/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Oğuzlarcancel

Çorum Oğuzlar Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Oğuzlar Satılık Daire Tercih Edeceklere Semt Rehberi

Oğuzlar satılık daire arayışı içerisinde olanlar, sizlerin işini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık ve arayış sürecini kolaylaştıracak, sizi hayallerinizdeki eve yakınlaştıracak tüm bilgileri tek bir çatıda topladık. Oğuzlar, ülkemizin Çorum iline bağlı bir ilçedir.  Çorum’un İç Anadolu ve Karadeniz Bölgesi’nde toprakları bulunmaktadır ve kent on dört yerleşim biriminden meydana gelmektedir. Oğuzlar ilçenin en gelişmiş on ikinci yerleşim birimidir. Kent nüfusunun yaklaşık %1.02’Si burada yaşamını sürdürmektedir. Oğuzlar, 20.05.2019 tarihinde çıkan 3644 sayılı kanun ile kurulmuş ve bugünkü statüsüne kavuşmuştur. Oğuzlar, kent merkezinden yaklaşık altmış sekiz kilometre uzakta bulunmaktadır. İlçe merkezinden kent merkezine bir buçuk saatte gitmek mümkündür. 

Oğuzlar Satılık Daire Düşünenlere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Oğuzlar satılık ev arayanlar için hazırladığımız bu yazının ilk bölümünde semt hakkında mutlaka bilmeniz gerekenlere yer verdik. Oğuzlar ilçesi, 302 kilometrekarelik göre küçük bir arazi üzerine kurulmuş vaziyettedir. Semtin denizden yüksekliği, daha klasik bir ifade ise rakımı 650 metredir. Bu rakam, ilçe merkezinde azalmaktadır. Zira ilçe merkezi daha ovalık bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçe Osmanlı Devleti’nin tapu tahrir kayıtlarında İskilip’e bağlı bir nahiyedir. 1964 yılına kadar bu şekilde kalan ilçenin ismi, o yıl Karaören oalrak değiştirilmiş ve 1990 yılında ilçeye dönüştürülmüştür. Kızılırmak Nehri Oğuzlar ile Laçinler arasında bir sınır oluşturmaktadır. İlçe sınırlarından geçen Kızılırmak semte , can suyunu getirmekte ve tarımsal verimi arttırmaktadır. 

Oğuzlar Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgede emlak satın almadan önce, o ilçenin veya ilin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmanız son derece önemlidir. Zira bir bölgenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli ilçenin emlak piyasası hakkında çok fazla ipucu taşır. Bu nedenle de Oğuzlar satılık konut arayışındakiler için yazının bu bölümünde ilçedeki hakim sektörlerden bahsettik.Semtte tarım ve hayvancılık gelişmiştir. Bölge halkı özellikle ceviz ve pirinç yetiştirerek geçimi sağlamaktadır. Bunlara ek olarak tahıl tarımı da yaygındır. Yerel halkın önemli bir bölümü küçükbaş hayvancılık yapmaktadır. Tiftik ve kıl keçisi yaygın oalrak beslenmektedir. Bunlara ek olarak ilçede, arıcılık gelişim göstermektedir. Bölgede üretilen bal dünyaca ünlüdür ve başka şehirlere satılmak üzere gönderilmektedir. 

Oğuzlar Satılık Daire Arayanlara İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte ikamet edenlerin sayısı 5.483 kişiye ulaşmış vaziyettedir. İlçe nüfusunun %48. 58’i erkek, geriye kalan %51.42’i ise kadındır. Nüfusun cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağıldığı ilçenin popülasyonu artmıştır. 2006-2017 yılları arasında azalan nüfus, ekonomik olanakların artışı ile artmıştır. İlçe nüfusunun artış hızı %3.47’dir. ilçe, yedi mahalle ve altı köyden meydana gelmiştir. Çorum Oğuzlar satılık ev tercih edecekler, aşağıda ismi verilen yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçında araştırmalarını sürdürmesi gerekmektedir :

  • Gölbaşı Mahallesi
  • Çeşme Mahallesi
  • Bir Tatlı Mahallesi
  • Karadonlu Mahallesi
  • Çarşı Mahallesi
  • Kızılcapelit Mahallesi
  • Asarçay Mahallesi 

Eğer Oğuzlar satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hayallerinizdeki eve bir an önce kavuşmak isterseniz ilçede yer alan emlakçılar ile irtibata geçebilir veya sahibinden Çorum Oğuzlar satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Oğuzlar Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.