Emlakjet

Kars Susuz Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Susuzcancel
Karscancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Susuz Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Susuz satılık daire arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ışığında, konut arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Ev arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Susuz ilçesinin nüfus özellikleri, coğrafi karakteristikleri ve ekonomik durumu gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgiler vermeye özen gösterdik.

Susuz Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Susuz ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kars iline bağlıdır. Kars il merkezinden 24 kilometre uzaklıktadır. Ardahan iline ve Arpaçay ilçesine sınırı bulunmaktadır. Daha spesifik bir lokasyon bilgisine göre, Susuz ilçesi Kuzeydoğu Anadolu Bölümü'nün en yüksek yaylalarından birinin eteğinde bulunan vadi tabanına kurulmuştur. Doğu ve batı yönlerinde uzanan çayırı bolca bulunmaktadır. İlçe arazisinin de yarısına yakını çayır ve meralardan oluşmaktadır. İlçenin batı ve kuzey taraflarında yükseltisi 3.192 metre olan Kısır Dağı mevcuttur. İlçe sınırları içerisinde Susuz Deresi bulunmaktadır ve bu dere ilçeyi batı-doğu yönünde derin bir vadi şeklinde kesmiştir. İlçenin toplam yüz ölçümü 645 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 1.750 metredir. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin kuzeydoğu ve doğu yönünde Arpaçay ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzey yönünde Hoçvan bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde Göle ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde ise Kars'ın il sınırı bulunmaktadır.

Susuz Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Susuz satılık konut düşünenler için ilçeye hakim olan iklim karasal iklimdir. Kış ayları uzun, soğuk ve sert geçerken yaz ayları ılık geçer. Kış ayları kurak geçmektedir. Bu aylarda sıcaklık -39 santigrat dereceye kadar düşer. İlçenin karla kaplı gün sayısı bir senede 120 günden fazladır. İlçeye en fazla yaz aylarında yağmur düşer. İlçede görülen sert iklim koşullarından ötürü, ilçenin doğal bitki örtüsünü bozkırlar oluşturur. 

İlçe sakinleri başta besicilik ve hayvancılık olmak üzere tarım, ticaret ve hizmet sektörlerinden gelir elde eder. İlçede yapılan tarımsal faaliyetler sonucunda arpa, buğday, fasulye, patates ve nohut gibi ürünler elde edilir. 

Susuz Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Susuz ilçesinde toplam 10.497 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,21'i erkek olup geriye kalan %48,79'unu kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçede son 10 senede toplanmış nüfus verilerine bakılırsa ilçedeki nüfus gidişatı düşüş göstermektedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %-0,33 olarak tespit edilmiştir. 

Susuz ilçesine Susuz olan toplamda 4 adet mahalle ve 27 adet köy bulunmaktadır. Susuz satılık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği mahallelerin en popüler olanları aşağıdaki listede sıralanmıştır:

  • Kazım Karabekir Mahallesi,
  • İnönü Mahallesi,
  • İnkılap Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi.

Eğer siz de Susuz sahibinden satılık müstakil ev gibi ilçe içerisinde bir ev arama süreci içerisinde iseniz bölgede bulunan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.