/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Konya Emirgazi Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu
search
Emirgazicancel
Konyacancel

Emirgazi Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Emirgazi satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kirasını öğrenebilirsiniz.

Emirgazi Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Konya ilinin önemli ilçelerinden biri olan Emirgazi ilçesinin toplam yüzölçümü 829 kilometrekaredir. Deniz seviyesinden 962 metrelik bir yükseklikte yer alan ilçenin doğusunda Niğde ili, batısında Karapınar ilçesi, kuzeyinde Aksaray ili, güneyinde ise Ereğli ilçesi yer almaktadır. Emirgazi satılık daire tercihinde bulunmak isteyen kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçede konumu itibari ile karasal iklim özellikleri hakimdir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak yazlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Emirgazi satılık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler yaptıkları araştırmalarda ilçenin güney kesimlerinde yer alan Karacadağ’da ormanlık araziler yer aldığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçe bitki örtüsü bozkırdır. İlçe su kaynakları bakımından çok zengin değildir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetleri kapsamında genellikle hububat, sebze ve meyve tarımı yapılmaktadır. İç Anadolu Bölgesi’nin en az yağış alan bölgesi olan Emirgazi ilçesinde yapılan tarım faaliyetleri de bu nedenle kısıtlı bir aralıkta yapılabilmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. Emirgazi satılık konut arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede yapılan ekonomik faaliyetlerin son dönemlerde modernleşme eğiliminde olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Bu nedenle ilçede konut arayan kişilerin sayısında da her geçen gün artış yaşanmaktadır. İlçede sanayi kuruluşu yer almamaktadır. Ancak sanayi kurumlarında çalışmak isteyen kişiler komşu bölgelerde yer alan fabrikalarda çalışarak geçimlerini sağlayabilirler.

Emirgazi Satılık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 8 bin 949’dur. İlçe nüfusunun yüzde 50,24’ünü (4 bin 505) erkek, yüzde 49,66’sını (4 bin 444) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Emirgazi satılık konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 16 adet mahalle bulunmaktadır. Konya Emirgazi satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akmescit Mahallesi, Besci Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Ekizli Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gölören Mahallesi, Işıklar Mahallesi, Kale Mahallesi, Karaören Mahallesi, Meşeli Mahallesi, Öbektaş Mahallesi, Türbe Mahallesi, Yamaç Mahallesi ve Yeni Mahallesi’dir. 

Sizler de satılık daire tercihini Konya Emirgazi ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Konya Emirgazi de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.