/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Horasancancel

Erzurum Horasan Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Horasan Satılık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Horasan satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Horasan, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Erzurum ilinin merkez ilçelerinden birisidir. Erzurum ilinin ve Pasinler Ovasının doğusunda yer alır. Erzurum Ağrı Kars Iğdır karayolu üzerinde yer alır. Erzurum Kars demiryolu ilçe içerisinden geçmektedir. Mevcut olan 75 köy

Ne yol ve telefon bağlantısı bulunmaktadır. 1954 yılında ilçe statüsüne yükseltilmiştir. Aras nehrinin fazla geniş olmayan ve ova görünümündeki havzası hariç ilçe toprakları genelde engebeli ve dağlıktır. Tarım daha çok Aras Nehrinin sulama imkanlarından da faydalanılarak bu havzada yapılmaktadır. Hayvancılığın çoğunlukla yapıldığı yerler ise genelde dağlık yerler olmaktadır. Horasan satılık daire arayışında olanlar için çevresindeki diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde Kars il sınırı ve Narman ilçesi,
  • Güneyinde Karayazı ilçesi,
  • Batısında Köprüköy, Pasinler, Narman ilçesi,
  • Doğusunda Kars il sınırı ile çevrilidir. 

Horasan Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus ve İdari Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 39.445’tir. Bu sayının yüzde 49,07’si kadın, yüzde 50,93’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.699 kilometrekare, rakımı ise 1.540 metredir. Horasan ilçesinde toplam 87 mahalle vardır. Bunlardan nüfusu en fazla olanları şunlardır; Adnan Menderes Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, İnönü Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Kırklar Mahallesi, Alagöz Mahallesi, Mümtaz Turan Mahallesi, Kırkgözeler Mahallesi, Bulgurlu Mahallesi, Camii Kebir Mahallesi, Hasanbaba Mahallesi, Hacıhalil Mahallesi, Aliçeyrek Mahallesi, Şerefiye Mahallesi, Alagöz Mahallesi, Tavşancık Mahallesi, Pirali Mahallesidir. Horasan müstakil ev satılık ilanları gibi pek çok farklı alternatifler için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz. 

Horasan Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı verilerine göre Erzurum Horasan ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 148 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 679 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.131 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 133.940 TL,

• 3+1 146 metrekarelik dairenin ortalama satılık ücreti 128.918 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Erzurum Horasan sahibinden satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Horasan Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.