Emlakjet

Bilecik Pazaryeri Satılık Daire İlanları

araması için 1 ilan bulundu
search
Pazaryericancel
Bilecikcancel

Pazaryeri Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Pazaryeri satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Pazaryeri Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Genel Bilgisi

Marmara İlinin doğusunda yer alan Bilecik ilinin önemli ilçelerinden biri olan Pazaryeri ilçesinin yüzölçümü 399 kilometrekaredir. Doğusunda Bozüyük ilçesi, batısında Bursa ilinin İnegöl ilçesi, güneyinde Bozüyük ilçesi, kuzeyinde ise Bilecik Merkez ilçesi yer almaktadır. Bilecik Pazaryeri satılık daire arayanlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin yer şekilleri engebeli ve dağlıktır. Bu nedenle Marmara Bölgesi sınırları içerisinde yer almasına rağmen sert karasal iklim etkisi altındadır. İlçenin yer şekilleri içerisinde önemli yükseltiler yer almaktadır. Bunlardan başlıcaları: 

 • Kireçlik Tepesi,
 • Ahı Dağı,
 • Esemen Sırtları,
 • Uzunçam,
 • Karateke ve
 • Kertalan Sırtları’dır.

Denizden yüksekliği 810 metre olan ilçenin yükseltisi doğu yönünde azalmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri için kullanılan ovanın ise üç tarafı dağlık arazilerle çevrilidir. Ovanın içerisinde geçen Sorgun ve Karasu Çayları sulama işlemlerinde kullanılmaktadır. Arazisinin büyük bir çoğunluğu ormanlık arazilerle kaplı olan ilçesinin geriye kalan arazileri ise tarım arazisi olarak kullanılmaktadır. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinin başlıcaları: şebetçiotu, buğday, sırık fasulye ve oturak fasulyedir. Pazaryeri satılık daire arayışında olan kişiler bölgedeki ekonomik faaliyetlerle yakından ilgilenmektedir. İlçede yapılan tarım faaliyetleri modern yöntemlerle zenginleştirilmiş olup bölge halkı için önemli bir gelir kaynağı haline gelmiştir. Bu sebeple ilçede satılık ev arayanların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Pazaryeri Satılık Daire Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 10 bin 527’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,07’sini (5 bin 166) erkek, yüzde 50,93’ünü (5 bin 361) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Pazaryeri satılık daire arayışında olan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 6 adet mahalle ve 24 adet köy bulunmaktadır. Pazaryeri satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalle ve köyler: Beşikli Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Dereboğaz Mahallesi, Doğanlar Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yüzbaşı Mahallesi, Ahmetler Köyü, Alınca Köyü, Arapdere Köyü, Arpadere Köyü, Bahçesultan Köyü, Bulduk Köyü, Bozcaarmut Köyü, Burçalık Köyü, Büyükelmalı Köyü, Demirköy Köyü, Dereköy Köyü, Dülgeroğlu Köyü, Esemen Köyü, Firanlar Köyü, Güde Köyü, Gümüşdere Köyü, GÜnyurdu Köyü, Karadede Köyü, Karaköy Köyü, Kınık Köyü, Küçükelmalı Köyü, Nazifpaşa Köyü, Sarıdayı Köyü ve Sarnıç Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihinizi Bilecik Pazaryeri ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Bilecik Pazaryeri satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

26 Eylül 2023

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

26 Eylül 2023

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

26 Eylül 2023

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

Bilecik Pazaryeri Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Pazaryeri Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İstanbul Satılık Daire
 • Bolu Bolu Merkez Beşkavaklar Mahallesi Kiralık Daire
 • Tekirdağ Çorlu Önerler Mahallesi Satılık Tarla
 • İzmir Torbalı Ertuğrul Mahallesi Satılık Arsa
 • Ankara Sincan Satılık Daire
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.