Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

İzmir Bergama Satılık Daire

araması için 151 ilan bulundu
search
Bergamacancel
İzmircancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Bergama Satılık Daire Arayanlara Yardımcı Olacak Şehir Rehberi

Emlakjet.com yeni ev sahibi olmak isteyenler için yol gösterici bilgiler içeren şehir rehberi hazırlıyor. Bergama satılık daire arayanların bilmek isteyeceği şehrin genel genel özellikleri, nüfusu, mahalleleri, okulları, ulaşım koşulları ve konut satış piyasası ile ilgi bilgiler içeren rehberimiz sizlerle buluşuyor. Bergama, İzmir’in kuzeyindeki Bakırçay havzasında yer alan bir ilçesidir. Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisi olan Bergama’nın 137 mahallesi bulunmaktadır. Bergama ismi ise Hitit dilinde ‘’Yüksek yerleşim’’ anlamına gelmektedir. Tarihi çok uzun yüzyıllara dayanan bu bölgede Pergamon Antik Kenti bulunmaktadır. 2014 yılında UNESCO’nun Dünya Miras Listesine 999. miras olarak kabul edilen şehir, ‘’Bergama Çok Katmanlı Kültürel Peyzaj Alanı’’ niteliğindedir. 

 

Bergama satılık ev almayı düşünenler için çevresinde;

 

 • Kuzeyinde Balıkesir ili,
 • Güneyinde Aliağa ilçesi,
 • Doğusunda Kınık ilçesi ve Manisa ili,
 • Batısında Dikili ilçesi bulunmaktadır.

 

İlçe Balıkesir İl merkezine 103 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Toplam yüzölçümü 1,688 kilometrekare, rakımı 68 metredir. İl plaka kodu 35, il telefon alan kodu 232, ilçe posta kodu 35700’dür. 2018 yılı verilerine göre nüfusu 103.185 kişidir. Bu nüfus 51.920 erkek ve 51.265 kadından meydana gelir. 

 

Bergama Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin Tercih Edebilecekleri Mahalleler

Bergama İlçesinde toplam 137 adet mahalle bulunmaktadır. Bunların içerisinde nüfusun fazla olduğu ve şehirleşmenin bulunduğu mahalleleri şunlardır; Maltepe Mahallesi, Fatih Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi, Zafer Mahallesi, Turabey Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Fevzipaşa Mahallesi, Ertuğrul Mahallesi, Atmaca Mahallesi, Zeytindağ Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Göçbeyli Mahallesi, İnkılap Mahallesi, Ayaskent Mahallesi, Tepeköy Mahallesi, Selçuk Mahallesi, Yukarıbey Mahallesi, Bölcek Mahallesi. En çok tercih edilen bölgelerinden biri olan Bergama Fatih Mahallesi satılık daire ilanlarını incelemek için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

 

Bergama Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçe Konut Satış Piyasası

Şehirde aynı zamanda en çok tercih edilen ilanlardan biri de Bergama icradan satılık daire ile çok daha uygun fiyatlı dairelere sahip olabilme şansına sahipsiniz. Emlakjet.com Bölge Raporu 2019 yılı Mart ayı verilerine göre Bergama satılık daire arayanlar için ilçede toplam 58.055 adet konut bulunmaktadır. Bu konutlarda hane başına 3,26 kişi yaşamaktadır. Konutlaşmanın gelişmekte olduğu ilçede konutların ortalama alanları 130 metrekare, ortalama birim satış fiyatı 1.833 TL’dir. Ortalama geri dönüşü 22 yıl olarak hesaplanmıştır. Almayı düşündüğünüz evin bulunduğu semte, çevresindeki sosyal alanlara, site özelliklerine ya da dairenin özelliklerine göre fiyatlarda değişiklik gösterebilmektedir. Konut tipine göre ortalama satış fiyatları şu şekildedir;

 

 • 2+1 100 metrekare daire satış fiyatı ortalama 196.400 TL,
 • 3+1 135 metrekare daire satış fiyatı ortalama 242.460 TL,
 • 4+1 180 metrekare daire satış fiyatı ortalama 253.080 TL’dir.

 

Güncel konut projeleri;

 

 • HSC Kale Yapı ve
 • Aslı Garden

 

Bergama Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi ve Eğitim Kurumları

Bergama ilçe ekonomisi tarıma dayalıdır. Verimli toprakları sayesinde pamuk, çam fıstığı, üzüm ve zeytin yetiştirilebilmektedir. Arıcılık dağ köylerinde yapılmakta, halıcılık ve kilim dokumacılığı oldukça fazladır. İlçede 134 ilk ve ortaokul, 15 adet lise öğretim kurumu bulunmaktadır. Sizde hayalinizdeki evi kolaylıkla bulabilmek için en güvenilir emlakçıdan ya da sahibinden Bergama Gaziosmanpaşa Mahallesinde satılık daire ilanları gibi pek çok ilanı incelemek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Bergama Satılık Daire
Ahmetbeyler MahallesiAkçenger MahallesiAlacalar MahallesiAlhatlı MahallesiAlibeyli MahallesiArmağanlar MahallesiAşağıbey MahallesiAşağıcuma MahallesiAşağıılgındere MahallesiAşağıkırıklar MahallesiAtatürk MahallesiAtçılar MahallesiAtmaca MahallesiAvunduk MahallesiAvunduruk MahallesiAyaskent MahallesiAyvatlar MahallesiAziziye MahallesiBahçelievler MahallesiBalaban MahallesiBarbaros MahallesiBayramcılar MahallesiBekirler MahallesiBergamaBergama OSB MahallesiBozköy MahallesiBozyerler MahallesiBölcekBölcek MahallesiCevaplı MahallesiÇakırlar MahallesiÇalıbahçe MahallesiÇaltıkoru MahallesiÇamavlu MahallesiÇamköy MahallesiÇamoba MahallesiÇeltikçi MahallesiÇitköy MahallesiÇobanlar MahallesiÇürükbağlar MahallesiDağıstan MahallesiDemircidere MahallesiDereköyDereköy Hacılar MahallesiDereköy MahallesiDoğancı MahallesiDurmuşlar MahallesiEğiller MahallesiEğrigöl MahallesiErtuğrul MahallesiFatih MahallesiFerizler MahallesiFevzipaşa MahallesiGaylan MahallesiGaziosmanpaşa MahallesiGazipaşa MahallesiGöbeller MahallesiGöçbeyliGöçbeyli Kaplan MahallesiGöçbeyli MahallesiGökçeyurt MahallesiGültepe MahallesiGüneşli MahallesiHacıhamzalar MahallesiHalilağalar MahallesiHamzalısüleymaniye MahallesiHisarköy MahallesiIlgıncaber Mahallesiİkizler Mahallesiİncecikler Mahallesiİneşir Mahallesiİnkılap Mahallesiİslamsaray Mahallesiİsmailli Hacılar Mahallesiİsmailli MahallesiKadıköy MahallesiKadriye MahallesiKaleardı MahallesiKapıkaya MahallesiKarahıdırlı MahallesiKaralar MahallesiKaraveliler MahallesiKaşıkçı MahallesiKatrancı MahallesiKıranlı MahallesiKırcalar MahallesiKızıltepe MahallesiKocahaliller MahallesiKocaköy MahallesiKoyuneli MahallesiKozluca MahallesiKurfallı MahallesiKurtuluş MahallesiMahmudiye MahallesiMaltepe MahallesiMaruflar MahallesiMuratlar MahallesiNarlıca MahallesiOkçular MahallesiOruşlar MahallesiOvacık MahallesiÖksüzler MahallesiÖrenli MahallesiÖrlemiş MahallesiPaşaköy MahallesiPınarköy MahallesiPireveliler MahallesiRahmanlar MahallesiSağancı MahallesiSarıcalar MahallesiSarıcaoğlu MahallesiSarıdere MahallesiSeklik MahallesiSelçuk MahallesiSindel MahallesiSüleymanlı MahallesiTalatpaşa MahallesiTavukçukuru MahallesiTekkedere MahallesiTepeköy MahallesiTerzihaliller MahallesiTırmanlar MahallesiTiyelti MahallesiTopallar MahallesiTurabey MahallesiUlucamii MahallesiÜçtepe MahallesiÜrkütler MahallesiYalnızdam MahallesiYalnızev MahallesiYenikent MahallesiYeniler MahallesiYerlitahtacı MahallesiYortanlı MahallesiYukarıada MahallesiYukarıbeyYukarıbey Kaplan MahallesiYukarıbey MahallesiYukarıcuma MahallesiYukarıkırıklar MahallesiZafer MahallesiZağnoz MahallesiZeytindağZeytindağ Mahallesi
İzmir Bergama Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da İzmir Bergama Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks İzmir Bergama Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Bornova Barbaros Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Bornova Doğanlar Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bornova Ergene Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bornova Erzene Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bornova Evka 3 Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.