/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karesicancel

Balıkesir Karesi Satılık Daire

araması için 349 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Karesi Satılık Daire Arayanlara Tercih Rehberi

Karesi satılık daire düşünenler için, ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, ilçenin tarihi, coğrafi konumu, tarihi ve demografik yapısı hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Karesi, Türkiye’nin en gelişmiş tarım kentlerinden biri olan Balıkesir iline bağlı bir ilçedir. Ege Bölgesi’nde yer almaktadır. 12 Kasım 2012 yılında TBMM’de kabul edilen bir kanun ile bugünkü statüsüne kavuşmuştur. İlçe, tarımsal ekonominin merkezidir ve stratejik konumu nedeniyle aynı zamanda bir ulaşım merkezidir. Antik Çağlar’dan itibaren yerleşimin olduğu ilçenin bilinen ilk ismi Misya’dır. 1300’lü yıllarda Karesi Beyliği’nin kurulması ile bu ismi almıştır. 1923 yılında çıkan bir kanun ile Karesi ismi kaldırılarak, Balıkesir ismi verilmiştir. Kentin merkezi konumunda olan ilçe, mahalle ve köylerden meydana gelmektedir.

Karesi Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Coğrafyası

Karesi satılık ev arayanlar için hazırladığımız bu yazının ilk bölümünde ilçenin coğrafi özelliklerin ve ikliminden bahsedeceğiz. Özellikle şehir dışından gelerek bölgeye yerleşenlerin bu bölümü dikkatlice okumaları iyi olacaktır. Karesi, 74.204 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur ve ilçenin rakımı, bir başka deyişle denizden yüksekliği yaklaşık 170 metredir. Balıkesir Ovası’nın kenarına kurulan ilçe, verimli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Karesi topraklarının engebesi çok fazla değildir, ilçe genellikle dalgalı düzlüklerden meydana gelmektedir. Semtte, ılıman Akdeniz İklimi ile Marmara İklimi birlikte hüküm sürmektedir.Bu sebeple yazlar sıcak ve kurak, sonbaharlar uzun ve yağışlı, kışlar ise soğuk ve kar yağışlıdır. Bölgenin hakim bitki örtüsü ise makidir. Bu bodur çalılıklar, yüksek kesimlerde yerini ormana bırakmaktadır.

Karesi Satılık Daire Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi

Yaşamayı düşündüğünüz bölgenin coğrafi özellikleri kadar, tarihi hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Hayatınızı sürdüreceğiniz bölgenin tarihini bilmek, aranızdaki bağı güçlendireceğinden Karesi satılık konut tercih edecekler için yazının bu bölümde semtin tarihinden bahsedeceğiz. Karesi ilçesinde yapılan arkeolojik kazılar, ilçede ilk yerleşimin milattan önce sekizinci yüzyılda başladığını göstermektedir. Bölgenin bilinen ilk ismi Agiros’tur. Çok çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapan ilçe, 1361 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun eline geçmiştir. 1897 yılında gerçekleşen deprem, semt tarihinin öenmli kırılma noktalarından biridir. Bu doğal afet ile beraber, ilçede neredeyse taş taş üstünde kalmamıştır. Balkan Savaşları sonrası ilçeye muhacirler yerleşmiştir. 1950’li yılında çıkan yangın da ilçe için dönüm noktalarından biri olmuştur.

Karesi Satılık Daire Alacaklara İlçenin Demografik Durumu

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 181.013’tür. Bu kişilerin %48.57’si erkek, geriye kalan %51.43’ü kadındır. İlçe nüfusu, bugünkü statüsüne kavuştuğu tarihten itibaren sürekli olarak artmaktadır ve bugün popülasyonun artış hızı %1.63 civarındadır. Semt, 70 mahalleden meydan gelmektedir. Köy veya bucak yerleşimi ise bulunmamaktadır. Balıkesir Karesi satılık ev tercihinde bulunmayı düşünenler ilçenin en gelişmiş ve en kalabalık on yerleşiminden birinde veya birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırmak isteyebilirler:

 • Paşa Alanı Mahallesi

 • Toygar Mahallesi

 • Atatürk Mahallesi

 • İkinci Sakarya Mahallesi

 • Adnan Menderes Mahallesi

 • Ali Hikmet Paşa Mahallesi

 • Birinci Sakarya Mahallesi

 • Maltepe Mahallesi

 • Kuva-i Milliye Mahallesi

 • Yeni Mahalle

Eğer Karesi satılık daire arayışınızı mutlu sonla bitirmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Karesi’de satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

Karesi Satılık Daire
Balıkesir Karesi Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Balıkesir Marmara Avşa Mahallesi Satılık Daire
 • Balıkesir Marmara Satılık Daire
 • Balıkesir Susurluk Satılık Ev
 • Balıkesir Satılık Ev
 • Bartın Amasra Kaleşah Mahallesi Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.