Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Çorum Sungurlu Satılık Daire İlanları

araması için 3 ilan bulundu
search
Sungurlucancel
Çorumcancel

Sungurlu Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Sungurlu satılık daire arıyorsanız bugünkü yazımızda edineceğiniz bilgiler ile ev arama sürecinizde bir adım daha ileri atmış olacaksınız. Konut arayan her kişi, önceden belirlenmiş spesifik bir bölge veya ilçe hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu nedenle bu yazımızda Sungurlu ilçesinin coğrafi özellikleri, nüfus karakteristikleri ve ekonomik durumu gibi ilçeyi temel düzeyde tanımlayabilecek bilgilere yer vermeye çalıştık.

Sungurlu Satılık Daire Araştıranlar için Bölgenin Coğrafi Özellikleri 

Öncelikle Sungurlu ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde kalan Çorum ilçesine bağlıdır. İlçe Budaközü Deresi ile birleşen Diğ Çayı ve Akçay arasında bulunan yayla tepelerinin bitimine kurulmuştur. Başkent Ankara ile Karadeniz Bölgesi'nde bulunan iller arasında bulunan otoyol üzerinde yer almasından ötürü, diğer Çorum ilçelerine nazaran çok daha fazla merkezî nüfusa sahiptir. Benzer sebep ile ilçe gelişebilmiştir. İlçenin toplam yüz ölçümü 257 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 780 metre olarak hesaplanmıştır.

Çorum il merkezine 71 kilometre kadar bir mesafede yer alan Sungurlu ilçesinin, etrafında bulunan komşu ilçelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin kuzey tarafında Bayat ve Uğurludağ ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin doğu tarafında Çorum il merkezi ve Alaca ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güneydoğu tarafında Boğazkale ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney tarafında Yozgat il merkezi ve Yerköy ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güneybatı tarafında Delice ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı tarafında Sulakyurt ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzeybatı tarafında Kızılırmak ilçesi bulunmaktadır.

Sungurlu Satılık Daire Bakan Kişiler için Bölgenin İklimi ve Ekonomik Durumu

Bilindiği üzere, bir bölgeye hakim olan iklim karakteristikleri o bölgede yapılan ekonomik faaliyetleri fazlasıyla yordamaktadır. Sungurlu satılık ev düşünenler için ilçenin üzerinde bulunduğu arazide karasal iklim özellikleri ağırlıkla görülmektedir. Yaz mevsimi sıcak ve kurak geçerken kış ayları karlı ve soğuk geçmektedir. En çok yağış alan ay Mayıs ayıdır ve en kurak ayı Ağustos ayıdır. Step bitki örtüsü görülse de ilçenin yükseltili yerlerinde sarıçam ve meşe ormanları görülebilmektedir.

İlçe sakinleri tarım, hayvancılık ve ticaret sektörlerinden gelirlerini oluşturmaktadır. Bu sektörler haricinde, Boğazkale ilçesine yakınlığı sebebiyle otoyol tarafında konaklama ve dinlenme tesisleri ile turizm sektörü de yan bir gelir oluşturmaktadır. Tarım arazilerinin büyük bir kısmı, tahıl tarımına ayrılmış haldedir. Bu arazilerde arpa, mısır, buğday, çavdar ve yulaf ürünleri yetiştirilmektedir. İlçede üretilen başlıca meyveler arasında elma, kayısı, erik, üzüm ve armut gelmektedir. 

Sungurlu Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için Bölgenin Nüfusu ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Sungurlu ilçesinde toplam 49.082 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,7'sini erkek nüfus oluştururken geriye kalan %49,3'lük kesim kadın nüfus tarafından oluşturulmaktadır. Son 10 senenin nüfus grafiğine göre, ilçede yavaş ancak stabil bir nüfus düşüşünün gözlemlendiği görülecektir. 

İlçeye bağlı olan toplamda 16 adet mahalle ve 110 adet de köy bulunmaktadır. Sungurlu satılık ev arayan okuyucularımız için, Sungurlu'nun popüler mahallelerinin bir listesini aşağıda sıraladık:

 • Sunguroğlu Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Hacettepe Mahallesi,
 • Akçay Mahallesi,
 • Bahçelievler Mahallesi,
 • Gürpınar Mahallesi,
 • Yenihayat Mahallesi.

Sungurlu Bahçelievler satılık müstakil ev arıyorsanız bölgedeki emlakçılara uğramayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

Sungurlu Satılık Daire
Akçakent MahallesiAkçakoyunlu KöyüAkçalı KöyüAkçay MahallesiAkdere KöyüAkpınar KöyüAlembeyli KöyüArabaçayı KöyüArıcı KöyüArifegazili KöyüAsayiş KöyüAşağıbeşpınar KöyüAşağıfındıklı KöyüAyağıbüyük KöyüAydoğan KöyüBağcılı KöyüBağdatlı KöyüBahçelievler MahallesiBahşılı KöyüBalkaya KöyüBaşpınar MahallesiBeşdam KöyüBeşkız KöyüBeylice KöyüBeyyurdu KöyüBoztepe KöyüBozyayla KöyüBunalan KöyüBüyükincesu KöyüBüyükpolatlı KöyüCevheri MahallesiÇadırhüyük KöyüÇamoluk KöyüÇavuşçu KöyüÇavuşköy KöyüÇayan KöyüÇayyaka KöyüÇiçeklikeller KöyüÇiçekli KöyüÇiftlikköy KöyüÇingiller KöyüÇukurlu KöyüÇulhalı KöyüDayıncık KöyüDemirşeyh KöyüDenizli KöyüDerekışla KöyüDertli KöyüEkmekçi KöyüEşme KöyüFatih MahallesiFevzi Paşa MahallesiGafurlu KöyüGökçam KöyüGökçeköy KöyüGöller KöyüGülderesi KöyüGüloluk KöyüGürpınar MahallesiGüvendik KöyüHacettepe MahallesiHacıosman KöyüHilallı Köyüİkizli Köyüİmirli Köyüİnegazili Köyüİsmetpaşa MahallesiKaledere KöyüKalenderoğlu KöyüKamışlı KöyüKaracabey KöyüKaraçay KöyüKarakaya KöyüKarakocalı KöyüKaraoğlu KöyüKavşut KöyüKemalli KöyüKertme KöyüKırankışla KöyüKışlaköy KöyüKızılcakışla KöyüKörkü KöyüKula KöyüKurbağlı KöyüKuşçalı KöyüKuzucak KöyüKüçükincesu KöyüKüçükpolatlı KöyüMahmatlı KöyüMehmetaliçiftliği KöyüMehmetbeyli KöyüMuratkolu KöyüOğlaközü KöyüOrtakışla KöyüOrtaköy KöyüOyaca KöyüÖrnekevler MahallesiSalmanköy KöyüSaraycık KöyüSarıcalar KöyüSarıkaya KöyüSunguroğlu MahallesiŞekerhacılı KöyüŞekerpınar MahallesiTatlı KöyüTerzili KöyüTirkeş KöyüTokullu KöyüTopuz KöyüTuğcu KöyüTuğlu KöyüTuran MahallesiTurgutlu KöyüTürkhacılarhanı KöyüÜçoluk KöyüYarımsöğüt KöyüYenidoğan MahallesiYenihacılarhanı KöyüYenihayat MahallesiYeşilova KöyüYeşilyurt KöyüYirce KöyüYorgalı KöyüYörüklü KöyüYukarıbeşpınar Köyü
Çorum Sungurlu Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Sungurlu Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Ankara Mamak Kazım Orbay Mahallesi Kiralık Daire
 • Muğla Bodrum Yakaköy Mahallesi Satılık Arsa
 • Aydın Kuşadası Hacıfeyzullah Mahallesi Satılık Daire
 • Muğla Seydikemer Satılık Daire
 • Tekirdağ Çorlu Zafer Mahallesi Satılık Arsa
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.