/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Emirgazicancel

Konya Emirgazi Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Emirgazi Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Emirgazi satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kirasını öğrenebilirsiniz.

Emirgazi Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Konya ilinin önemli ilçelerinden biri olan Emirgazi ilçesinin toplam yüzölçümü 829 kilometrekaredir. Deniz seviyesinden 962 metrelik bir yükseklikte yer alan ilçenin doğusunda Niğde ili, batısında Karapınar ilçesi, kuzeyinde Aksaray ili, güneyinde ise Ereğli ilçesi yer almaktadır. Emirgazi satılık daire tercihinde bulunmak isteyen kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçede konumu itibari ile karasal iklim özellikleri hakimdir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak yazlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Emirgazi satılık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler yaptıkları araştırmalarda ilçenin güney kesimlerinde yer alan Karacadağ’da ormanlık araziler yer aldığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçe bitki örtüsü bozkırdır. İlçe su kaynakları bakımından çok zengin değildir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetleri kapsamında genellikle hububat, sebze ve meyve tarımı yapılmaktadır. İç Anadolu Bölgesi’nin en az yağış alan bölgesi olan Emirgazi ilçesinde yapılan tarım faaliyetleri de bu nedenle kısıtlı bir aralıkta yapılabilmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. Emirgazi satılık konut arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede yapılan ekonomik faaliyetlerin son dönemlerde modernleşme eğiliminde olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Bu nedenle ilçede konut arayan kişilerin sayısında da her geçen gün artış yaşanmaktadır. İlçede sanayi kuruluşu yer almamaktadır. Ancak sanayi kurumlarında çalışmak isteyen kişiler komşu bölgelerde yer alan fabrikalarda çalışarak geçimlerini sağlayabilirler.

Emirgazi Satılık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 8 bin 949’dur. İlçe nüfusunun yüzde 50,24’ünü (4 bin 505) erkek, yüzde 49,66’sını (4 bin 444) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Emirgazi satılık konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 16 adet mahalle bulunmaktadır. Konya Emirgazi satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akmescit Mahallesi, Besci Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Ekizli Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gölören Mahallesi, Işıklar Mahallesi, Kale Mahallesi, Karaören Mahallesi, Meşeli Mahallesi, Öbektaş Mahallesi, Türbe Mahallesi, Yamaç Mahallesi ve Yeni Mahallesi’dir. 

Sizler de satılık daire tercihini Konya Emirgazi ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Konya Emirgazi de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Emirgazi Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.