Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Savaştepecancel
Balıkesircancel

Balıkesir Savaştepe Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Savaştepe Satılık Daire Düşünenler için İlçe Hakkında Yol Gösterecek Bilgiler

Savaştepe satılık daire tercih etmeyi düşünenler için, ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Yazının ilk kısmında ilçenin tarihine, ikinci kısmında ekonomisine ve son kısmında demografik bilgilere değindik. Yazıyı okumayı tamamladıktan sonra, semt hakkında bilgi sahibi olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Savaştepe, Türkiye’nin en gelişmiş kentlerinden biri olan Balıkesir’e bağlı bir ilçedir. Semt, Ege Bölgesi’nde yer almaktadır. Yörük kültürünün yoğun olarak yaşandığı ilçede, on beş tane yörük köyü bulunmaktadır. Karakeçili yörüklerinin yaygın olarak varlık gösterdiği semtte Hardal, Kılaz ve Yüncü yörük aşiretlerinin kurduğu köyler bulunmaktadır. İlçede Karakeçili yörük ağzı kullanılmaktadır. Ancak Ege Bölgesine has kültüre özelliklere de rastlamak mümkündür.

Savaştepe Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Tarihi

Savaştepe satılık ev arayanlar için hazırladığımız bu yazının ilk kısmında, semtin tarihi özelliklerinden bahsedeceğiz. Yaşadığınız bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, o ilçe veya ille olan bağlarınızı güçlendirecektir. Savaştepe’de ilk yerleşim, insanlığın ilk dönemlerinde gerçekleşmiştir ve bölgede bulunan kalıntılar Tunç Çağı’ndan kalmadır. Semtte yapılan arkeolojik kazılarla ortaya çıkarılan Sazlıdere Höyüğü, ilçenin en önemli tarihi eserlerinden biridir. Milattan önce beşinci yüzyılda kurulan semt, ticaret yolları üzerinde bulunduğundan tarih boyunca önemli bir konuma sahip olmuştur. Semtin bilinen ilk ismi Kerasai’dir ve “halkın kenti” ismi anlamını taşımaktadır. Önce Helenlerin, sonra Lidyalıların, İyonların ve Perslerin hakimiyetine giren semt, 1345 yılından itibaren Osmanlı İmparatorluğu’na bağlı bir bucak olmuştur. 1954 yılında çıkarılan bir kanun ile semt, ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Savaştepe Satılık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomisi

Savaştepe satılık konut seçmeyi düşünenlerin, mutlaka ilçenin coğrafi özellikleri ve ekonomisi hakkında fikir sahibi olmak isteyebilirsiniz. Savaştepe ilçesi, 567 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve semtin denizden yüksekliği 300 metredir. İlçenin ılıman iklim koşulları ve yükseltinin de fazla olmaması nedeniyle bölgede birçok ekonomik faaliyet birlikte yürütülmektedir. Ancak yerel halkın çok büyük bir bölümü tarım ile uğraşmaktadır. İlçede pamuk, incir, zeytin gibi ürünlerin yanı sıra, çok çeşitli meyve ve sebzeler de yetiştirilmektedir. Sınırlı bir alan üzerinde tütün üretimi de yapılmaktadır. Özellikle kırgıbayır ve suyun bol olduğu arazilerde yetiştirilen tütün, bu bölgenin iklim koşullarına çok uygundur. İlçede orta ve küçük çağlı sanayi tesisleri bulunmaktadır. Bu tesislerde zeytinyağı çıkarılmaktadır.

Savaştepe Satılık Daire Arayanlara İlçenin Demografisi

Savaştepe ilçesinde ikamet edenlerin sayısın 01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’na göre, i18.243’e ulaşmıştır. Kent nüfusunun %49.80’i erkek, geriye kalan %50.20’si ise kadındır. İlçenin nüfusu 2007 yılından itibaren düzenli olarak azalmıştır. 2017-2019 seneleri arasında ise çok küçük bir artış görülmüştür. Bölgedeki popülasyonun artış hızı %0.31’dir. Balıkesir Savaş satılık ev tercih edecekler aşağıdaki mahallelerden birinde araştırmalarını yoğunlaştırmak isteyebilirler:

  • Cumhuriyet Mahallesi

  • Sarıbeyler Mahallesi

  • İstiklal Mahallesi

  • Fatih Mahallesi

  • Zafer Mahallesi

  • Karacalar Mahallesi

  • Yeşilhisar Mahallesi

  • Hürriyet Mahallesi

  • Söğütçük Mahallesi

  • İsadere Mahallesi

Eğer Savaştepe satılık daire düşüncenizden eminseniz ve bir an önce arayışınız mutlu sonla bitirmek isterseniz, ilçede bulunan deneyimli emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Savaştepe’de satılık konut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.