/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Güneysınırcancel
Konyacancel

Konya Güneysınır Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Güneysınır Satılık Daire Arayanlara Tercih Rehberi

Güneysınır satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda sizler için derledik. Yazının sonunda bu güzel ilçeyi daha yakından tanımış olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Güneysınır,  ülkemizin İç Anadolu ve Akdeniz Bölgeleri’nde toprağı bulunan ve yüzölçümü bakımından en büyük şehrimiz olan Konya iline bağlı bir yerleşim birimidir. Konya, gelişmişlik endeksine göre Türkiye’nin en gelişmiş ve en kalabalık yedinci yerleşim birimidir. İl otuz bir ilçeden meydana gelmiştir ve Güneysınır bir yerleşim birimlerinden yalnızca biridir.  Uzun yıllar Konya’ya bağlı bir nahiye olarak bilinen ve kabul edilen semt, 1955 yılında önce Bozkır ilçesine daha sonra ise Çumra semtine bağlanmıştır. 9 Mayıs 1990 yılında çıkan bir kanun ile Güneybağ ve Karasınır kasabaları birleştirilmiş ve semt bugünkü halini almıştır. Yine aynı yıl, ilçe bugünkü statüsüne kavuşmuştur. Semt, Konya’nın doğal güzellikleri ile ön plana çıkan ilçelerinden biridir.

Güneysınır Satılık Daire Düşünenler İçin İlçenin Coğrafi Durumu

Bir bölgenin coğrafi özellikleri o bölgenin ekonomisi hakkında son derece belirleyici bir rol oynar. Ekonomik durum ve istihdam potansiyeli ise doğrudan emlak piyasasını etkiler. Bu nedenle Güneysınır satılık daire düşünenlerin ilçenin coğrafi özellikleri, doğal yapısı ve iklimi hakkında mutlaka bilgi sahibi olması gerektiğine inanıyoruz. İlçe,  395 kilometrekarelik görece geniş bir arazi üzerine yayılmış durumdadır. Kısacası yüzölçümü 395 kilometrekaredir. İlçenin denizden yüksekliği ise yaklaşık olarak 1100 metredir. İlçe, kentin güney bölümünde yer almaktadır. Şehir merkezinden uzaklığı ise ortalama 70 kilometredir.  Dağlık ve engebeli bir arazi üzerine kurulan ilçenin iklimi karasal iklim karakterlidir. Bu nedenle de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçer. Kış aylarında yağış kar olarak düşerken, ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde yağmur görülür. İlçenin doğal bitki örti örtüsü ise bozkırdır. Kurak bir arazi üzerinde kurulmuş olması ilçede sul tarım yapılmasını engellemektedir. Güneysınır satılık konut tercih edeceklerin ilçenin tüm bu koşullarını göz önünde bulundurarak karar vermesi gerekmektedir. 

Güneysınır Satılık Daire Bakanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre, ilçede ikamet eden kişilerin sayısı 9458’e ulaşmış durumdadır. İlçede ikamet edenlerin 4770’i erkek, geriye kalan 4688’i ise kadındır. Daha açık ve ne bir ifade ile  ilçe nüfusunun %49’u kadın, geriye kalanı ise erkektir. İlçenin popülasyonu 2010-2017 yılları arasında azalmış, daha sonra ise artma eğilimi göstermiştir. Bugün de nüfus grafiği pozitif yönlüdür. İlçedeki nüfusun artış hızı yaklaşık olarak %2.13’tür. İlçe, mahalle ve köylerden oluşmasına rağmen, köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Biz de bu mahalleleri Güneysınır satılık ev arayanlar için gelişmişliklerine göre sıraladık. Sizin için en uygun olan yerleşim birimini belirleyip, arayışınızı orada yoğunlaştırabilirsiniz:

  • Karasınır Mahallesi 
  • Güneybağ Mahallesi
  • Gürağaç Mahallesi
  • Bardas Mahallesi
  • Mevlana Mahallesi
  • Karagüney Mahallesi
  • Kızılöz Mahallesi
  • Aydoğmuş Mahallesi
  • Durayda Mahallesi
  • Mehmet Ali Mahallesi

Eğer Güneysınır  satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Güneysınır satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.