Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Konya Beyşehir Satılık Daire

araması için 49 ilan bulundu
search
Beyşehircancel
Konyacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Beyşehir Satılık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Beyşehir satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Beyşehir, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Konya iline bağlı, ilin beşinci büyük ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Bu açıdan Beyşehir ilçesi oldukça şanslı bir konumda yer alır. Batı Toroslar arasında yer alan çukur bir alandadır. Bu çukurun büyük kesimini Beyşehir Gölü kaplamaktadır. Çukruluk gölün güneydoğusunda kadar devam eder. Beyşehir’deki düzlük alanlar bozkırlar halinde uzanır, çevresindeki dağlar ise ormanlarla kaplıdır. Tarımsal faaliyetler için toprakları oldukça verimlidir. Akdeniz’e uzaklığı 65 kilometredir. Bir set misali araya giren Toroslar, yöreyi Akdeniz’den ayırmıştır. 2010 yılından itibaren her yıl düzenlenen Beyşehir Göl Festivali ile tanınmış sanatçılar, yerel ve çevre bölge halkı, türk sporu yarışları gibi çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Doğal zenginliklerinin yanı sıra tarihi zenginlikleri de görülmeye değerdir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. 

Beyşehir Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Beyşehir ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Ilgın, Derbent ve Doğanhisar ilçesi,
  • Güneyinde Seydişehir ve Derebucak ilçesi,
  • Doğusunda Meram ve Seydişehir ilçesi,
  • Batısında Hüyük ilçesi, Beyşehir Gölü ve Isparta il sınırı, ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 73.768’dir. Bu sayının yüzde 50,17’si kadın, yüzde 49,83’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 2.054 kilometrekare, rakımı ise 1.125 metredir. Beyşehir Dalyan Mahallesi satılık evler arayışında olanlar için ilçede 67 tane mahalle bulunmaktadır. Bunlardan nüfusu en fazla olanları şunlardır; Yeni Mahallesi, Üzümlü Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Beytepe Mahallesi, Hacıakif Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Müftü Mahallesi, Huğlu Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Avşar Mahallesi, Karaali Mahallesi ve Dalyan Mahallesidir. 

Beyşehir Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Konya’nın Beyşehir ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 155 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 875 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.814 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 185.600 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Beyşehir satılık daire Hacı Akif Mahallesi ya da Beyşehir Toki’de satılık daireler ilanları için detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.