/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mudurnucancel
Bolucancel

Bolu Mudurnu Satılık Daire İlanları

araması için 7 ilan bulundu

Mudurnu Satılık Daire Arayanlara Genel Bilgiler

Mudurnu satılık daire arıyorsanız ilçe hakkında bilgi sahibi de olmalısınız. Bunun için sevgili EmlakJet ziyaretçilerine bu yazıyı hazırladık. Mudurnu, Bolu’nun ilçelerindendir. Şehir merkezine 52 kilometre uzaklıktadır. İstanbul’a 296 kilometre ve Ankara’ya 244 kilometre uzaklıktadır. İlçenin doğusunda Bolu Merkez ve Seben ilçeleri, batısında Göynük ilçesi, kuzeyinde Düzce ve güneyinde Ankara illeri yer alır. İlçe 1409 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 850 metre civarlarındadır. İlçe halkının geçim kaynağı genellikle hayvancılığa dayanır. Ek olarak pişmaniye olarak tanınan Mudurnu Saray Helvalarının üretim merkezidir. Demirciler Çarşısında ise eski el işlerini günümüze ulaştıran esnaflar yer alır.

Mudurnu Satılık Daire Bakanlara Gezi Rehberi

Yeşilin hakim olduğu bölge muhteşem doğası, konakları ve tarihi yapıları ile dikkat çeker. Mudurnu evleri oldukça meşhurdur. Bölgede 165 ev, 8 camii, hamam ve çeşme gibi mimari değeri oldukça fazla olan yapılar Kentsel Sit Alanı kabul edilmiştir. Türk mimarisinin en iyi örneklerinden olan Keyvanlar Konağı ve Armutçular Konağı bu ilçededir. Konaklamak için restore edilmiş konaklarda tarihi bir döneme tanıklık edebilirsiniz. Bölgede 358 tane tescilli yapı yer alır. Bu konaklar arasında Keyvanlar Konağı, Yarışkaşı Konağı, Hacı Şakirler Konağı hizmete sunulmuştur. Mudurnu Tarihi Ahi Kenti ismiyle Dünya Mirası Listesine 2014 senesinde eklenmiştir. Bölgede yer alan Şeyh-ül Ümran Tepesi Sülük Gölü, Abant Gölü ve Karamurat Gölü mutlaka görülmesi gereken yelerdendir. Şeyh-ül Ümran Tepesi ilçeye geldiğinizde mutlaka gitmeniz gereken yerlerdendir. Bu tepeye çıkarak eşsiz Mudurnu manzarasını izleyebilirsiniz. Sülüklü Göl Tabiat Parkı doğal güzellikler ile birçok kişi tarafından ziyaret edilir. 1382 yılında yapılmış Yıldırım Beyazıt Hamamı ve 1374 yılında yapılmış Yıldırım Beyazıt Camii yüzyıllardır sağlam bir şekilde ayaktadır. İlçede yer alan Babas Kaplıcası bölgeye ziyaretçi çeken diğer yerlerdendir. Bu kaplıcaların hafif diyabetlilere ve metabolizma hastalıklarına iyi geldiği söylenir. Sarot Kaplıcası da ilçe yakınlarındaki bir diğer kaplıcadır. İl genelinde yer alan maden sularından ayrı bir özelliğe sahip kaynak, sülfatlı ve sıcaktır. Siz de Mudurnu satılık köy evi arayışınızı listeleme sayfalarımız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Mudurnu Satılık Daire Bakabileceğiniz Mahalleler

İlçenin toplamda 12 mahallesi ve 70 köyü vardır. Mudurnu satılık ev bakabileceğiniz bütün mahalleler ise aşağıdaki gibidir.

 • Kaygana Mahallesi,

 • Hızırfakı Mahallesi,

 • Musalla Mahallesi,

 • Karacasumandıra Mahallesi,

 • Tosunlar Mahallesi,

 • Merkez Mahallesi,

 • Seyrancık Mahallesi,

 • Karacakaya Mahallesi,

 • Büyükcami Mahallesi,

 • Yeğenderesi Mahallesi,

 • Karaçomak Mahallesi ve

 • Yıldırım Bayazıd Mahallesidir.

Mudurnu Satılık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki toplam konut sayısı 13.358’dir. Konut başına düşen insan sayısı 1,32’dir. Toplam iş yeri sayısı 2.917’dir. İlçedeki evlerin ortalama büyüklükleri 120 metrekareye denk gelir. Mudurnu satılık daire fiyatları 107.760 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim kira fiyatı 898 Türk Lirasıdır. Evlerin geri dönüşleri 5 senedir.

Siz de ev arayışınızda kararlıysanız ve bütçenizi hazırladıysanız EmlakJet sayesine vakit kaybetmeden ilgili ilanlara göz atabilirsiniz. İsteklerinize ve ihtiyaçlarına uyan Mudurnu da satılık müstakil ev ya da daire ilanlarına sitemiz üzerinden dilediğiniz yerde ve vakitte göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Mudurnu Satılık Daire
Bolu Mudurnu Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Mudurnu Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Konya Karatay Hacı Hasan Mahallesi Satılık Konut
 • İstanbul Arnavutköy Bolluca Mahallesi Satılık Konut İmarlı
 • Aydın Sultanhisar Atça Mahallesi Satılık Bahçe
 • Iğdır Tuzluca Satılık Daire
 • İzmir Menemen İsmet İnönü Mahallesi Kiralık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.