Emlakjet

Kocaeli Çayırova Satılık Daire

araması için 107 ilan bulundu
search
Çayırovacancel
Kocaelicancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Çayırova Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Çayırova satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Çayırova ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

İlçenin bir diğer ismi “Güzeltepe” olarak geçmektedir. Ancak ilçenin eski ismi “Aske Köyü” olarak bilinmektedir. Kocaeli ilinin en önemli yerleşim yerlerinden bir tanesidir. Şekerpınar Belediyesi, Çayırova Belediyesi, Çayırova Mahallesi ve Yenimahalle’nin birleştirilmesi sonucunda bu ilçe ortaya çıkmıştır. 

Çayırova Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Çayırova ilçesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kocaeli iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 562 km2’dir ve denizden yüksekliği de 1.157 metredir. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu ve güney yönlerinde Gebze ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı ve kuzey yönlerinde İstanbul iline bağlı olan Tuzla ilçesi bulunmaktadır.

Çayırova Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Çayırova satılık ev arayan okuyucularımız için ilçede karasal iklim görülmek ile birlikte, genellikle hava koşulları ılıman ve sıcak özellik göstermektedir. Kış mevsiminde, yaz mevsimine göre daha fazla yağış gözlemlenmektedir. Çayırova ilçesinin bir yıldaki ortalama sıcaklığı 14,1 santigrat derecedir. Bir sene içerisinde Çayırova ilçesine düşen ortalama yağış miktarı ise 752 milimetredir. En kurak ay, Temmuz ayıdır. Aralık ayı ise yılın en çok yağış alan ayıdır. Ortalama 22,7 santigrat derece ile yine Temmuz ayı, yılın en sıcak ayıdır. Ortalama 5,8 santigrat derece ile ise Ocak ayı yılın en soğuk ayıdır.

İlçenin İstanbul iline yakınlığından ötürü ve İstanbul’u Anadolu illerine bağlamasından ötürü coğrafi bir avantajı vardır. Bu kadar sık kullanılan bir yolun üzerinde konuşlanmış olması, ilçenin sanayi sektörünü iyi bir yönde etkilemiştir. İlçe sınırları içerisinde Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nin bölümlerinden biri de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, ilçede bulunan çok sayıda banka da ilçe sakinlerine iş imkânı tanımaktadır.

Çayırova Satılık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Çayırova ilçesinde toplam 129.655 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,02’si erkek olup geriye kalan %48,98’ini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, dışarıdan alınan göç sayesinde senelerden beri nüfus gidişatında bir artış gözlemlenmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %1,19 olarak tespit edilmiştir. 

Çayırova ilçesinde toplam 9 adet mahalle bulunmaktadır. Çayırova satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Akse Mahallesi,
 • Atatürk Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Çayırova Mahallesi,
 • Emek Mahallesi,
 • İnönü Mahallesi,
 • Özgürlük Mahallesi,
 • Şekerpınar Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi.

Eğer siz de Çayırova satılık müstakil dubleks ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.