Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Erzurum Şenkaya Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Şenkayacancel
Erzurumcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Şenkaya Satılık Daire Arayanlara Özel Rehber

Şenkaya satılık daire bakanlara özel olarak hazırladığımız yazıdan ilçe hakkında merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz. Şenkaya, Erzurum’un bir ilçesidir. Bölgenin coğrafi konumu yerleşiminin oldukça eski dönemlere kadar uzanmasına neden olmuştur. İlçede hüküm süren uygarlıklar arasında Urartular, Medler, Kimmerler, Romalılar, Bizanslılar ve Sasaniler gelir. Bölge 1536 – 1537 yıllarında Osmanlı Devleti topraklarına katılmıştır. Osmanlı Rus Savaşı sonrasında da Ruslara bırakılmıştır. 1917 senesinde Rusların bölgeden çekilmesiyle Türkiye topraklarına dahil olmuştur. 1920 yıllarında Örtülü ismiyle nahiye olarak geçen bölge 1946 senesinde ilçe konumuna getirilmiştir. 1946 senesinde de ilçenin adı Şenkaya olarak değiştirilmiştir. 

Şenkaya Satılık Daire Tercinde Bulunacaklara İlçenin Coğrafyası

Bölge Doğu Anadolu ile Karadeniz Bölgesinin kesişim noktasında yer alır. Şehir merkezinin kuzeydoğusundadır. Yüzölçümü 1381 kilometrekaredir. Deniz seviyesinden yüksekliği 1867 metre dolaylarındadır. İlçe doğudan Sarıkamış, kuzeyden Göle, batıdan Oltu ve kuzeybatıdan Olur ilçeleri ile çevrelenmiştir. Başlıca yükseltileri batıdan Kırdağ, doğuda Allahuekber Dağları, güneyden Çember Dağları ile kuzeyden Ziyaret Dağlarıdır. İlçenin merkezi Allahuekber Dağları ve Soğanlı Dağlarının eteklerinde kurulmuştur. Kuzey ile kuzeydoğu kısımlarında ormanlık araziler daha fazladır. Bölgede geniş çayırlık ve mera alanları vardır. 

Şenkaya Satılık Daire Bakanlara İlçedeki Eğitim Kurumları

İlçedeki anaokulu Şehit Öğretmen İlyas Acar Anaokuludur. İlkokulları; Akşar İlkokulu, Yedinisan İlkokulu, Atyolu İlkokulu, Beşpınarlar İlkokulu, Aydoğdu İlkokulu, Alıcık İlkokulu, Ormanlı Bilge Ayyüce Akyüz İlkokulu, Gaziler Nesimi Akın İlkokulu, Kürkçü İlkokulu, Kömürlü İlkokulu, Nişantaşı Yeşilköy İlkokulu, Özyurt İlkokulu, Susuz İlkokulu, Şenpınarlar İlkokulu, Söğütler İlkokulu, Çamlıalan İlkokulu, Kayalısu İlkokulu, Gözalan İlkokulu, Paşalı İlkokulu, Yanıkkaval İlkokulu, Göreşken İlkokulu, Esenyurt İlkokulu, Nişantaşı Tetirkoş İlkokulu, Balkaya İlkokulu, Değirmenlidere İlkokulu, Köroğlu İlkokulu, Dolunay İlkokulu, Köşk İlkokulu, Aktaş İlkokulu, Yoğurtçular İlkokulu ve Paşalı Çiftlik İlkokuludur. Ortaokulları; Akşar Ortaokulu, Kömürlü Ortaokulu, Şenkaya İMKB 75. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu, Gaziler Nesimi Akın Ortaokulu, Yoğurtçular Ortaokulu, Atyolu Ortaokulu, Çamlıalan Ortaokulu, Paşalı İsrafil Çetin Ortaokulu, Hüseyin Köycü Ortaokulu ve Şenkaya İmam Hatip Ortaokuludur. Liseler; Akşar Çok Programlı Anadolu Lisesi, Şenkaya Çok Programlı Anadolu Lisesi, Şenkaya Anadolu Lisesi ve Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu İmam Hatip Lisesidir. Ayrıca ilçede bir Halk Eğitim Merkezi ile Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu bulunur. Eğer okul çağında çocuğunuz varsa Şenkaya satılık ev bakarken bu okullara ulaşımı kolay yerlerden ev aramayı tercih edebilirsiniz. 

Şenkaya Satılık Daire Arayanlara İlçeye Ulaşım Bilgileri

Şenkaya satılık daire bakan okuyucularımız için ilçenin ulaşım olanaklarını araştırdık. İlçenin şehir merkezine olan uzaklığı 167 kilometredir. İlçe Kars’a 95 kilometre uzaklıktadır ve bu mesafe karayoluyla 2 saat 14 dakika sürer. Ardahan’a olan uzaklığı ise 90 kilometredir bu yolculuk da ortalama 1 saat 20 dakika sürer. İlçeye il merkezlerinden gelen toplu taşımalarla da ulaşabilirsiniz. Havayolunu kullanmak isterseniz ilçeye en yakın havalimanı Erzurum Havalimanıdır. Bu havaalanı ilçe merkezine yaklaşık 171 kilometre uzaklıktadır ve bu mesafe 3 saat 25 dakika sürer. 

Ev arayışınızda kararlıysanız ilçedeki ilanlar EmlakJet üzerinden bir araya getirildi. İhtiyaç ve isteklerinize uygun ev ilanlarına sitemizden dilediğiniz zaman bakabilirsiniz. Erzurum Şenkaya sahibinden satılık daire ilanları için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.