Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Denizli Kale Satılık Daire İlanları

araması için 2 ilan bulundu
search
Kalecancel
Denizlicancel

Kale Satılık Daire Düşünenlere Tercih Kılavuzu 

Kale satılık daire düşünenler için hazırladığımız bu yazının sonunda ilçe hakkında tüm önemli bilgilere ulaşmış olacaksınız. Sizi hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaştıracak bu yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerinden ve ikliminden, ikinci bölümünde kısaca tarihinden ve son bölümünde ise ilçenin demografik durumu ile mahallelerinden söz edeceğiz. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Kale, ülkemizin Ege Bölgesi’nde yer alan Denizli iline bağlı on dokuz yerleşim biriminden biridir.  İlçe eski bir yerleşim birimi olan Tabea şehrinin üzerine kurulmuştur. Bölgenin bilinen ilk ismi Tabas’tır. Taba sözcüğü kaya anlamına gelmektedir. Semtin kayalık bir tepe üzerine kurulması da önemlidir. 

Kale Satılık Daire Arayanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Kale satılık ev tercih edecekler için derlediğimiz bu yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerinden bahsedeceğiz. Kale ilçesi, 533 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Semtin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı yaklaşık 1055 metredir. İlçe, İç Batı Anadolu Bölümü’de yer almaktadır ve kent merkezinden yetmiş beş kilometre uzakta bulunmaktadır. Denizli-Muğla karayolu üzerinde bulunan semt, Muğla ilinden de yalnızca seksen kilometre uzakta bulunmaktadır. İlçede tam bir Anadolu yerleşimidir. Semtte bir geçiş iklimi hakimdir. Bu sebeple yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Akdeniz iklimi ve karasal iklimin özellikleri birlikte görülmektedir. Yıllık yağış 650 mm ve civarındadır. 

Kale Satılık Daire Bakanlara Ekonomisi 

Bir bölgede ev satın almadan önce, o il veya ilçenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. Bu nedenle Kale satılık konut arayanlara semtin ekonomik durumu hakkında bilgi vereceğiz. İlçenin ekonomisi genel olarak tarım ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. Tüm bunlara ek olarak ormancılık, ticaret ve madencilik de yapılmaktadır. Bölgede küçük ve orta ölçekli atölyeler ve sanayi tesisleri bulunmaktadır. Bölgede yaşayan halkın önemli bir bölümü hubabat ve tütün üreticiliği yapmaktadır. Daha sonra zeytin ve üzüm gelmektedir. Bu ürünlerin hepsinin ekonomik getirisi yüksektir. Bölgenin sulu tarım yapılabilen Habibler, Demirciler ve Alanyurt gibi yerleşim birimlerinde domates ve biber de üretilmektedir. İlçede büyükbaş ve küçükbaş besiciliği yaygındır. Toplam hayvan sayısı 12.674’tür. 

Kale Satılık Daire Seçmeyi Planlayanlara Semtin Demografisi 

Kale ilçesinde yaşamına devam edenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 20.393’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %49.86’sı erkek,  %50.14’ü ise kadındır.  Cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılan nüfus 2008-2017 yılları arasında azalmıştır. 2017-2019 yıllarında ise önemli bir artış göstermiştir. İlçedeki popülasyonun artış hızı %0.65 olarak hesaplanmıştır. Kale, mahalle ve köylerden meydana gelmiştir. Bucak ve mezra gibi köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Denizli Kale satılık ev bakanlar aşağıda ismi verilen ve gelişmişliklerine göre sıralanmış olan mahallelerden birini seçebilirler:

 • Cumhuriyet Mahallesi 
 • Cevher Paşa Mahallesi
 • Toki Mahallesi
 • Hürriyet Mahallesi
 • Ulu Çam Mahallesi
 • Karaköy Mahallesi
 • Gülbağlık Mahallesi
 • Gülbaşı Mahallesi
 • Çamlarca Mahallesi
 • İnceğiz Mahallesi
 • Kayabaşı Mahallesi

Eğer Kale satılık daire  tercihinizden eminseniz ve harekete geçmek isterseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Kale satılık konut  ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Denizli Kale Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Kale Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Kırklareli Vize Soğucak Köyü Satılık Arsa
 • İstanbul Maltepe Altayçeşme Mahallesi Kiralık Daire
 • Ankara Devren Ofis Devren Ofis
 • Kütahya Gediz Uluoymak Mahallesi Satılık Daire
 • Denizli Merkezefendi Başkarcı Mahallesi Satılık Daire
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.