/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Geredecancel

Bolu Gerede Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Gerede Satılık Daire Arayanlara Yol Gösterecek Bilgiler

Gerede satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğreneceksiniz. Gerede, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Bolu iline bağlı bir ilçedir. İç Anadolu Bölgesi ile Batı Karadeniz Bölgesi arasında bir geçit konumunda yer almaktadır. Dalgalı bir arazi üzerine kurulmuş olan ilçe, ormanlarla kaplı dağlık alanlardan oluşmaktadır. İlçenin kuzeyinde dağlık alanlar 1600 metre, güneyindeki dağlık alanlar ise yaklaşık 2200 metre rakıma sahiptir. Uluslararası birçok etkinliğe ev sahipliği yapan semt, özellikle kayak tutkusuna sahip olanların birinci tercihidir.

Gerede Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Kısa Tarihi

Gerede satılık ev arayanlar için hazırladığımız bu yazının ilk bölümünde semtin tarihinden kısaca bahsedeceğiz. İlçede yapılan arkeolojik kazılar ile ortaya çıkarılan kanıtlar bölgede ilk yerleşimin tarih öncesi zamanlara tekabül ettiğini göstermektedir. Antik Çağlara kadar uzanan geçmişi ile ilçe çok çeşitli milletlere ev sahipliği yapmıştır. Bölgede en uzun hüküm sürenler ise Selçuklu ve Osmanlılar olmuştur. Roma İmparatorluğu’nun ikiye bölünmesinden sonra ilçede Bizans hakimiyet kurmuştur. Semt, Orhan Bey döneminden sonra Osmanlı idaresine katılmıştır. Uzun süre İstanbul’a yakınlığı sebebiyle Osmanlı ordusu tarafından kullanılmıştır. İlçe tapu tahrir kayıtlarında Bolu’ya bağlı bir nahiye olarak geçmektedir. 1926 yılında çıkarılan bir kanun ile semt ilçe statüsünü almıştır.

Gerede Satılık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomisi

Bir bölgenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli, ilçenin emlak piyasası üzerinde belirleyici bir öneme sahiptir. Bu nedenle Gerede satılık konut tercih etmeyi düşünenlerin, bölgedeki hakim ekonomik faaliyetler hakkında bilgi sahibi olmalıdır. İlçede tarım, hayvancılık ve ormancılık faaliyetleri gelişmiştir. Semtin ormanlarla kaplı olması nedeniyle, bölge halkının önemli bir bölümü bu şekilde geçimini sağlamaktadır. Yükselti fazla olmasına rağmen, ilçe ekime ve dikili araziler bakımından zengindir. İlçede sebze ve meyve üretimi yaygındır, armut, kestane, üzüm, buğday, arpa, çavdar ve fasulye üretimi yaygındır. Bunlara ek olarak ilçede arıcılık gelişmiştir. Özellikle semte üretilen balı ve arı sütü epey meşhurdur. Göllerinden tutulan sazan, alabalık, karabalık ve turna balığı da ilçe ekonomisinde önemli bir yer tutmaktadır.

Gerede Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Demografik Durumu

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK raporundan alınan verilerden hareketle, ilçe nüfusu 34.277 kişiye ulaştığını söyleyebiliriz. Semt nüfusunun 17.023’ü erkek, 17.254’ü kadındır. Daha net bir ifade ise %49’u erkek, %50’si ise kadındır. İlçenin popülasyonu 2013 yılından sonra düşüş göstermeye başlamıştır. 2017 yılından sonra ise nüfus artmaya başlamıştır ve bugün popülasyonun artış hızı %2.5 civarındadır. Bolu Gerede satılık ev seçeceklerin aşağıda ismi verilen yerleşim birimlerinden birini tercih ederek, araştırmalarını o bölgede yoğunlaştırabilirler:

  • Yeni Mahalle

  • Dayıoğlu Mahallesi

  • Seviler Mahallesi

  • Demirciler Mahallesi

  • Kitirler Mahallesi

  • Kabiller Mahallesi

  • Orta Mahalle

  • Bahçelievler Mahallesi

Eğer Gerede Satılık Daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hayallerinizdeki eve bir an önce ulaşmak isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Gerede satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Gerede Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.