Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

İzmir Dikili Satılık Daire

araması için 325 ilan bulundu
search
Dikilicancel
İzmircancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Dikili Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmayı düşünenler için aradığı evi bulmaya yardımcı olurken o bölge hakkında daha fazla bilgiye sahip olmanızı sağlıyor. Dikili satılık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında genel bilgiler, nüfus, iklim, mahalleleri ve konut piyasası hakkında tüm bilgilere ulaşabileceğiniz ilçe rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

 

İzmir il merkezine 120 kilometre kuzeyinde bulunan bir ilçesidir. Tarihi yapılan arkeolojik çalışmalarda M.Ö. 5000 yıllarına kadar uzandığı ortaya çıkmıştır. Günümüzde Kale Tepe ve Ağıl Kale olarak bilinen bölgesi ilk yerleşim merkezlerindendir. Dikili ismi Karaosmanoğlulları’ndan kalmadır ve o dönemde kullanılan ‘’Dikmelik’’ adından gelmektedir. Krater gölleri, ormanları ve mağaralarıyla oldukça doğal zenginlikleri ile bilinmektedir. Dikili satılık konut arayanlar için ilçenin çevresinde bulunan ilçeler;

 

  • Batısında ve Güneyinde Ege Denizi,
  • Kuzeyinde Balıkesir İli,
  • Doğusunda Bergama İlçesi ile sınırdır. 

 

İlçede tipik Akdeniz iklimi hakimdir. Toplam yüzölçümü 507 kilometrekare olan ilçenin posta kodu 35980’dir. 2018 TÜİK verilerine göre nüfusu 44.172’dir. Bu nüfus 22.089 erkek ve 22.083 kadından oluşmaktadır.  

 

Dikili Satılık Daire Tercih Edebileceğiniz Mahalleleri

İlçenin idari yapılanmasını 30 adet mahalle oluşturmaktadır. Bunlar; Yenice Mahallesi, Bademli Mahallesi, Bahçeli Mahallesi, Yahşıbey Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Yaylayurt Mahallesi, Samanlıkköy Mahallesi, Çağlan Mahallesi, Uzunburun Mahallesi, Salihler Mahallesi, Çukuralanı Mahallesi, Salimbey Mahallesi, Çandarlı Mahallesi, Deliktaş Mahallesi, Nebiler Mahallesi, Merdivenli Mahallesi, Demirtaş Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Kocaoba Mahallesi, Mazılı Mahallesi, Kızılçukur Mahallesi, Kıroba Mahallesi, Gökçeağıl Mahallesi, İslamlar Mahallesi, Gazipaşa Mahallesi, Kıratlı Mahallesi, Kabakum Mahallesi, Katıralanı Mahallesi, İsmetpaşa Mahallesi, Denizköy Mahallesi. En çok tercih edilen bölgelerinden biri olan Dikili satılık daire Yakamoz için listeleme sayfamızdan mahalle filtrelemesinden Gazipaşa Mahallesieçerek tüm ilanlara ulaşabilirsiniz.

 

Dikili Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçe Konut Piyasası

Emlakjet 2019 yılı Mart ayı Bölge Raporu verilerine göre Dikili ilçesi genelinde toplam 56.260 adet konut bulunmaktadır ve bu konutlarda hane başına 2,63 kişi yaşamaktadır. Tercih edeceğiniz bölgeye, konumuna, manzarasına, sosyal alanlara yakınlığına ve dairenin özelliklerine göre fiyatlarda değişiklik olmaktadır. Denize uzun bir kıyısı olan bu ilçede en çok tercih edilenlerden biri de Dikili satılık daire yazlık tipi konutlar olmaktadır. Aynı zamanda devletin yapmış olduğu yatırımlar ile birlikte konutlaşmanın gün geçtikçe modern bir görünüme kavuşması planlanan Dikili satılık daire almayı düşünenler için konut satış piyasasında ortalama alan 114 metrekaredir. Ortalama birim satış fiyatı 2.943 TL ve ortalama geri dönüşü 23 yıl olarak hesaplanmıştır. 

 

Konut tipine göre satış fiyatları ortalaması şu şekildedir;

 

  • 1+1 55 metrekare daire satış fiyatı ortalama 177.155 TL,
  • 2+1 85 metrekare daire satış fiyatı ortalama 244.800 TL,
  • 3+1 125 metrekare daire satış fiyatı ortalama 368.875 TL,
  • 4+1 157 metrekare daire satış fiyatı ortalama 466.133 TL’dir. 

 

Hem İzmir’in hem de diğer illerden gelenlerin yaz mevsiminde hem satılık hem de kiralık olmak üzere bolca alternatifler bulabileceği ilçede kendinize en uygun ilanı bulabilmek için listeleme sayfamızı detaylıca inceleyebilirsiniz. İlanları incelemeye en çok aranmış olan ve en güvenilir emlakçılardan ya da sahibinden satılık daire Dikili Barışkent ile başlayabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satılık ev ilanlarında yeni kriter

Satılık ev ilanlarında yeni kriter

31 Mart 2023

“Ramazan’ı Yeni Evinde Geçirmek İstey...

“Ramazan’ı Yeni Evinde Geçirmek İstey...

30 Mart 2023

Kentsel dönüşümde finansman desteği 1...

Kentsel dönüşümde finansman desteği 1...

17 Mart 2023

Deprem Felaketi Sonrası Konut Taleple...

Deprem Felaketi Sonrası Konut Taleple...

17 Mart 2023

Kentsel dönüşüm için önemli destek! K...

Kentsel dönüşüm için önemli destek! K...

10 Mart 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.