Emlakjet

İzmir Menemen Satılık Daire

araması için 660 ilan bulundu
search
Menemencancel
İzmircancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Menemen Satılık Daire & Satılık Ev İlan Arama Rehberi

Menemen satılık daire arıyorsanız fakat ilçenin hangi mahallesinden ev alacağına karar veremediyseniz ya da bütçenizin istediğiniz eve uygun olup olmadığını bilmiyorsanız bu yazı tam olarak sizler için. Menemen’de ev almadan önce bilinmesi gerekenlerden bahsettiğimiz bu yazıda aklınızdaki birçok soruya cevap bulabilirsiniz. Menemen İzmir’in ilçelerinden bir tanesidir. Bölge 701 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Rakımı 30 metre civarlarındadır. İlçe, İzmir merkezine 33 kilometre uzaklıkta bulunur. Kuzeyinde Aliağa, kuzeybatısında Foça, güneyinde Çiğli, Karşıyaka ile Bornova ilçeleri batısında Ege Denizi ve doğusunda Manisa il sınır vardır. 

İlçenin adının nereden geldiğiyle ilgili birçok rivayet bulunmaktadır. Bunlardan biri bölgeye hüküm süren Bizanslıların bölgeye ‘Maino Menau’ diye adlandırdığı ve ilçenin adının zamanla söyleyiş değişikliğine uğrayarak Menemen olduğudur. Kuruluş tarihi milattan önceki dönemlere dayanan Menemen çok köklü bir tarihe sahiptir. Bölge İyonyalılardan, Lidyalılar ve Romalılara kadar birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Türk egemenliğine ilk kez Selçuklular ile giren bölge daha sonraları birkaç defa el değiştirmiştir. Bu değişimlerde büyük yaralar alan Menemen 1398’de Osmanlı hakimiyetine girmiştir. 1425 yılında ise kesin olarak Osmanlı Devletine bağlanmıştır. Daha sonra İzmir iline bağlanan bölge 1919’da Yunan işgaline uğramıştır. 9 Eylül 1922 tarihinde Türk ordusunun şehre girmesi ile ilçe yeniden bağımsızlığına kavuşmuştur. Bu tarih ilçenin kurtuluş günü olarak kabul edilir. Siz de bu tarihiyle göz dolduran ilçede yaşamak istiyorsanız İzmir Menemen de satılık ev ilanları EmlakJette sizleri bekliyor. 

Menemen Satılık Daire Arayanlara İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumu sonuçlarına göre ilçenin toplam nüfusu 174.564’dür. Nüfusun %48,92’si kadınlar ve %51,08’ini erkeler oluşturur. Cinsiyete bağlı nüfus oranlarına baktığımızda nüfusun cinsiyete göre eşit dağıldığını söyleyebiliriz. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %2,63 civarlarındadır. İlçede toplam 65 mahalle bulunmaktadır. Nüfusu en yüksek olan mahalleleri 30 Ağustos mahallesi, Kasımpaşa mahallesi, Uğru Mumcu mahallesi, İsmet İnönü mahallesi ve İstiklal mahallesidir. En düşük nüfuslu mahalleler ise Süzbeyli mahallesi, Turgutlar mahallesi, Karaorman mahallesi, İğnedere mahallesi ve Günerli mahallesidir. İlçenin en kalabalık bölgeleri ise merkezdedir. Siz de ulaşım açısından sıkıntı çekmek istemiyorsanız, evinizin sosyal olanaklara ve diğer olanaklara yakın olmasını istiyorsanız Menemen merkezde satılık daireler için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli. 

Menemen Satılık Daire Fiyatları

İlçedeki toplam konut sayısı 88.955’dir. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı da yaklaşık 3,50’dir. İlçede evler yaklaşık 130 metrekareden oluşur. Menemen satılık daire fiyatları 283.660 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen satın alma bedeli 2.182 Türk Lirasıdır. Evlerin geri dönüşleri 22 yıldır. Bu da bir evin satın alındıktan itibaren kendi fiyatını geri ödeme süresinin yaklaşık olarak 22 yıl sürdüğü anlamına gelir. Satılık dairelerin oda sayıları ve alanlarına göre satış fiyatları ise aşağıdaki gibidir. 

  • 1+0, 44 metrekare bir dairenin fiyatı 124.036 Türk Lirası
  • 1+1, 55 metrekare bir dairenin fiyatı 156.310 Türk Lirası
  • 2+1, 96 metrekare bir dairenin fiyatı 215.808 Türk Lirası
  • 3+1, 135 metrekare bir dairenin fiyatı 278.370 Türk Lirası
  • 3+2, 180 metrekare bir dairenin fiyatı 575.280 Türk Lirası
  • 4+1, 200 metrekare bir dairenin fiyatı 436.400 Türk Lirası

Yukarıda bahsedilen satılık konut fiyatlarının ortalama veriler olduğunu unutmamakta fayda var. Bunula beraber siz de bütçenizi kararlaştırdıysanız işiniz EmlakJet sayesinde çok kolay. İsteklerinize uygun olan evi bulmak adına emlakçıdan veya sahibinden İzmir Menemen de satılık daireler için listeleme sayfalarımıza göz atabilirsiniz. 

Menemen Ulukent Satılık Daire İlanları ve Fiyatları

EmlakJet'te yer alan Ulukent satılık daire ilanlarının inceleyerek hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz. Sitemizde yer alan ilanlar arasından sizin için en ideal eve sahip olabilirsiniz. Kriterlerinize ve bütçenize uygun ev ilanları EmlakJet'te sizleri bekliyor. 

Aradığınız evi en kısa sürede güvenle bulabilmek için en doğru yerdesiniz. Ulukent satılık daire ilanlarına EmlakJet'ten ulaşabilirsiniz. Ulukent Satılık daire arayışınızda aradığınız özellikteki evleri bulabilirsiniz. Satılık daire arayışınızda sıfır yapılar, birkaç yıl içerisinde yapılmış yapılar ya da daha eski binalara uygun fiyatlı seçenekler ile sahip olabilirsiniz. Her geçen gün daha da gelişen Ulukent ihtiyaç ve beklentilerinize uygun konutlara ev sahipliği yapıyor. Bölgedeki sosyal hayat, ulaşım ve alışveriş olanakları ile ön plana çıkan Ulukent Satılık daire ilanlarını keşfetmek için EmlakJet'te yer alan ilanları inceleyin. 

Ulukent satılık daire fiyatları arasında bütçenize en uygun olan evi bulabilirsiniz. Gittikçe gelişen bölgede satılık daire fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiyor. Evin metrekaresi, konumu, oda sayısı, ısıtması, bina yaşı, asansörünün olup olmaması, bulunduğu kat ve sahip olduğu diğer ek özelliklere göre dairelerin fiyatları değişmektedir. Beklentilerinize ve bütçenize en uygun evi bulmak için sayfadaki ilanları inceleyebilirsiniz. 

Menemen Ulukent Satılık Daire 3+1

Ulukent satılık daire 3+1 ilanlarını sitemizden inceleyebilirsiniz. Ailenizle geniş ve ferah bir evde yaşamak için 3 oda ve 1 salon ev arayışında iseniz doğru adrestesiniz. EmlakJet'teki 3+1 ilanları ile istediğiniz bölgede aradığınız kriterlere uygun daireleri kolayca bulabilirsiniz. Aradığınız 3 oda bir salon daire ilanları ile istediğiniz eve kavuşun!

Menemen Ulukent Satılık Daire 2+1

Ulukent satılık daire 2+1 ilanları sitemizde sizleri bekliyor. EmlakJet sahibinden 2+1 satılık daire ilanları ile sizi aradığınız eve kavuşturuyor. Uygun fiyatlı ilanlar, aradığınız konumda, istediğiniz metrekarede incelenmek üzere sayfamızda sizleri bekliyor. EmlakJet aracılığıyla daire sahipleriyle doğrudan iletişime geçebilir ve daireler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Aile dostu ve uygun fiyatlı 2 oda 1 salon ev ilanlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Menemen Ulukent Satılık Daire 1+1

Ulukent satılık daire 1+1 ilanları ile aradığınız eve sahip olabilirsiniz. 1 oda 1 salondan oluşan evler için sayfamızdaki ilanları inceleyebilirsiniz. Daha çok öğrenciler, tek yaşayanlar ya da çocuksuz aileler tarafından tercih edilen 1+1 dairelere daha çok modern konut yapılarında ve rezidanslarda rastlanıyor. Bu yapı tipinde genel olarak mutfak salonun içinde yer alıyor. EmlakJet tarafından sizin için hazırlanan ilanlar aracılığıyla aradığınız o dairede yaşamaya başlayabilirsiniz. 

Menemen Ulukent Satılık Daire Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ulukent satılık daire ararken, dikkatli bir şekilde hareket etmek oldukça önemlidir. Satılık daire arayışınızda ilk olarak, bütçenizi net bir şekilde belirlemelisiniz. Ardından, konum faktörüne dikkat etmelisiniz. Dairenin bulunduğu bölgenin güvenliği, ulaşım imkanları, altyapı olanakları, işyerinize ya da okula olan uzaklığı gibi faktörlere de dikkat etmelisiniz. Dairenin fiziksel durumunu da incelemek de gereklidir. Yapısal problemler ya da bakım gerektiren alanlar ilerleyen dönemlerde size ek masraflar çıkarabilir. Evde yaşamaya başlamadan önce eve ne kadar masraf yapılacağını belirlemelisiniz. Ayrıca tapu ve diğer tüm hukuki belgelerin eksiksiz ve güncel olduğundan emin olmalısınız. Yaşayacağınız ya da yatırım yapacağınız evi seçerken acele etmek yerine detaylı araştırma yapmak sizi ilerleyen zamanlarda oluşabilecek problemlerden kurtaracaktır. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Menemen Satılık Daire
29 Ekim Mahallesi Satılık Daire30 Ağustos Mahallesi Satılık Daire75. Yıl Cumhuriyet Mahallesi Satılık Daire85. Yıl Cumhuriyet Mahallesi Satılık Daire9 Eylül Mahallesi Satılık DaireAhıhıdır Mahallesi Satılık DaireAlaniçi Köyü Satılık DaireAlaniçi Mahallesi Satılık DaireAsarlık Satılık DaireAtatürk Mahallesi Satılık DaireAtatürk Plastik OSB Mahallesi Satılık DaireAyvacık Köyü Satılık DaireAyvacık Mahallesi Satılık DaireBağcılar Köyü Satılık DaireBağcılar Mahallesi Satılık DaireBelen Köyü Satılık DaireBelen Mahallesi Satılık DaireBozalan Köyü Satılık DaireBozalan Mahallesi Satılık DaireBuruncuk Mahallesi Satılık DaireCamiikebir Mahallesi Satılık DaireCumhuriyet Mahallesi Satılık DaireÇaltı Köyü Satılık DaireÇaltı Mahallesi Satılık DaireÇavuş Mahallesi Satılık DaireÇukurköy Köyü Satılık DaireÇukurköy Mahallesi Satılık DaireDeğirmendere Mahallesi Satılık DaireDoğa Köyü Satılık DaireDoğa Mahallesi Satılık DaireEmiralem Merkez Mahallesi Satılık DaireEmiralem Satılık DaireEsatpaşa Mahallesi Satılık DaireFatih Mahallesi Satılık DaireGaybi Mahallesi Satılık DaireGazi Mahallesi Satılık DaireGazi Mustafa Kemal Mahallesi Satılık DaireGöktepe Köyü Satılık DaireGöktepe Mahallesi Satılık DaireGölcük Mahallesi Satılık DaireGörece Köyü Satılık DaireGörece Mahallesi Satılık DaireGünerli Mahallesi Satılık DaireHasanlar Köyü Satılık DaireHasanlar Mahallesi Satılık DaireHatundere Köyü Satılık DaireHatundere Mahallesi Satılık DaireHaykıran Köyü Satılık DaireHaykıran Mahallesi Satılık DaireIrmak Mahallesi Satılık Daireİğnedere Köyü Satılık Daireİğnedere Mahallesi Satılık Daireİncirli Pınar Mahallesi Satılık Daireİnönü Mahallesi Satılık Daireİsmet İnönü Mahallesi Satılık Daireİstiklal Mahallesi Satılık DaireKaraorman Köyü Satılık DaireKaraorman Mahallesi Satılık DaireKasımpaşa Mahallesi Satılık DaireKazımpaşa Mahallesi Satılık DaireKemal Atatürk Mahallesi Satılık DaireKesik Mahallesi Satılık DaireKır Mahallesi Satılık DaireKoyundere Satılık DaireMaltepe Serbest Bölgesi Mahallesi Satılık DaireMenemen Satılık DaireMermerli Mahallesi Satılık DaireMimar Sinan Satılık DaireMusabey Mahallesi Satılık DaireMustafa Kemal Atatürk Mahallesi Satılık DaireSeydinnasrullah Mahallesi Satılık DaireSeyrek Satılık DaireSüleymanlı Köyü Satılık DaireSüleymanlı Mahallesi Satılık DaireSüzbeyli Mahallesi Satılık DaireTelekler Köyü Satılık DaireTelekler Mahallesi Satılık DaireTurgutlar Köyü Satılık DaireTurgutlar Mahallesi Satılık DaireTuzçullu Mahallesi Satılık DaireTülbentli Mahallesi Satılık DaireTürkelli Satılık DaireUğur Mumcu Mahallesi Satılık DaireUlukent Satılık DaireUlus Mahallesi Satılık DaireVillakent Mahallesi Satılık DaireVillakent Satılık DaireYahşelli Mahallesi Satılık DaireYanıkköy Köyü Satılık DaireYanıkköy Mahallesi Satılık DaireYayla Mahallesi Satılık DaireYeşil Pınar Mahallesi Satılık DaireYıldırım Mahallesi Satılık DaireZafer Mahallesi Satılık DaireZeytinlik Mahallesi Satılık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.