Emlakjet
"Aradığın ilan yayından kaldırılmış. Dilersen aynı bölgedeki diğer ilanları inceleyebilirsin."

Sultanbeyli Battalgazi Mahallesi Satılık Daire

araması için 96 ilan bulundu
search
Battalgazi Mahallesicancel
Sultanbeylicancel
İstanbulcancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Battalgazi Mahallesi Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Hakkında Genel Bilgiler

Battalgazi Mahallesi satılık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız; böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı hizmet etmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Battalgazi Mahallesi’nin konumu, yaşantısı, daire piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Battalgazi Mahallesi’nde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece Celsius civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Battalgazi Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Mahallede Bulunan Önemli Yerler

Battalgazi Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Sultanbeyli ilçesinde yer almaktadır. İstanbul’un Asya Yakası’nda konumlanmıştır. Battalgazi Mahallesi’nin etrafında Pendik ve Ataşehir ilçeleri bulunmaktadır. 

Mahalle içerisinde hazır yemek hizmeti veren restoran ve kafeler vardır. Aynı zamanda küçük çaptaki bakkallara ek olarak zincir gıda marketleri de bulunabilmektedir. Mahallede pek çok sayıda eğitim kurumu da mevcuttur. Bu eğitim kurumlarının arasında Sultanbeyli Çok Programlı Anadolu Lisesi, Sultan Alparslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şehit Öğretmen Hamit Sütmen İlkokulu bulunmaktadır. Selçukhan Cami, mahallede bulunan dinî mekânlar arasında yer almaktadır. Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi, bu mahalle sınırları içerisinde konumlanmıştır. Mahalle içerisinde Sultanbeyli Devlet Hastanesi’nin bulunması, konut seçimi sırasında önemli bir avantaj oluşturmaktadır.

Battalgazi Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için Bölgeye Ulaşım İmkanları

Battalgazi Mahallesi sahibinden satılık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Battalgazi Mahallesi’nin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Battalgazi Mahallesi, E80 kodlu karayolu hattına yakın bir mesafede konumlanmıştır. Mahallede bulunan toplu taşıma alternatiflerinin bir listesine aşağıda yer verilmiştir:

  • Mimar Sinan Mahallesi – Ümraniye: 131B kodlu otobüs hattı,
  • Sultanbeyli Devlet Hastanesi – Yenidoğan: 131YS kodlu otobüs hattı,
  • Sultanbeyli Mimarsinan – Kartal Metro: 132M kodlu otobüs hattı,
  • Yenidoğan / Sultanbeyli Devlet Hastanesi – Pendik YHT: 132V kodlu otobüs hattı,
  • Sultanbeyli – Yenidoğan: 18YS kodlu otobüs hattı.

Battalgazi Mahallesi Satılık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Daire Piyasası Bilgileri

2019 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Battalgazi Mahallesi’nde toplam 32.991 kişi yaşamaktadır. Mahallede bulunan ortalama bir ev 110 metrekaredir. Ortalama bir Battalgazi Mahallesi sahibinden satılık ev 310.640 Türk lirasıdır.

İstanbul Sultanbeyli Battalgazi Mahallesi sahibinden satılık kelepir ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

28 Haziran 2024

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

28 Haziran 2024

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.