Emlakjet

İzmir Narlıdere Satılık Daire

araması için 106 ilan bulundu
search
Narlıderecancel
İzmircancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Narlıdere Satılık Daire Tercih Edeceklere Yol Gösterecek Bilgiler

Narlıdere satılık daire düşünenler için, ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Narlıdere, Türkiye’nin gözde şehirlerinden biri olan İzmir’in bir ilçesidir. Kent merkezinde yer alan ilçenin, doğusunda Balçova, batısında Güzelbahçe, güneyinde ise Menderes ilçesi bulunmaktadır. İlçe kuzeyden İzmir Körfezi ile buluşmaktadır. Narlıdere, 63 kilometrelik bir alan üzerine kurulmuştur ve bu hali ile İzmir’in yüzölçümü bakımından en küçük ilçelerinden biridir. Yaklaşık on kilometrelik sahil şeridi ve yeşil alanları ile, kentin refah düzeyi en yüksek yerleşim bölgelerinden biridir. İlçe, Antik Yunan’da Akhilleion, Osmanlı Devleti döneminde Sancak Kale, cumhuriyetin ilk dönemlerinde ise Sancak Kale olarak anılmıştır. 

 

Narlıdere Satılık Daire Düşünenlere İlçedeki Eğitim Hizmetlerinin Durumu 

Narlıdere satılık ev arayışı içerisinde olanlar, ilçenin eğitim ve kültürel olanakları hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Narlıdere ilçesi, İzmir’in en gelişmiş bölgelerinden biridir. İlçede okuma yazma oranı %93 civarındadır. İlçe nüfusunun %14’ü lisans mezunudur. İlçede iki adet anaokulu, üç özel kreş, on ilköğretim okulu ve ortaokul, iki genel lise ve iki adet de meslek lisesi bulunmaktadır. Bölgede çok sayıda halk eğitim merkezi hizmet vermektedir. Kültürel faaliyetlerin son derece sık gerçekleştirildiği ilçede bir adet 600 kişilik tiyatro salonu, 150 metrekare genişliğinde bir sergi salonu ve 2001 yılında hizmete giren Atatürk Kültür Merkezi faaliyet göstermektedir. Ayrıca Narlıdere’de bir adet 450 kişilik kongre salonu da bulunmaktadır. Bir adet açık amfi tiyatronun, iki tane de kütüphanenin olduğu semtte, kültürel faaliyetler sürekli olarak desteklenmektedir. 

 

Narlıdere Satılık Daire Arayanlara Mahalle Bilgisi 

01 Şubat 2019 Tarihli TÜİK Raporu’na göre, ilçede ikamet eden kişilerin sayısı 66.203’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %49’u kadınken, geriye kalan %51’i ise erkektir. Kentin merkez ilçelerinden biri olan Narlıdere’nin bir merkez belediyesi bulunmaktadır ve bu belediyeye bağlı olarak 11 mahallesi vardır. İlçede köy veya bucak yerleşimi yoktur. İzmir Narlıdere Narkent satılık daire arayışı içerisinde olanlar, ilçenin en kalabalık ve en gelişmiş ikinci mahallesi olan 2.İnönü Mahallesi’nde arayışlarını yoğunlaştırmalıdırlar. Narlıdere satılık konut tercihinde bulunacaklar aşağıdaki mahallelerden herhangi birinde arayışlarını sürdürmek isteyebilirler :

 

 • Huzur mahallesi
 • 2. İnönü Mahallesi
 • Ilıca Mahallesi
 • Narlı Mahallesi
 • Çatalkaya Mahallesi
 • Çamtepe Mahallesi
 • Atatürk Mahallesi
 • Yenikale Mahallesi
 • Limanreis Mahallesi
 • Altıevler Mahallesi
 • Sahilevleri Mahallesi 

 

Narlıdere Satılık Daire Fiyat Bilgisi 

Eğer Narlıdere satılık daire arayışınızı bir adım ileriye götürmek isterseniz ilçede yer alan emlakçılarla sitemiz üzerinden iletişime geçebilir veya sahibinden İzmir Narlıdere satılık ev ilanlarının yer aldığı listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. EmlakJet Bölge Raporu’na göre, Narlıdere’de satılık daireler ortalama 150 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 5.013 Türk Lirasıdır. Dolayısı ile Narlıdere satılık ev arayışında olan bir kişinin, ortalama 751.950 Türk Lirası ödemeye hazır olması gerekmektedir. İlçeden satın alacağınız evin ortalama geri dönüş süresi ise 28 yıldır. Ancak bu noktada, konut tipinin ve konutun yer aldığı lokasyonun, ev bedeli üzerinde belirleyici olduğunu unutmamalısınız.  Örneğin Narlıdere Atatürk Mahallesi satılık daire düşünen bir kişinin 735. 068 Türk Lirası ödemesi yeterli olacaktır. Konut tipine göre ise, ev bedelleri aşağıdaki gibi değişiklik göstermektedir:

 

 • 1+1, 63  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 452.214 Türk Lirası 
 • 2+1, 100 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 499.400 Türk Lirası
 • 3+1, 148  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 658.452 Türk Liras

Narlıdere Satılık Daire

İzmir'in doğal güzelliklere sahip ilçelerinden Narlıdere, satılık daire alternatifleri ile huzurlu bir yaşam sunmaktadır. Genellikle modern site içi dairelerin bulunduğu Narlıdere'de, denize yakınlık ve yeşil alanlar, yaşamı daha da keyifli hale getirmektedir.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.