TL,
 • 4+1 180 metrekare daire satış fiyatı 552.060 TL’dir.

Sizde hayalinizdeki evi bulabilmek için emlakçıdan veya sahibinden satılık daire Ankara Çankaya Kırkkonaklar Mahallesi gibi en fazla tercih edilen ilanları listeleme sayfamızdan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Çankaya Satılık Daire Arayanlar İçin İlçedeki Güncel Konut Projeleri

Emlakjet olarak yeni bir ev sahibi olmak isteyenler için merak edilen tüm araştırmaları yapıyoruz. Böylece bölgedeki tüm konut projelerini, konut piyasasını ve diğer tüm genel bilgilere kolaylıkla ulaşılabileceksiniz. Emlakjet’te özel markalı konut projelerinden detaylı bilgi sahibi olabilmeniz için Emlakjet Projeler kısmından faydalanarak, bölgenizdeki tüm projeler hakkında hızlıca detaylı bilgi almanızı sağlıyor. Ankara’nın gözde projelerinin başında ise; 2018 yılının Haziran ayında teslim edilen ve Ankara Çankaya’da konut satışlarını büyük oranda etkileyen Sinpaş Marina Ankara Projesi geliyor. Bağımsız araştırma şirketlerinin yaptığı araştırmaya göre Ankara’da yaşayan 30 yaş üstü vatandaşların ilk tercihi Sinpaş Marina Ankara oldu. Çankaya satılık daire seçeneklerini araştıranlar için bölgedeki güncel markalı konut projeleri şunlardır;

 • Sinpaş Yalı Vadi, Sinpaş Yapı,
 • Bilkent Nazende, Rast Grup,
 • Beysu Vera Villaları, Moltaş, OTG, Tuğmaner,
 • Nova Garden, Nova Yapı,
 • Oğuzata-ATD Ankara, Oğuzata,
 • Avend Beytepe, Rast Grup,
 • Emlak Konut Saraçoğlu, Emlak Konut GYO,
 • Vivendi, İMY Yapı,
 • Sukent Beytepe, S.S. Sukent Konut Yapı Kooperatifi,
 • Bmz&Rast Beytepe, BMZ Mimmar ve Rast 
 • Kuğulu Park Konutları, Kuğulu Yapı,
 • Aden Premium, Uslu Yapı.

Çankaya Satılık Daire Arayanlar İçin Yatırım Fırsatının Arttığı Mahalleler

Ankara’nın en fazla nüfusa sahip olan ilçesi Çankaya’da ev sahibi olmak isteyenler ve konut yatırımı yapmak isteyenlerin ilk tercihi olmaya devam ediyor. Bölgenin yükselen değerlerini önceden belirlemek ve yatırımda karlılığı hedef alarak adım atmak oldukça akıllıca oluyor. Çankaya satılık konut seçeneklerinde, yatırım için yükselen mahalleleri tercih etmek oldukça önemli oluyor. Çankaya’nın konut projelerinde değer kazanan mahalleleri şunlardır;

 • Ahlatlıbel Mahallesinde ortalama satılık konut fiyatı; 476.000 TL,
 • Beytepe Mahallesinde ortalama satılık konut fiyatı; 854.000 TL,
 • Mutlukent Mahallesinde ortalama satılık konut fiyatı; 1.046.000 TL,
 • Mustafa Kemal Mahallesinde ortalama satılık konut fiyatı; 726.000 TL,
 • Çayyolu Mahallesinde ortalama satılık konut fiyatı; 743.000 TL,
 • Yaşamkent Mahallesinde ortalama satılık konut fiyatı; 581.000 TL,
 • Ümit Mahallesinde ortalama satılık konut fiyatı; 616.000 TL,
 • Oran Mahallesinde ortalama satılık konut fiyatı; 1.107.000 TL,
 • Koru Mahallesinde ortalama satılık konut fiyatı; 510.000 TL’dir. 

Daha fazla bilgi ve ayrıntılı ilanlar için Ankara Çankaya Birlik Mahallesi satılık daire ilanları gibi diğer tüm mahallelere emlakjet.com'un ilan listeleme sayfasından ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Çankaya Satılık Daire
100. Yıl100. Yıl Mahallesi50. Yıl MahallesiAhlatlıbelAhlatlıbel MahallesiAkarlar MahallesiAkpınar MahallesiAlacaatlıAlacaatlı MahallesiAnıttepeAnıttepe MahallesiArka Topraklık MahallesiAşağı AyrancıAşağı İmrahor MahallesiAşağı Öveçler MahallesiAşıkpaşa MahallesiAta MahallesiAydınlar MahallesiAyrancı MahallesiAziziye MahallesiBademlidere MahallesiBağcılar MahallesiBahçelievlerBahçelievler MahallesiBakanlıklarBalgatBalgat MahallesiBarbaros MahallesiBayraktar MahallesiBeysukentBeytepeBeytepe MahallesiBilkentBirlikBirlik MahallesiBoztepe MahallesiBüyükesatBüyükesat MahallesiCebeciCebeci MahallesiCevizlidereCevizlidere MahallesiCumhuriyet MahallesiÇamlıtepe MahallesiÇankayaÇankaya MahallesiÇavuşlu MahallesiÇayyoluÇayyolu MahallesiÇiğdem MahallesiÇukurambarÇukurambar MahallesiDevlet MahallesiDikmenDilekler MahallesiDodurga MahallesiDoğuş MahallesiDumlupınar MahallesiEhlibeyt MahallesiEmekEmek MahallesiErtuğrulgazi MahallesiErzurum MahallesiEsatoğlu MahallesiEti MahallesiEvciler MahallesiEymirFakülteler MahallesiFidanlık MahallesiGaziosmanpaşaGaziosmanpaşa MahallesiGökkuşağı MahallesiGöktürk MahallesiGüvenevler MahallesiGüzeltepe MahallesiHacı BayramHarbiye MahallesiHilal MahallesiHuzur MahallesiHürriyetİleri Mahallesiİlkadım Mahallesiİlkbahar Mahallesiİlkerİlker Mahallesiİncesuİncesu Mahallesiİşçi Blokları MahallesiKarahasanlı MahallesiKarapınar MahallesiKarataş MahallesiKavaklıdereKavaklıdere MahallesiKazım Özalp MahallesiKeklik Pınarı MahallesiKırkkonaklarKırkkonaklar MahallesiKızılayKızılay MahallesiKızılırmak MahallesiKocatepeKocatepe MahallesiKolejKonutkentKonutkent MahallesiKorkutreis MahallesiKorukentKoru MahallesiKömürcü MahallesiKurtuluşKüçükesatKüçükesat MahallesiKültür MahallesiMalazgirt MahallesiMaltepeMaltepe MahallesiMebusevleri MahallesiMeşrutiyet MahallesiMetin Akkuş MahallesiMetin Oktay MahallesiMimar Sinan MahallesiMuhsin Ertuğrul MahallesiMurat MahallesiMustafa KemalMustafa Kemal MahallesiMutlukent MahallesiMürsel Uluç MahallesiNaci Çakır MahallesiNamık Kemal MahallesiNasuh Akar MahallesiOğuzlar MahallesiOranOran MahallesiOrta Doğu Teknik Üniversitesi ( ODTÜ )Orta İmrahor MahallesiOsman Temiz MahallesiÖn Cebeci MahallesiÖveçlerÖveçler MahallesiProf. Dr. Ahmet Taner Kışlalı MahallesiRemzi Oğuz Arık MahallesiSağlık MahallesiSancak MahallesiSeyranbağlarıSeyranbağları MahallesiSokulluSokullu Mehmet Paşa MahallesiSöğütözüSöğütözü MahallesiŞehit Cengiz Karaca MahallesiŞehit Cevdet Özdemir MahallesiTandoğanTınaztepe MahallesiTohumlar MahallesiTopraklık MahallesiTürkkonutUmut MahallesiÜmitköyÜmit MahallesiÜniversiteler MahallesiYakupabdal MahallesiYaşamkentYaşamkent MahallesiYayla MahallesiYenişehirYeşilkent MahallesiYıldızYıldızevler MahallesiYukarı AyrancıYukarı Bahçelievler MahallesiYukarı Dikmen MahallesiYukarı Öveçler MahallesiYücetepe MahallesiZafertepeZafertepe Mahallesi
Ankara Çankaya Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Ankara Çankaya Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Ankara Çankaya Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Proje Firmasından Ankara Çankaya Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Çubuk Atatürk Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çubuk Barbaros Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çubuk Cumhuriyet Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çubuk Esenboğa Merkez Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.