Emlakjet

İzmir Kınık Satılık Daire

araması için 17 ilan bulundu
search
Kınıkcancel
İzmircancel

Kınık Satılık Daire Arayanlara Önemli Bilgiler

Kınık satılık daire arayışınızı nihayete erdirmeden önce, bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Sizler için hazırladığımız bu derlemeyi okuduktan sonra ilçenin coğrafi konumundan, ekonomisine, demografik durumundan emlak piyasasına kadar birçok farklı alanda bilgi sahibi olacaksınız. Gelin, İzmir’in küçük ve şirin ilçesi Kınık’ı birlikte daha yakından tanıyalım. Kınık, Türkiye’nin en gelişmiş üçüncü şehri olan İzmir’in kuzeyinde yer almaktadır. Kent merkezinden tam 120 kilometre uzakta yer alan ilçe 447 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine yayılmıştır. Denizden yüksekliği ise sadece 40 metredir. Semtin, doğusunda ve güneyinde Manisa ili, kuzeyinde ve batısında ise Bergama ilçesi yer almaktadır. Yunt Dağları arasında yer alan ilçe doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır. 

 

Kınık Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Ekonomisi 

Kınık satılık ev tercihinde bulunacaklar, bölgenin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar. Kınık ilçesinde, en temel ekonomik uğraş tarımdır. Onun devamında hayvancılık ve ormancılık gelmektedir. Var olan arazinin %65’i ormanlarla, %30’u ekili ve diki alanlar ile kaplıdır. Geriye kalan kısım ise çayır ve mera olarak kullanılmaktadır. İlçede patates, pamuk ve buğday üretimi yapılmaktadır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin de yaygın olduğu semtte, son yıllarda arıcılık faaliyetleri büyük bir ivme kazanmıştır. Bölgede ticari faaliyetler çok canlı değildir. Yerel halkın büyük bir bölümü alışveriş ihtiyaçlarını İzmir’in bir diğer ilçesi olan Bergama’dan yapmaktadırlar. İlçede sanayi faaliyetleri gelişmiştir. Bölgede dört salça, üç zeytinyağı ve iki adet de çırçır fabrikası bulunmaktadır. Poyracık’ta kurulan kireç işleme tesisleri de önemli bir istihdam olanağı yaratmıştır. Kınık Poyracık’ta satılık evler arayanların önemli bir kısmı bu tesislerde çalışmaktadır. 

 

Kınık Satılık Daire Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi 

İzmir’in en kalabalık yirmi yedinci ilçesi olan Kınık’ın güncel nüfusu 29.803’tür. 01 Şubat 2019 tarihli TÜİK raporuna göre ilçede ikamet edenlerin %48.77’si kadın, geriye kalan %51.23’ü erkektir. İlçede nüfus artış hızı %5.42 olarak hesaplanmıştır. Bu kent merkezinden bile fazla bir orandır. Poyracık ve Yayakent isimlerini taşıyan iki beldesi ve 29 köyü bulunmaktadır. Kınık satılık konut düşünenler ilçenin en kalabalık on yerleşim biriminden birinde araştırmalarını sürdürmek isteyebilirler:

 

  • Poyracık Mahallesi
  • Fatih Mahallesi
  • Osmaniye Mahallesi
  • Yeni Mahalle
  • Türkcedit Mahallesi 
  • Yayakent Mahallesi
  • Aşağı Mahalle
  • Elmadere Mahallesi
  • Yukarı Mahalle
  • Arpaseki Mahallesi

 

Kınık Satılık Daire Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu verilerine göre ilçede toplam 14.106 adet konut, 1817 adet de iş yeri bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı 3.67 ile kent ortalamasının üzerindedir. Kınık’ta satılık evler ortalama 125 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 1362 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Dolayısı ile Kınık satılık konut fiyatları ortalama 170.250 Türk Lirası’dır. Bölgeden satın alacağınız bir evin ortalama geri dönüşü ise 21 yıldır. Ancak bu ortalama rakamın tercih edeceğiniz evin konumundan ve konut tipinden etkileneceğini aklınızda tutmanızda yarar vardır. Bu nedenle bizim size tavsiyemiz bütçenizi, beklentileriniz ve istekleriniz doğrultusunda belirlemeniz yönünde olacaktır. Eğer Kınık satılık daire arayışınızı mutlu sonla bitirmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile sitemiz üzerinden irtibata geçebilir veya sahibinden İzmir Kınık satılık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.