Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kelescancel
Bursacancel

Bursa Keles Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Keles Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Keles satılık daire arayan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazıda, konut arayan her kişinin konut araştırma sürecinde seçilen bölge hakkında bilgi sahibi olması gereken önemli noktalara değinmeye çalıştık. Yazımızda yer verdiğimiz Keles ilçesinin nüfus özellikleri, coğrafi karakteristikleri ve bağı bulunan mahalleleri gibi bilgileri edindikten sonra ev arayışınızda daha emin adımlar atacaksınızdır. 

Öncelikle Keles ilçesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Bursa iline bağlıdır. Bursa il merkezine 61 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçenin toplam yüz ölçümü 640 km2'dir ve denizden yüksekliği 1.050 metre civarı olarak ölçülmüştür. Keles ilçesinin kuruluş yeri, Keles Deresi'ni kaplayan vadi üzerindedir. Eğriöz Dağları ve Uludağ arasında bulunan platoyu yaran Kocasu Çayı'nın bir kolu ise Keles Deresi'dir. Bu dere, batı tarafından Hüseyin Alanı Geçidi ile Bursa iline, doğu tarafından ise Tepel Geçidi ile İnegöl ilçesine bağlanmaktadır. Keles ilçesinin etrafında bulunan komşu ilçelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu ve kuzeydoğu yönlerinde İnegöl ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güneydoğu yönünde Kütahya iline bağlı olan Domaniç ve Tavşanlı ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde Bursa il merkezi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde ise Orhaneli ilçesi bulunmaktadır.

Keles Satılık Daire Bakan Kişiler için Bölgenin Ekonomik Durumu

Türkiye'de bulunan neredeyse diğer tüm ilçeler gibi, Keles ilçesinde de yerli insanların geçimi çoğunlukla tarım ve hayvancılık sektörlerinden elde edilir. Tarım ürünleri bakımından en çok gelir getiren ürünler arasında nohut, anason, tütün, kiraz, vişne ve çilek gibi ürünler bulunmaktadır. Keles satılık konut almayı düşünenler bilmelidir ki  tarıma elverişli bölge o kadar da geniş değildir ve bu nedenle tarım yalnızca Nilüfer Çayı Vadisi'nde ve Kocasu Irmağı Vadisi'nde yapılabilmektedir. 

Sanayi sektörü ilçe içerisinde henüz gelişmemiştir. Ancak ilçede linyit çıkarılabilmektedir ve bu nedenle bir adet linyit kömür ocağı bulunsa da pek işlevli durumda değildir. İlçede sanayi pek gelişmemiş durumda olduğundan ötürü, ilçe sakinleri Bursa iline ve İnegöl ilçesine yoğun akımlar halinde göç vermektedir. Böylelikle ilçenin ekonomik gelirleri arasında mevsimlik işçiliğe giden yerli vatandaşlar da sayılabilir. 

Tarım, hayvancılık ve diğer uğraşlar haricinde bölgede turizm de yan gelir olarak görev görmektedir. Haydar ve Belenören Mahallelerinin yakınlarında bulunan doğal sıcak su kaynakları, ziyaretçi çekebilmektedir. Ancak bölgeye aktif olarak bir turizm işletmesi kurulmamıştır. 

Keles Satılık Daire Arayanlar için Bölgenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 senesinde yapılmış olan nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre Keles ilçesinde toplamda 12.335 kişi yaşamaktadır. Yukarıda da belirtildiği gibi, on seneden fazladır ilçe nüfusu düzenli bir örüntüde düşüş göstermektedir. Güncel nüfus artış hızı, %3,04 olarak ölçülmüştür. İlçe sakinlerinin eğitim düzeyine gelecek olursak Keles ilçesinde en çok ilkokul mezunlarına rastlamak mümkündür. Bu kesimden sonra ise en çok okur-yazar olmayan vatandaşlar bulunmaktadır. 

Keles ilçesine bağlı olan toplamda 42 adet mahalle vardır. Ancak Keles satılık ev arayan okuyucularımız için en popüler mahalleleri aşağıdaki listede sıraladık: 

 • Cuma Mahallesi,
 • Ertuğrulgazi Mahallesi,
 • Baraklı Mahallesi,
 • Kıran Işıklar Mahallesi,
 • Sofular Mahallesi,
 • Epçeler Mahallesi,
 • Gelemiç Mahallesi,
 • Sorgun Mahallesi,
 • Kozbudaklar Mahallesi,
 • Davutlar Mahallesi.

Keles Cuma Mahallesi satılık ev arayışlarınızı devam ettirmek için danışmanlık hizmetinden yararlanmak isterseniz bölgedeki emlakçılara veya sitemizdeki listeleme sayfalarına uğramayı unutmayınız. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.