Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Çorum Alaca Satılık Daire İlanları

araması için 1 ilan bulundu
search
Alacacancel
Çorumcancel

Alaca Satılık Daire Seçeceklere İlçe Rehberi

Alaca satılık daire düşüncenizde kararlı iseniz, ilçedeki emlak arayışınızı kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Yazıda semtin doğal yapısından, mahallelerine kadar birçok farklı konuya yer verdik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Alaca, Türkiye Cumhuriyeti’nin hem İç Anadolu hem de Karadeniz Bölgesi’nde toprakları bulunan Çorum iline bağlı bir ilçedir.  Çorum, on dört ilçeden meydana gelmiştir ve Alaca, kentin en gelişmiş ve en kalabalık beşinci yerleşim birimidir. Alaca ilçesinde dünyaca ünlü Alacahöyük bulunmaktadır. Anadolu medeniyetlerinin başlangıç noktası olan semt, çok eskilere dayanan geçmişi ile hem kent için hem de ülkemizin için olağanüstü bir öneme sahiptir. İlçede yapılan arkeolojik kazılar tüm Anadolu tarihine ışık tutmaktadır.  

Alaca Satılık Daire Bakanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Alaca satılık konut düşünenler, ilçenin coğrafi özellikleri, iklimi ve kent merkezi ile olan ilişkileri hakkında fikir sahibi olmalıdır. Alaca ilçesi, kent merkezinden sadece elli iki kilometre uzakta bulunmaktadır. Semt, 1375 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve şehrin yüzölçümü bakımından en büyük ilçelerinden biridir. Semtin rakımı veya denizden yüksekliği ortalama 915 metredir. Bu rakam ilçe merkezinde biraz daha düşmektedir. İlçede İç Anadolu iklimi görülmektedir. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlıdır. Yıllık ortalama sıcaklıklar 10 derece civarındadır. Semtte esen poyraz sıcaklıkları düşürmektedir. Tüm bunlara ek olarak semtte sonbahar ayları sakin bir şekilde geçmektedir. Bu sebeple de bölge halkı bu aylara sağır ayları demektedir. 

Alaca Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Ekonomik Durumu 

Alaca ilçesindeki en temel ekonomik faaliyet tarım ve hayvancılıktır. İlçe nüfusunun %85’i tarımla uğraşmaktadır. Son on yılda ilçede sanayi tesislerin sayısı artmıştır. İlçe, Orta Anadolu ve Karadeniz bölgesi arasında yer aldığında bölgede patates, mısır, fasulye, çavdar, yem bitkileri, fiğ, ve şeker pancarı üretilmektedir. İlçede sebze ve meyve de yetiştirilmektedir. Özellikle kavun, karpuz, ceviz, armut, ayva, kayısı, kiraz ve elma üretimi yaygındır. Bölge halkının önemli bir bölümü büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık da yapmaktadır. Sığır, koyun, tiftik ve kıl keçisi yetiştirilmektedir. Bazı köylerde tarımdan ziyade hayvancılık ön plana çıkarılmaktadır. Eğer tarım ya da hayvancılık ile uğraşıyorsanız Alaca satılık ev tercihiniz son derece isabetli olacaktır. 

Alaca Satılık Daire Arayanlara Mahalle Bilgisi 

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’na göre, Alaca ilçesinde ikamet edenlerin sayısı 31.460’a ulaşmıştır. Bölge halkının %49.8’i erkek, %50.19’u kadındır. Nüfus, cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçenin nüfusu 2008 yılından beri düzenli olarak azalmıştır ve 2019 yılı itibari ile bu durum devam etmektedir. Bölgedeki nüfusun artış hızı eksilerde seyretmektedir. İlçe, yedi mahalle ve yüz bir köyden meydan gelmiştir. Çorum Alaca satılık konut bakanlar, aşağıda nüfuslarına göre sıralanmış olan mahallelerden birinde ya da birkaçında arayışlarını yoğunlaştırabilirler:

 • Yıldızhan Mahallesi 
 • Günhan Mahallesi
 • Denizhan Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Ayhan Mahallesi
 • Cengizhan Mahallesi
 • Özhan Mahallesi

Eğer Alaca satılık daire tercihinizden eminseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Alaca satılık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Alaca Satılık Daire
Akçaköy KöyüAkçiçek KöyüAkören KöyüAkpınar KöyüAlacahöyük KöyüAltıntaş KöyüAyhan MahallesiBahçeli KöyüBalçıkhisar KöyüBelpınar KöyüBeşiktepe KöyüBoğaziçi KöyüBolatçık KöyüBozdoğan KöyüBüyükcamili KöyüBüyükdona KöyüBüyükhırka KöyüBüyükkeşlik KöyüBüyüksöğütözü KöyüCengizhan MahallesiCumhuriyet MahallesiÇal KöyüÇatak KöyüÇatalbaş KöyüÇatalkaya KöyüÇelebibağ KöyüÇetederesi KöyüÇevreli KöyüÇırçır KöyüÇikhasan KöyüÇopraşık KöyüÇöplüavutmuş KöyüÇöplü KöyüDedepınar KöyüDeğirmendere KöyüDeğirmenönü KöyüDenizhan MahallesiDereyazıcı KöyüDutluca KöyüEren KöyüEskiyapar KöyüEvci KöyüFakılar KöyüGazipaşa KöyüGerdekkaya KöyüGeven KöyüGökören KöyüGülderesi KöyüGüllük KöyüGünhan MahallesiHarhar KöyüHaydar Köyüİbrahim Köyüİmat Köyüİsahacı Köyüİsmailli KöyüKalecikkaya KöyüKalınkaya KöyüKapaklı KöyüKaraçal KöyüKaramahmut KöyüKaratepe KöyüKargın KöyüKarnıkara KöyüKayabüvet KöyüKıcılı KöyüKılavuz KöyüKızıllı KöyüKızılyar KöyüKızkaraca KöyüKillik KöyüKoçhisar KöyüKoyunoğlu KöyüKörpınar KöyüKuyluş KöyüKuyumcusaray KöyüKuzkışla KöyüKüçükcamili KöyüKüçükdona KöyüKüçükhırka KöyüKüçükkeşlik KöyüKülah KöyüKüre KöyüKürkçü KöyüMahmudiye KöyüMazıbaşı KöyüMiyanesultan KöyüOnbaşılar KöyüÖrükaya KöyüÖzhan MahallesiPerçem KöyüSancı KöyüSarısüleyman KöyüSeyitnizam KöyüSincan KöyüSoğucak KöyüSultan KöyüSuludere KöyüTahirabat KöyüTevfikiye KöyüTutaş KöyüÜnalan KöyüYatankavak KöyüYenice KöyüYeniköy KöyüYeşilyurt KöyüYıldızhan MahallesiYüksekyayla Köyü
Çorum Alaca Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Alaca Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Yalova Satılık Konut
 • İstanbul Devren İşyeri
 • Antalya Kepez Yükseliş Mahallesi Satılık Daire
 • İstanbul Esenyurt Selahaddin Eyyubi Mahallesi Kiralık Daire
 • Kayseri Bünyan Satılık Daire
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.