Emlakjet
"Aradığın ilan yayından kaldırılmış. Dilersen aynı bölgedeki diğer ilanları inceleyebilirsin."

Pursaklar Mimar Sinan Mahallesi Satılık Daire

araması için 256 ilan bulundu
search
Mimar Sinan Mahallesicancel
Pursaklarcancel
Ankaracancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Pursaklar Mimar Sinan Mahallesi Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız İçin Mahalle Hakkında Genel Bilgiler

Pursaklar Mimar Sinan Mahallesi satılık daire arayışı içerisinde olan Emlakjet okuyucularımız için hazırladığımız bu rehber sayesinde  mahalle hakkında daha fazla bilgiye sahip olacak ve bu sayede Pursaklar Mimar Sinan Mahallesi satılık daire arayışındaki ziyaretçilerimizin istedikleri ve hayal ettikleri evi bulmalarını kolaylaştıracağız. EmlakJet okuyucularına yardımcı olmak için hazırladığımız bu yazıda bölgenin kurumlarından fiyatlarına kadar pek çok noktasına değindik.

Mimar Sinan, Ankara ilinin Pursaklar ilçesine bağlı bir mahalledir.Satılık daire arayan siz emlakjet okurları için dikkat edilmesi gereken bir konu da bölgenin sahip olduğu iklim şartlarıdır. Genellikle kara ikliminin hüküm sürdüğü Ankara'da farklı iklimler vardır. Güneyde İç Anadolu'nun hususiyeti olan step-bozkır iklimi, kuzeyde ise Karadeniz bölgesinin yumuşak ve yağışlı özelliği görülür. Ankara ilinin kışları çok soğuk ve yazları da çok sıcaktır. Yıllık ısı değişikliği 40°C ile -24,9°C arasındadır. 

MİMAR SİNAN mahallesi nüfusu (MERKEZ beldesine) bağlı PURSAKLAR, ANKARA. MİMAR SİNAN mahallesinin Nüfusu Toplam 24.518 tır. Bu nüfusun 12.408'si Erkek, 12.110'si Kadındır.ANKARA ili PURSAKLAR ilçesi (MERKEZ beldesine) bağlı MİMAR SİNAN mahallesinin bağlı olduğu belediyenin niteliği BÜYÜKŞEHİR İLÇE'dir.

Mimar Sinan Mahallesi Ulaşım Olanakları

Mimar Sinan Mahallesi satılık daire arayan okurlarımız için ulaşım olanaklarını derledik.Mimar Sinan mahallesi için ulaşım Pursaklar ilçesinin ulaşım olanakları sayesinde sağlanmaktadır. Pursaklı’ya ulaşabilmek için Ankara-Pursaklar arası hatlar mevcuttur. Cumartesi günleri seyrek olan otobüs seferlerinin aksine hafta içi ve pazar günleri oldukça sık seyretmekte ve bu sayede ulaşımı kolaylaştırmaktadır. Otobüs seferlerinin yanı sıra tren aracılığıyla da ilçeye ulaşım sağlamak mümkün.Bu hatlardan bazıları şunlardır:

 • 351 (AKŞEMSETTİN-SU DEPOSU-MAMAK-SIHHİYE-ULUS)

 • 434 (AYBÜ-SARAY-KAYMAKAMLIK-HASTANE-PURSAKLAR MERKEZ)

 • 435 (PURSAKLAR-KENTKOOP-TAŞDELEN CD.)

 • 436 (PURSAKLAR-KAFKASLAR-BAĞLUM)

 • 437 (PURSAKLAR-MİMAR SİNAN MH.-ULUS-SIHHİYE)

 

Mimar Sinan Mahallesi Satılık Daire Arayanlar İçin Mahalle Eğitim Kurumu Bilgisi

Pursaklar Mimar Sinan Mahallesi satılık daire arayan çocuklu aileler için eğitim kurumu araştırmaları gerçekleştirdik. Mahalle içerisinde okul bulunmadığından, eğitimin taşımalı olarak gerçekleştirildiği okul isimleri şu şekildedir:

 • Pursaklar 80. Yıl Anaokulu

 • Pursaklar Imkb Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi

 • Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi

 • Pursaklar Anadolu Lisesi

 • Dede Korkut Anadolu Lisesi

 • Azmi Ertuğrul İlkokulu

 • Aşağı Peçenek İlkokulu

 • Prof. Dr. Fuat Sezgin Anadolu Lisesi

 • Ankara Pursaklar Fen Lisesi

Pursaklar Mimar Sinan Mahallesi Satılık Daire Arayanlar İçin Gayrimenkul  Bilgileri

Ankara Pursakalar Mimar Sinan satılık daire fiyatları ortalama 235.760 Türk Lirasıdır. Bölgede satılık dairelerin ortalama metrekare birim fiyatı 1.684 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Pursaklar Mimar Sinan Mahallesi satılık dairelerin ortalama büyüklüğü 140 metrekaredir. Ankara’nın il geneli yerleşimine bakıldığında ilçe merkezi gibi nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu bölgelerde; yüksek katlı siteler ve metrekaresi yüksek evlerin ön planda olduğu görülüyor. Az nüfusa sahip olan kırsal kesimlerde ise tek katlı veya iki katlı genellikle bahçeli müstakil evler tercih ediliyor. Tercih edilen konutun sahip olduğu iç ve dış özelliklere, otopark, güvenlik, bulunduğu konum, havuz, manzara ve site içinde bulunup bulunmama durumuna göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir.Bir daire satın almadan önce her türlü etkeni göz önünde bulundurmanız önerilmektedir. Pursaklar Mimar Sinan Mahallesi sahibinden satılık daire arıyorsanız Emlakjet.com üzerinden en güncel ilanları takip edebilirsiniz.

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

28 Haziran 2024

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

28 Haziran 2024

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.