/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Uzunderecancel

Erzurum Uzundere Satılık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Uzundere Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Uzundere satılık daire arıyorsanız bu ilçe rehberinde edineceğiniz bilgiler ile, ev arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Konut arayan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu yazıda Uzundere ilçesinin coğrafi karakteristikleri, nüfus özellikleri ve ekonomik faaliyetleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek kısa bilgilere yer vermeye çalıştık.

Uzundere Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Uzundere ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Erzurum iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 840 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 1.100 metredir. Erzurum il merkezine 84 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Artvin ile Erzurum illerinin arasında bulunan karayolu üzerinde bulunmaktadır. Tortum Çayı Vadisi'nde kurulmuştur. Doğu Anadolu Bölgesi'nin Doğu Karadeniz Bölümü arasında sınırı çeken Erzurum ilçelerinden bir tanesidir. İlçenin etrafında bulunan komşu ilçelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu tarafında Oltu ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı tarafında İspir ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey tarafında Yusufeli ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney tarafında Tortum ilçesi bulunmaktadır. 

Uzundere Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

İlçe arazisi oldukça engebeli bir karakteristiğe sahip olduğu için, ilçenin hava koşullarını etkileyen tek faktör ilçenin hangi bölgede bulunduğu değildir. İlçenin yıllık ortalama sıcaklığı 11 santigrat derece olarak ölçülmüştür. Ancak yine de kış mevsimi soğuk, yağışlı ve uzun geçmektedir. Yaz mevsimi ise kış aylarına nispeten daha sıcaktır ancak kısa sürede etkisini kaybetmektedir. İlçede rüzgarlar kendini fırtına halinde göstermez çünkü bir vadi üzerine kurulmuştur. Uzundere satılık ev düşünenler için yıllık ortalama karlı gün sayısı 11'dir.

İlçenin büyük bir kısmı hayvancılık faaliyeti ile geçimini sağlayabilmektedir. Ancak tarım faaliyeti ise ilçe coğrafyasının zorlu karakteristikler sebebi ile maalesef ki yapılamamaktadır. Yine de buğday ve arpa gibi temel tarımsal ürünler üretilebilmektedir.

Uzundere Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Uzundere ilçesinde toplam 8.744 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,37'si erkek olup geriye kalan %49,63'ünü kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 yıldaki nüfus grafiğine göre, ilçe nüfusu oldukça düzensiz değişimler göstermektedir. Ancak son senede gözle görülen bir nüfus artışı olmuştur. İlçenin güncel nüfus artış hızı %15,08 olarak tespit edilmiştir. 

Uzundere Satılık Daire Arayan Kişilerin Tercih Edebileceği Mahalleler

Uzundere ilçesine bağlı olan toplamda 18 adet mahalle bulunmaktadır. Uzundere satılık ev arıyorsanız arasından seçebileceğiniz en kalabalık mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Ulubağ Mahallesi,
 • Merkez Mahallesi,
 • Dikyar Mahallesi
 • Kirazlı Mahallesi,
 • Balıklı Mahallesi,
 • Cevizli Mahallesi.

Eğer siz de Uzundere Merkez Mahallesi satılık ev gibi bölge spesifiğinde bir konut arama süreci içerisinde iseniz bölge içerisinde yer alan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi veya Emlakjet.com sitesi üzerinde yer alan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Uzundere Satılık Daire
Erzurum Uzundere Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Uzundere Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İstanbul Şişli Satılık Daire
 • İstanbul Ümraniye Kiralık Bina
 • Manisa Akhisar Efendi Mahallesi Satılık Zeytinlik
 • Düzce Düzce Merkez Beyciler Mahallesi Satılık Arsa
 • Tokat Turhal Cumhuriyet Mahallesi Satılık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.