Emlakjet

İzmir Bayındır Satılık Daire

araması için 21 ilan bulundu
search
Bayındırcancel
İzmircancel

Bayındır Satılık Daire Düşünenler için İlçe Rehberi

İzmir Bayındır satılık daire arıyor iseniz, evinizi almadan önce bu yazıyı mutlaka okumalısınız. İlçe hakkında size özel hazırlamış olduğumuz yazımızı okuduktan sonra satın almak istediğiniz evin konumu, genel özellikleri ve konut piyasası hakkında daha fazla bilgiye sahip olacaksınız. Sen o evi hayal et, Gerisi Emlakjet sloganı ile size yalnızca evi bulmanızda yardımcı olmuyor aynı zamanda hayallerinizdeki evi almadan önce bilmenizde fayda olacağını düşündüğümüz bilgiler de paylaşıyoruz. 

 

Bayındır’ın kısa tarihinden başlarsak; Türkiye’nin üçüncü büyük gelişmiş Büyükşehir’i İzmir’in bir ilçesi olan Bayındır; 1871 yılında nahiye merkezi olmaktan çıkıp Belediye olmuştur. Bundan dört sene sonra ise ilçe merkezi haline gelmiştir. 30 Mayıs 1919 yılında Yunan işgaline uğramıştır. İki buçuk yıl süren işgalden sonra 4 Eylül 1922 yılında kurtarılmıştır. İzmir Bayındır sahibinden satılık daire için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Bayındır Satılık Daire Arayanlar için İlçenin Genel Özellikleri

 • Konumu: Bayındır ilçesinde satılık ev almadan önce, ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanızın yararlı olacağını düşünüyoruz. İzmir kent merkezinde yer alan Bayındır  ilçesinin yüzölçümü 58 kilometrekaredir. Batı yönünde Torbalı, Doğusunda Ödemiş, Güneyinde Tire ve Kuzey yönünde Turgutlu ve Kemalpaşa ilçeleri bulunmaktadır. Bayındır satılık daire baktığınız takdirde, evinizin Doğusundaki Küçük Menderes Nehri; Güney yönünde bulunan Tİre ilçesi ilçesi ile sınırlarını oluşturmaktadır. 

 

 • İklimi: İlçede Akdeniz İklimi görülmektedir. Yani yaz ayları kurak ve sıcak kış ayları ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Kuzey yönüne doğru gidildiğinde iklimde farklılıklar görülmektedir. Sonbahar ve kış aylarında yoğun yağış görülmektedir ve kar yağışı yüksek kesimlerde nadir görülmektedir. Eğer sıcak havaları seviyorsanız Bayındır Buruncukta satilik daire aldığınız takdirde evinizin balkonunda güneşin tadını çıkarmak size huzur verecek.

 

Bayındır Satılık Daire alacaklar için İlçenin Nüfus bilgileri

Emlakjet bölge raporu demografi verilerine göre Bayındır ilçesinde 40.258 kişi yaşamaktadır. İlçe nüfusunun %49,62’sini kadınlar, %50,38’ini ise erkekler oluşturmaktadır. Köy yerleşimi bulunmamaktadır fakat 59 adet mahallesi bulunmaktadır. Bayindir Zeytinova satilik ev arıyorsanız eğer mutlaka sitemize bakmanızı tavsiye ediyoruz. Bayındır satılık daire almayı düşünenler, ilçenin en gelişmiş ilk on beş mahallesi şunlardır:

 

 • Sadıkpaşa mahallesi
 • Fatih mahallesi
 • Hacı İbrahim Mahallesi
 • Zeytinova Mahallesi
 • Pınarlı Mahallesi
 • Fırınlı Mahallesi
 • Necati Uza Mahallesi
 • Çırpı Camii Mahallesi
 • Kızılcaova Mahallesi
 • Yakapınar Mahallesi
 • Mektep Mahallesi
 • Hasköy Mahallesi
 • Yusuflu Mahallesi
 • Hacı Beşir Mahallesi
 • Kurt Mahallesi

 

Bayındır Satılık daire emlak piyasası

EmlakJet Bölge Raporu Verilerine göre, Bayındırda her geçen gün fiyatı değerlenen yapılar yapılmaktadır. Evlerin büyüklüğü ortalama olarak 130 metrekare büyüklüktedir. Bu evlerin metrekare başına düşen birim fiyatları ise 1.568 Türk Lirasıdır.Bayındır ilçesinde alacağınız ortalama 100 metrekarelik bir evin fiyatı 158.800 Türk Lirasına gelmektedir. Ortalama fiyat ise 203.840 Türk Lirasıdır. Örneğin en çok kalabalık ikinci mahalle olan Bayındır Fatih mahallesinde satılık daireler  ortalama olarak 25 yıl süre sonra geri dönüş sağlayacaktır. Yani eğer evi alıp kiraya verirseniz 25 yıl sonra evi aldığınız ücreti kiradan geri kazanmış olacaksınız. Elbette bu fiyatlar ilçenin 59 mahallesinde de farklılık göstermektedir. Okul, hastane ve çarşıya konum olarak yaklaştıkça fiyatlarda artış görülmektedir. Evler 2+1, 3+1,4+1 ve 4+2 odalı olarak farklı yapılara sahiptir.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Bayındır Satılık Daire
Alankıyı Mahallesi Satılık DaireAlanköy Mahallesi Satılık DaireArıkbaşı Mahallesi Satılık DaireAtatürk Mahallesi Satılık DaireBalcılar Mahallesi Satılık DaireBayındır Satılık DaireBıyıklar Mahallesi Satılık DaireBuruncuk Mahallesi Satılık DaireCamii Mahallesi Satılık DaireCanlı Satılık DaireCumhuriyet Mahallesi Satılık DaireÇamlıbel Mahallesi Satılık DaireÇenikler Mahallesi Satılık DaireÇınardibi Mahallesi Satılık DaireÇınar Mahallesi Satılık DaireÇırpı Cami Mahallesi Satılık DaireÇırpı Satılık DaireÇiftçigediği Mahallesi Satılık DaireDemircilik Mahallesi Satılık DaireDereköy Mahallesi Satılık DaireDernekli Mahallesi Satılık DaireElifli Mahallesi Satılık DaireErgenli Mahallesi Satılık DaireFatih Mahallesi Satılık DaireFırınlı Mahallesi Satılık DaireGaziler Mahallesi Satılık DaireHacı Beşir Mahallesi Satılık DaireHacı İbrahim Mahallesi Satılık DaireHasköy Mahallesi Satılık DaireHatay Mahallesi Satılık DaireHavuzbaşı Mahallesi Satılık DaireHisarlık Mahallesi Satılık Daireİbrahimçavuş Mahallesi Satılık DaireKabaağaç Mahallesi Satılık DaireKarahalilli Mahallesi Satılık DaireKarahayıt Mahallesi Satılık DaireKarapınar Mahallesi Satılık DaireKaraveliler Mahallesi Satılık DaireKızılcaağaç Mahallesi Satılık DaireKızılcaova Mahallesi Satılık DaireKızılkeçili Mahallesi Satılık DaireKızıloba Mahallesi Satılık DaireKurt Mahallesi Satılık DaireLütuflar Mahallesi Satılık DaireMektep Mahallesi Satılık DaireMithatpaşa Mahallesi Satılık DaireNecati Uza Mahallesi Satılık DaireOrta Mahallesi Satılık DaireOsmanlar Mahallesi Satılık DairePınarlı Mahallesi Satılık DaireSadıkpaşa Mahallesi Satılık DaireSarıyurt Mahallesi Satılık DaireSöğütören Mahallesi Satılık DaireTokatbaşı Mahallesi Satılık DaireTuran Mahallesi Satılık DaireYakacık Mahallesi Satılık DaireYakapınar Mahallesi Satılık DaireYenice Mahallesi Satılık DaireYeni Mahallesi Satılık DaireYeşilova Mahallesi Satılık DaireYusuflu Mahallesi Satılık DaireZeytinova Mahallesi Satılık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.