Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Hatay Samandağ Satılık Daire

araması için 5 ilan bulundu
search
Samandağcancel
Hataycancel

Samandağ Satılık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Samandağ satılık daire ilanlarını incelerken ilçe hakkındaki bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Samandağ, Türkiye'nin güneyinde, Hatay İlinin ilçelerinden biridir. Samandağ; Musa Dağı, Keldağ ve Saman Dağı arasında bulunan, Asi Nehri'nin Akdeniz'e döküldüğü noktada oluşmuş deltada kuruludur. Samandağ etnik olarak Arapların, Ermenilerin ve Türkmenlerin yaşadığı bir bölge olmakla beraber Araplar çoğunluğu oluşturur. Günümüzde balıkçılık ve yoğun şekilde tarım yapılan bir ilçedir. Nüfusun belli bir bölümü geçimini yurtdışında çalışan aile üyelerinden gelen para ile gelir sağlamaktadır. Akdeniz kıyısında, Çevlik mevkiinden başlayan güneye doğru uzanan kumsalı oldukça uzundur. Bu kumsalın uzunluğu yaklaşık 14 kilometredir. Dünyanın en uzun ikinci sahilidir. Samandağ'da belediye teşkilatı ilk kez 1937 yılında kurulmuştur.

Samandağ Satılık Daire Arayanlara Nüfus Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre Hatay Samandağ ilçesinin nüfusu 2018 yılına göre 121.109’dur. Bu nüfus, 58.845’i erkek ve 62.264’ü kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak: %48,59’u erkek ve %51,41 kadındır. İlçenin 2017 yılı nüfusu ise 119.558’dir. Samandağ satılık evler için ilanlara listeleme sayfalarımız üzerinden dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz. 

Samandağ Satılık Daire Bakabileceğiniz Mahalleler

İlçeye bağlı mahalle Sayısı 42’dir. Bu mahalleler;  Huzurlu Mahallesi,  Kapısuyu Mahallesi,  Yoğunoluk Mahallesi, Yeşilyazı Mahallesi, Karaçay Mahallesi, Koyunoğlu Mahallesi, Kurtderesi Mahallesi, Kuşalanı Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yeşilada Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yaylıca Mahallesi, Vakıflı Mahallesi, Uzunbağ Mahallesi, Tomruksuyu Mahallesi, Tekebaşı Mahallesi, Sutaşı Mahallesi,  Seldiren Mahallesi, Mızraklı Mahallesi, Meydan Mahallesi, Mağaracık Mahallesi, Hıdırbey Mahallesi, Gözene Mahallesi, General Şükrü Kanadlı Mahallesi, Fidanlı Mahallesi, Eriklikuyu Mahallesi, Deniz Mahallesi, Değirmenbaşı Mahallesi, Çubuklu Mahallesi, Çöğürlü Mahallesi, Çiğdede Mahallesi, Çanakoluk Mahallesi, Çamlıyayla Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Ceylandere Mahallesi, Cemal Gürsel Mahallesi, Ataköy Mahallesi, Atatürk Mahallesi, avcılar Mahallesi, Batıayaz Mahallesi, Büyükoba Mahallesidir.  Siz de ilçenin mahallerindeki satılık daire ilanlarına sitemizden bakabilirsiniz.

Samandağ Satılık Daire Bakanlara Gezi Rehberi

Tarihi güzelliklerinin yanı sıra kaplıcaları ve plajlarıyla dikkat çeken, aynı zamanda Unesco tarafından barış kenti seçilen Hatay ‘da birçok tarihi esere görme fırsatını elde edebilir, Yaz aylarında denizin kumun ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. İyi bir gezi planı yaparak Hem tarihi güzellikleri Hem de doğal güzellikleri keşfetmeniz mümkün. Tarihi güzelliklerden biri olan Seleucia Pieria Antik Kenti, İlçe merkezine 6 km uzaklıkta bulunmaktadır. Konumundan itibariyle ticaret kenti olmuştur. Giderek gelişip büyüyen kent haliyle kalabalıklaşmıştır. Daha sonra deprem nedeniyle yıkılmıştır. Titus Kaya Tüneli ise, İlçeye 5 km uzaklıkta yer alır. Tünel günümüzde en önemli projelerinde biridir. Seleucia Antik kenti bir liman kenti burada yağan yağmur ve diğer sular liman kentini sürekli tehdit ediyordu. Roma kralı Titus dağın içinde büyük bir tünel açmıştır. Böylece liman kenti su içinde kalmasını engellemiştir. Burada birçok kaya mezarına rastlanabilir. Bu muhteşem tüneli görmenizi tavsiye ederiz. Ebu-l Fütuh Camii, 1798 yıllında inşa edilen cami Osmanlı eseridir. 2007 yıllında Vakıflar Genel Müdürlüğüne devredilen cami restore edilip ibadete açılmıştır. Samandağ Sahili, 14 km uzunluğundadır. Dünyanın en uzun ikinci sahilidir. Bu özeliği ile hayli bir önemli ve görülmesi gereken yerlerden biridir. Ayrıca balık tesisleri de bulunmaktadır. Balıkların tadına bakmanızı öneririz.  Siz de bu şehirde yaşamayı düşünüyorsanız ya da ile tatil amaçlı gelecekseniz satılık daire arayışınızda EmlakJet sizin için her şeyi kolaylaştırdı. İsteklerinize en çok uyan evi hemen bulabilmek için emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Samandağ ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.