/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Onikişubatcancel

Kahramanmaraş Onikişubat Satılık Daire

araması için 660 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Onikişubat Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Onikişubat satılık daire arayan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazıda, konut arama sürecini daha da kolaylaştıracak bilgiler düzenledik. Ev arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden belirlenmiş bir ilçe ya da bölge hakkında temel düzeyde bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Onikişubat ilçesinin coğrafi karakteristikleri, nüfus özellikleri ve ekonomik faaliyetleri gibi bir ilçeyi kısaca tanıtacak bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

12 Kasım 2012 tarihinde belirlenen bir kanun ile, Kahramanmaraş ilçesinin merkez bölgesinin ikiye ayrılması ile ayrı bir ilçe haline gelmiştir. 12 Şubat 1920 senesinden beri adı "Onikişubat" olarak geçmektedir. Dulkadiroğlu ilçesi ile birlikte Onikişubat ilçesinde de her yıl 12 Şubat tarihinde büyük çapta etkinlikler yapılmaktadır. 

Onikişubat Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Onikişubat ilçesi, Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kahramanmaraş iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 2.438 km2'dir. Onikişubat ilçesi, bu yüz ölçümü ile Kahramanmaraş ilinin neredeyse %17'lik bir kısmını oluşturmaktadır. İlçenin denizden yüksekliği 568 metredir. Ancak bu sayı, ilçenin kuzey tarafında yer alan Güneydoğu Torosları'nın uzantısı olan dağlar için 2000 metreyi geçmektedir. Ahır Dağı eteklerinde bulunan Kahramanmaraş il merkezinin batı yönü, Onikişubat ilçesini oluşturmaktadır.

İlçe sınırları içerisinde bulunan ve Ahır Dağı'nın da güney tarafında bulunan Kahramanmaraş Ovası yaklaşık 40 kilometrelik bir alan kaplayıp Onikişubat ilçesinin de güney tarafında bulunmaktadır. Bu ovada yükselti 450 ila 500 metre arasındadır. İlçenin etrafında bulunan komşu ilçelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin doğu tarafında Dulkadiroğlu ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzeydoğu tarafında Ekinözü ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzeybatı tarafında Göksun ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı tarafında Andırın ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney tarafında Türkoğlu ilçesi ve Osmaniye ili bulunmaktadır.

Onikişubat Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Onikişubat satılık ev düşünenler için ilçe genelinde karasal iklimin hakim olduğu görülmektedir. Ancak ilçenin bazı bölgelerinde Akdeniz ikliminin etkileri de hissedilmektedir. Genel olarak sıcak ve ılıman hava koşulları gözlemlenir. Kış ayları soğuk ve yağışlı geçerken yaz ayları sıcak ve kurak geçer. İlçede yıllık ortalama sıcaklık 15,8 santigrat derecedir. İlçeye bir senede düşen yağış miktarı ise ortalama 678 mm'dir. Yılın en kurak ayı Temmuz ayı iken en yağışlı ay Aralık ayıdır. Ağustos ayı ise ortalama 27,5 santigrat derece ile yılın en sıcak ayı olup benzer şekilde Ocak ayı ortalama 3,9 santigrat derece ile yılın en soğuk ayıdır.

İlçe sakinleri, gelirlerini çoğunlukla tarım ve sanayi sektörlerinden elde etmektedir. Sanayi sektörünün gelişmesi adına özellikle son zamanlarda çalışmalar yapılagelmektedir. Tarım faaliyetleri sonucunda ise elma, buğday ve arpa ürünleri göze çarpmaktadır.

Onikişubat Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Nüfusu ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Onikişubat ilçesinde toplam 418.379 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,05'i erkek olup geriye kalan %49,95'ini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 5 senedeki nüfus verilerine göre, nüfus gidişatı genel bir artış içerisindedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %2,55 olarak tespit edilmiştir.

Onikişubat ilçesine bağlı toplamda 136 adet mahalle bulunmaktadır. Onikişubat 2+1 satılık daire arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği en popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Hürriyet Mahallesi,
  • Haydar Bey Mahallesi,
  • Şehit Abdullah Çavuş Mahallesi,
  • Yirmiikigün Mahallesi,
  • Mimar Sinan Mahallesi.

Eğer siz de Onikişubat Tekerek Yolu satılık daire gibi ilçe içerisinde bir ev arama süreci içerisinde iseniz bölgede bulunan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

20 Ekim 2021

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Onikişubat Satılık Daire
Altınova MahallesiAvcılar MahallesiAvgasır MahallesiAyşepınarı MahallesiBeşbağlar MahallesiBeşen MahallesiBulutoğlu MahallesiBüyüksır MahallesiCeyhan MahallesiCüceli MahallesiÇağırkan MahallesiÇağlayan MahallesiÇakırdere MahallesiÇakırlar MahallesiÇamlıbel MahallesiÇamlıca MahallesiÇevrepınar MahallesiÇokran MahallesiÇukurhisar MahallesiDadağlı MahallesiDemrek MahallesiDereboğazı MahallesiDöngele MahallesiDöngel MahallesiDönüklü MahallesiFatmalı MahallesiGazi PaşaGedemen MahallesiGölpınar MahallesiHacıağlar MahallesiHacıbudak MahallesiHacıibrahimuşağı MahallesiHacılar MahallesiHacınınoğlu MahallesiHartlap MahallesiHasancıklı MahallesiHayrullahIlıca Mahallesiİsmailli Mahallesiİsmet PaşaKalakaya MahallesiKale MahallesiKapıkaya MahallesiKaradere MahallesiKavlaklı MahallesiKaynar MahallesiKazım Karabekir MahallesiKerimli MahallesiKertmen MahallesiKılavuzlu MahallesiKısıklı MahallesiKızıldamlar MahallesiKızılseki MahallesiKozcağız MahallesiKöseli MahallesiKöşürge MahallesiKumarlı MahallesiKumaşır MahallesiKurtlar MahallesiKurucaova MahallesiKüçüksır MahallesiKümperli MahallesiKürtül MahallesiMağralıMaksutlu MahallesiMuratlı MahallesiOrganize Sanayi Bölgesi MahallesiOrhangazi MahallesiÖnsen MahallesiÖşlü MahallesiÖztürk MahallesiPayamlı MahallesiRahmacılar MahallesiReyhanlı MahallesiSadıklı MahallesiSarıçukur MahallesiSarıgüzel MahallesiSarımollalı MahallesiSaygılı MahallesiSelimiye MahallesiSuçatı MahallesiSuluyayla MahallesiSüleymanlı MahallesiŞahinkayası MahallesiTekir MahallesiTopçalı MahallesiYenicekale MahallesiYenidemir MahallesiYenişehirYeniyapan MahallesiYeşilyurt MahallesiYolyanı MahallesiYürükselim MahallesiZeytindere Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.