Emlakjet

Çorum Laçin Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Laçincancel
Çorumcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Laçin Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Önemli Bilgiler 

Laçin satılık daire düşüncenizde kararlı iseniz, ilçedeki emlak arayışınızı kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Yazıda semtin doğal yapısından, mahallelerine kadar birçok farklı konuya yer verdik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Laçin, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Çorum iline bağlı on dört ilçeden biridir. Kentin İç Anadolu Bölgesi’nde de toprakları bulunmaktadır. Semt, ilçe olmadan önce Büyüklaçin ve Küçüklaçin olmak üzere iki büyük parçadan oluşmaktaydı ve 20 Mayıs 1990 tarihinde çıkan bir kanun ile semt ilçe statüsüne kavuşmuş, bugünkü ismini almıştır. Laçin, Çorum’un en kalabalık on üçüncü yerleşim birimidir ve kent nüfusunun yalnızca %89’una ev sahipliği yapmaktadır. İlçe, doğal güzellikleri ve sakin yaşamı ile kentin önemli yerleşim birimlerindedir. 

Laçin Satılık Daire Seçeceklere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Laçin satılık ev düşünenler için, ilçe hakkında bilmesi gereken en önemli şeyleri yazının ilk bölümünde topladık. Laçin ilçesi, 214 kilometrekarelik küçük bir arazi üzerine konumlanmıştır. Semt kentin en küçük ilçelerinden biridir. Kent merkezinden tam yirmi dokuz kilometre uzaktadır. Şehir merkez ile ilçe merkezi arasındaki otobüslerle bu yolu kırk beş dakikada kat etmek mümkündür. İlçenin denizden yüksekliği, çok daha klasik bir ifade ile rakımı 720 metredir. Semtte ılıman karasal iklim hüküm sürmektedir. Çevre ilçelere göre daha az rakıma sahip olması, ilçe iklimini yumuşatmaktadır. Bölgede yazlar sıcak ve kurak kışlar ise soğuk ve kar yağışlıdır. Ormanlık alanların büyük yer kapladığı ilçede kayın, gürgen, meşe ve çam ağaçlarına sıklıkla rastlanmaktadır. 

Laçin Satılık Daire Düşünenlere Semtin Ekonomisi 

Bir bölgede emlak satın almadan önce, o ilçenin veya ilin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmanız son derece önemlidir. Zira bir bölgenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli ilçenin emlak piyasası hakkında çok fazla ipucu taşır. Bu nedenle de Laçin satılık konut arayışındakiler için yazının bu bölümünde ilçedeki hakim sektörlerden bahsettik. Laçin yerel halkının önemli bir bölümü geçimini tarım ve hayvancılıktan kazanmaktadır. Özellikle arpa, çavdar, buğday ve mısır üretimi yaygındır. Elma ve kiraz da ekonomik getirisi yüksek tarımsal ürünlerdedir. İlçe halkı tarımla uğraşırken, küçükbaş hayvancılık ve kümes hayvancılığa da yapmaktadır. Özellikle tiftik ve kıl keçisi üretimi yaygındır. Arıcılık da son zamanlarda önemli ölçüde gelişim göstermiştir.

Laçin Satılık Daire Bakanlara Mahalle Önerileri

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’na göre, semtte ikamet edenlerin sayısı  4770’ye ulaşmıştır. İlçede ikamet edenlerin %51’i erkek iken, %49’u kadındır.  1990 yılında kurulan ilçenin nüfusu 2009 yılından 2017 yılına kadar düşmüştür.  Bu tarihten sonra bölgenin nüfusu küçük bir artış göstermiş ve bugünkü konumuna ulaşmıştır. Bugün ilçe popülasyonun artış hızı %4’tür. İlçe, üç mahalle ve on dört köyden oluşmaktadır.  Çorum Laçin satılık ev arayanlar aşağıda ismi verilen yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçına bakabilirler:

 • Bahçelievler Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Çamlıca Mahallesi
 • Çamlıpınar Mahallesi 
 • Doğanlar Köyü 
 • Gökçekaya Köyü
 • İkizce Köyü
 • Kuyumcu Köyü
 • Mescitli Köyü
 • Kavaklıçiftlik Köyü 

Eğer Laçin  Satılık Daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hayallerinizdeki eve hemen kavuşmak isterseniz ilçede yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya sahibinden Laçin satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyerek, kendinize en uygun seçeneği bulabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.