/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Oğuzelicancel

Gaziantep Oğuzeli Satılık Daire

araması için 25 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Oğuzeli Satılık Daire Düşünenlere İlçe Kılavuzu

EmlakJet ev arayışlarınızı kolaylaştırıyor. İlgili ilanlara göz atarken de bölge hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyor. Oğuzeli satılık daire arayışındaki takipçilerimiz ilçe hakkında bilgi sahibi olmak için bu yazıyı okuyabilirler. Oğuzeli, Gaziantep’in bir ilçesidir. İlçenin 474 kilometrekareden oluşan bir yüzölçümü vardır. Deniz seviyesinden yüksekliği 750 metre dolaylarındadır. İlçe doğudan Karkamış ve Nizip, kuzeyden Şahinbey, batıdan Elbeyli ve güneyden Suriye ile çevrelenmiştir. Tilbaşar Ovasının üzerinde bulunur. İl merkezine olan uzaklığı yaklaşık 17 kilometredir. 

Oğuzeli Satılık Daire Tercih Edeceklere İlçe Ekonomisi

İlçe halkının geçim kaynakları hayvancılık ve tarıma dayalıdır. Bölgenin karasal ve Akdeniz ikliminin geçiş noktasında yer alması ve topraklarının sulanabilme fırsatının olması bir senede 3 defa ürün yetiştirilebilmeyi sağlar. İlçede yetiştirilen tarım ürünün çeşidi boldur. Başlıca tarım ürünleri; mısır, üzüm, fasulye, nar, zeytin, buğday, patlıcan, mercimek, arpa, biber, salatalık, Antep fıstığı, sarımsak, nohut, domates, ceviz, soğan, acur ve maruldur. İlçe yetiştirilen biber, acur, patlıcan ve kabak kurutularak kışları kullanılmak üzere birçok şehre gönderilir. Aynı zamanda bu ürünlerin ihracatı da yapılır. Yetiştirilen ürünlerin içlerinin oyulup iplere geçirilmesi, kurutulması ve satılması birçok ailenin geçim kaynağıdır. Ayrıca bölgede yetiştirilen üzüm, pekmez olarak; cevizler de sucuk yapımında kullanılır. Siz de bu ilçede tarımla uğraşmak isterseniz Oğuzeli satılık müstakil ev ilanlarına listeleme sayfalarımızdan kolayca ulaşabilirsiniz. 

Oğuzeli Satılık Daire Bakanlara İlçedeki Eğitim Kurumları

İlçenin anaokulları; Oğuzeli Anaokulu ve A.Talip-Ayşe Gümüş Anaokuludur. İlçedeki ilkokullar; Şehit Mehmet Aksan İlkokulu, Doğanpınar Şehit Coşkun Tanrıöver İlkokulu, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu, Yeşildere Cumhuriyet İlkokulu, Çatalsu İlkokulu, Büyük Karacaören İlkokulu, Taşyazı İlkokulu, Çaybaşı Şehit Mehmet Polat İlkokulu, Büyükşahinbey İlkokulu, Yazılı Şehit Mustafa Mercan İlkokulu, Gündoğan Şehit Mehmet Koç İlkokulu, Yakacık İlkokulu, Arslanlı İlkokulu, Dokuzyol İlkokulu, Karaman İlkokulu, Yukarıgüneyse İlkokulu, Sazgın İlkokulu, Kılavuz İlkokulu, Altınyurt İsmail Doğan İlkokulu, Yalnızbağ İlkokuludur. Ortaokullar; Doğanpınar Şehit Coşkun Tanrıöver Ortaokulu, Yeşildere Ortaokulu, Ayşe - Burhan Barlas Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Altınyurt İsmail Doğan Ortaokulu, Yatılı Bölge Ortaokulu, Büyük Karacaören Ortaokulu, Çaybaşı Şehit Mehmet Polat Ortaokulu, Yazılı Şehit Mustafa Mercan Ortaokulu, Dokuzyol Ortaokulu, Büyükşahinbey Ortaokulu ve Oğuzeli İmam Hatip Ortaokuludur. Liseler; Oğuzeli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, H Şakire H Oğücü İmam Hatip Lisesi, Oğuzeli Anadolu Lisesi, BüyükŞahinbey Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Hayriye Deniz Kız Anadolu İmam Hatip Lisesidir. Ayrıca ilçede bir tane Halk Eğitim Merkezi yer alır.  

Oğuzeli Satılık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporunda yayınlanan verileri incelediğimizde ilçede 16.167 tene konut ve 1.592 tane işyerinin olduğunu görürüz. İlçede bulunan satılık dairelerin ortalama alanları 150 metrekaredir. Ortalama Oğuzeli satılık daire fiyatları 240.000 Türk Lirasıdır. Ortalama birim satış fiyatı 1.600 Türk Lirasıdır. Dairelerin geri dönüşleri 18 yıl sürer. 

  • 2+1 ve 132 metrekareden oluşan bir dairenin ortalama satış bedeli 207.768 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. 

Ev arayışınızda bütçeniz hazırsa ilgili ilanlar EmlakJet’te. Siz de emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Gaziantep Oğuzeli ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Oğuzeli Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.