Emlakjet

Konya Doğanhisar Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Doğanhisarcancel
Konyacancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Doğanhisar Satılık Daire Arayanlara İlçe Bilgileri 

Aradığınız evler EmlakJet üzerinden sizlere sunuluyor. Doğanhisar satılık daire ilanları sitemizde sizler için bir araya getirildi. İlçedeki ilanları incelerken bölge hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için ise bu yazıyı hazırladık. Doğanhisar, Konya ilinin bir ilçesidir. Malazgirt Savaşından sonra 1071, Selçukluların batıya yayılmaları ile birlikte 1110 yılında Doğanhisar Türklerin hakimiyetine geçmiştir. Şehrin adı Selçukluların arması olan doğan kuşunu simgelemiş, kalesinin adı ise “Doğan Kalesi” olarak adlandırılmıştır. İlçe Merkezi Sultan Dağlarının Kuzey Doğuya bakan eteklerinde kurulmuştur. İl merkezine 122 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Doğuda İlçesine, Güneyde Hüyük İlçesine, Batıda Isparta İli, Kuzey Batıda İlçesine, Kuzeyde Ilgın İlçesi Argıthanı kasabası ile komşudur. Yağışlar İlkbahar ve sonbaharda olmak üzere 2-3 ay kadar sürer yazları kurak ve sıcak, kışları soğuk ve yağışlıdır, genel olarak karasal iklim hüküm sürer. İlçe arazisinin büyük bir bölümünün dağlık ve ormanlık oluşu, nüfus yoğunluğunun sık olması, tarım dışında bir başka bir iş sahasının olmaması nedeniyle ilçe bir nüfus ve sanayi açısından gelişme gösterememiştir. İlçede bir aile parkı, Belediye sosyal tesisi ve Kapalı Spor Salonu ve stadyum bulunmaktadır.

Doğanhisar Satılık Daire Bakanlara İlçe Ekonomisi

İlçe ekonomisi tarım ve Hayvancılığa dayalıdır. Tarım alanlarında hububat, baklagiller, sebze ve meyve bitkileri üretilmektedir. Sanayi geliri ve sanayileşme yok denecek kadar azdır. İlçenin genel alanı 56.344 hektardır. Tarım geliri olarak vişneciliğin son yıllarda oldukça arttığı görülmektedir. Son zamanlarda elma yetiştiriciliği de gelişmektedir. İlçede Hayvancılık önemli bir gelir kaynağı durumdadır, ancak son yıllarda azalma görülmektedir. İlçede tarım gelirinin dışında ilçe halkının yaz aylarında başka il ve ilçelerde ailecek vasıfsız işçi olarak gidip tarım kesiminde kazandığı gelir söylenebilir. İlçe kasaba ve köylerinde üretilen sebze ve meyvenin bir bölümü dışarıya satılmakta bir bölümü de ilçemizde haftanın Salı günleri kurulan pazarında değerlendirilmektedir. Tarım Kredi, Esnaf Kefalet Kooperatifleri ile Ticaret Odası Başkanlığı ve Ziraat Bankası ilçede mevcut olup, 5 adet Tarımsal Kalkınma 7 adet Tarımsal sulama Kooperatifi bulunmaktadır. İlçede ayrıca küçük sanayi sitesi kurulmuştur. Siz de bu ilçede yaşamayı düşünüyorsanız Konya Doğanhisar satılık ev ya da daire ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden göz atabilirsiniz.

Doğanhisar Satılık Daire Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerini incelediğimizde ilçedeki evlerin ortalama büyüklükleri 118 metrekaredir. Doğanhisar satılık daire fiyatları ortalama 156.114 Türk Lirası olarak görülür. Ortalama birim fiyat yani metrekareye düşen satış fiyatı 1.323 Türk Lirasıdır. Evlerin geri dönüşü 33 yıldır. Bu da bir evin fiyatını kira vasıtası ile ödemesinin yaklaşık 23 yıl sürdüğünü gösterir. 

Satılık daire arayışınızda sitemizi tercih ederek en doğru kararı verdiniz. İstek ve ihtiyaçlarınıza uyan örneğin; Doğanhisar da sahibinden satılık müstakil ev ilanlarına EmlakJet üzerinden kolayca bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.