Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Göynükcancel
Bolucancel

Bolu Göynük Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Göynük Satılık Daire Düşünenlere İlçe Rehberi

Göynük satılık daire arayışı içerisinde olanlar, sizlerin işini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık ve arayış sürecini kolaylaştıracak, sizi hayallerinizdeki eve yakınlaştıracak tüm bilgileri tek bir çatıda topladık. Göynük, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nin batı bölümünde yer alan Bolu iline bağlı bir ilçedir. Göynük, Bolu’nun en gelişmiş ve en kalabalık üçüncü yerleşim birimidir. İlçe, şeker fasulyesi, tokalı örtüleri, uğut marmelatı ve tahta oymacılık eserleri ile ünlüdür. Semt, çok uzun yıllardır birçok başka medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Osmanlı İmparatorluğu döneminde iskan edilen ilçe, özellikle 14. Yüzyıldan sonra yapılan tarihi eserler ile bugünkü görünümüne kavuşmuştur. Göynük’te yer alan tarihi camiler, hamamlar ve konaklar yerli turistin ilgisini çekmektedir.

Göynük Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Göynük satılık ev düşünenler için hazırladığımız bu derlemenin ikinci bölümünde ilçe hakkında mutlaka bilmeniz gereken şeylerden bahsedeceğiz. Bolu iline bağlı Göynük ilçesi 1362 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve yüzölçümü bakımından ilin en geniş yerleşim birimlerinden biridir. Semtin rakımı, bir başka deyişle denizden yüksekliği 750 metre ve civarındadır. Kent merkezinden tam doksan sekiz kilometre uzakta bulunan semt, Bilecik, Eskişehir, Ankara ve Sakarya illeri ile sınır komşusudur. Yaylalar üzerine kurulmuş olan semtte, İç Anadolu iklimi hüküm sürmektedir. Karadeniz Bölgesi’nde yer almasına rağmen ilçede karasal iklim hakimdir. Semtin güneyi daha yağışlıdır. Kuzeyi ise daha az yağış almaktadır. Yıl boyunca en çok yağış ilkbaharda görülmektedir. Kış aylarında ise daha çok kar yağışı görülmektedir.

Göynük Satılık Daire Arayanlara İlçenin Ekonomisi

Bir emlak satın almadan önce, semtin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmanız oldukça önemlidir. Göynük satılık konut arayanların da bu konu hakkında bilgi sahibi olması çok önemlidir. İlçenin ekonomisi küçükbaş hayvancılığa ve tarıma dayanmaktadır. İlçe genelinde el dokuması bez ve kumaş dokuması da yapılmaktadır. Ancak bu işler, sadece turistik faaliyetleri destekler niteliktedir. Semtte, tahıl, sebze ve meyve üretimi yapılmaktadır. Küçük bir alanda tütün ve pirinç de yetiştirilmektedir. Tüm bunlara ek olarak semt maden yatakları bakımından gelişmiştir. Göynük havzasından çıkarılan kömür, alçı taşı ve mermer önemli bir geçim kaynağıdır ve semtin ekonomisine katkı sağlamaktadır. Son olarak bölgede sağlık turizmi gelişmiştir. İlçenin güneydoğusunda bulunan kaplıcaların, romatizma ve siyatik gibi hastalıklara iyi geldiği düşünülmektedir.

Göynük Satılık Daire Bakanlara İlçenin Demografik Durumu ve Mahalle Bilgisi

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgiye göre, ilçede hayatını sürdürenlerin sayısı 15.423’e ulaşmıştır. İlçede ikamet edenlerin %50.39’u erkek, %49.61’i ise kadındır. Semtin nüfusu inişli çıkışlı bir seyre sahiptir. Bölgenin popülasyonu 2017 yılından sonra artmıştır. Semtteki nüfusun artış hızı %1.57’dir. İlçe, altı mahalle ve altmış altı köyden meydana gelmektedir. Bolu Göynük satılık ev tercih etmeyi planlayanlar aşağıda ismi verilen mahallelerden birini tercih edebilirler. Mahalleler, gelişmişliklerine göre sıralanmıştır:

 • Sofu Ali Mahallesi (1.683 kişilik nüfusa sahip en kalabalık yerleşim birimidir. )

 • Yenice Mahallesi

 • Çeşme Mahallesi

 • Hacı Abdi Mahallesi

 • Kepkebir Mahallesi

 • Cuma Mahallesi ( 209 kişilik nüfusa sahiptir )

Eğer Göynük satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Göynük satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Bolu Göynük Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Bolu Merkez Akpınar Mahallesi Satılık Daire
 • Bolu Merkez Aktaş Mahallesi Satılık Daire
 • Bolu Merkez Alpağut Mahallesi Satılık Ev
 • Bolu Merkez Bahçelievler Mahallesi Satılık Ev
 • Bolu Merkez Beşkavaklar Mahallesi Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.