/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şenpazarcancel
Kastamonucancel

Kastamonu Şenpazar Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Şenpazar Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Şenpazar satılık daire arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ışığında, konut arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Ev arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Şenpazar ilçesinin nüfus özellikleri, coğrafi karakteristikleri ve ekonomik durumu gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgiler vermeye özen gösterdik.

Şenpazar Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Şenpazar ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kastamonu iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 215 km2'dir ve denizden yüksekliği 650 metredir. İlçede genç kıvrım dağları bulunmaktadır. Bu da Karadeniz Bölgesi'nin jeolojik karakteristiği ile oldukça uyumludur. İlçenin arazisi engebeli ve dağlık bir yapıya sahiptir. İlçe merkezi Şenpazar Çayı üzerinde kurulmuştur. Bu nedenle ilçe merkezi ile köyler arasında büyük bir rakım farkı vardır. Kastamonu il merkezine 100 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Karadeniz kıyısına ise 37 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Kastamonu ilinin kuzeybatı tarafında kalmaktadır. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin kuzey tarafında Cide ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney tarafında Azdavay ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzeydoğu tarafında Doğanyurt ilçesi bulunmaktadır.

Şenpazar Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Şenpazar satılık konut düşünenler için ilçe bol yağış aldığından ötürü, doğal bitki örtüsü oldukça zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Genel olarak Karadeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. İlçenin neredeyse %70'lik bir kısmı ormanlık alanlar ile kaplı bir durumdadır. Bu ormanlarda kayın, meşe, kestane, karaçam, şimşir, ceviz ve ıhlamur gibi ağaç türleri bolca bulunmaktadır. Kış mevsimi soğuk ve bol yağışlı geçerken yaz mevsimi sıcak ve kurak geçer. En çok yağış sonbahar ve ilkbahar aylarında görülür.

İlçede kıraç ve verimsiz toprak pek olmadığı için, ilçe ahalisi geçimini tarım ve hayvancılık sektörleri ile elde edebilmektedir. 

Şenpazar Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Şenpazar ilçesinde toplam 5.002 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,76'sı erkek olup geriye kalan %48,24'ünü kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçede son 10 senede toplanmış nüfus verilerine bakılırsa ilçedeki nüfus gidişatı düşüş göstermektedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %0,14 olarak tespit edilmiştir. 

Şenpazar ilçesine Şenpazar olan toplamda 7 adet mahalle ve 23 adet köy bulunmaktadır. Şenpazar satılık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği mahalleler aşağıdaki listede sıralanmıştır:

  • Çevrik Mahallesi,
  • Dibekli Mahallesi,
  • Güneytekke Mahallesi,
  • Karaman Mahallesi,
  • Korucak Mahallesi,
  • Kuztekke Mahallesi,
  • Merkez Mahallesi.

Eğer siz de Şenpazar Merkez Mahallesi satılık ev gibi ilçe içerisinde bir ev arama süreci içerisinde iseniz bölgede bulunan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.