Emlakjet

Erzurum Palandöken Satılık Daire

araması için 121 ilan bulundu
search
Palandökencancel
Erzurumcancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Palandöken Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehber

Emlakjet.com ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Palandöken satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Palandöken Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Genel Bilgileri

Erzurum ili sınırları içerisinde yer alan Palandöken ilçesi E-80 karayolunun batısında yer almaktadır. 19 bin 448 hektarlık bir alana sahip olan ilçe dağlık ve engebeli bir araziye sahiptir. Palandöken Dağı’nın eteklerinde yer ala ilçe volkanik bir yapı üzerinde yer almaktadır. Erzurum Palandöken satılık daire arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalarda ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. Mera arazilerinin oldukça geniş yer kapladığı ilçede küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yoğun olarak sürdürülmektedir. Erzurum’un karasal iklim özelliklerinin en sert görüldüğü ilçelerinden biri olan Palandöken ilçesinde kışlar soğuk ve sert, yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. Yaz mevsiminin oldukça kısa sürdüğü ilçede karasal iklim sebebi ile yaz ve kış mevsimleri arasında oldukça büyük sıcaklık farkları görülmektedir. Gündüz ve gece sıcaklık farklarının da oldukça fazla olduğu ilçede tarım çok kısıtlı şartlarda yapılabilmektedir. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında diğer ürünlere göre soğuğa daha dayanıklı olan hububat ürünleri yetiştirilmektedir. İlçede üretimi yapılan hububat ürünlerinin bir kısmı bölgede sürdürülen hayvancılık faaliyetlerinde hayvan yemi olarak kullanılmaktadır. Palandöken satılık daire arayışında olan vatandaşlar ilçede sürdürülen hayvancılık faaliyetlerinin gün geçtikçe geliştiği bilgisine ulaşmaktadırlar. Bu sebeple bölgede yaşamak isteyen kişiler hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenerek geçimlerini sağlayabilirler.

Palandöken Satılık Daire Arayanlara Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 168 bin 651’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,24’ünü (83 bin 50) erkek, yüzde 50,76’sını (85 bin 601) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Palandöken satılık daire arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 26 adet mahalle bulunmaktadır. Palandöken satılık ev arayışında bulunabileceğiniz mahalleler: Abdurrahman Gazi Mahallesi, Adnan Menderes Mahallesi, Ali Bezirgan Mahallesi, Aziziye Mahallesi, Börekli Mahallesi, Çeperli Mahallesi, Dereboğazı Mahallesi, Güllü Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi, Hancığaz Mahallesi, Hüseyin Avni Ulaş Mahallesi, Konaklı Mahallesi, Kümbet Mahallesi, Müftü Solakzade Mahallesi, Nene Hatun Mahallesi, Sığırlı Mahallesi, Şehitler Mahallesi, Taşlıgüney Mahallesi, Tekkederesi Mahallesi, Tepeköy Mahallesi, Toparlak Mahallesi, Uzun Ahmet Mahallesi, Yağmurcuk Mahallesi, Yıkılgan Mahallesi, Yukarıyenice Mahallesi ve Yunusemre Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Erzurum Palandöken ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Erzurum Palandöken uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı bir şekilde konut tercihine karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.