/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Konya Tuzlukçu Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Tuzlukçucancel
Konyacancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Tuzlukçu Satılık Daire Tercih Edeceklere Semt Rehberi

Tuzlukçu satılık daire arayışı içerisinde olanlar için,  arama sürecini kolaylaştıracak yeni bir yazı hazırladık. Yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Tuzlukçu ülkemizin hem İç Anadolu hem de Akdeniz Bölgesi’nde toprağı bulunan Konya iline bağlı bir yerleşim birimidir. Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en büyük ili olan Konya, gelişmişlik endeksinde de ülkenin en çok kalkınmış yedinci yerleşimi olma özelliği taşımaktadır.  Tuzlukçu ise kentin en gelişmiş yirmi dördüncü semtidir. Kent nüfusunun yaklaşık olarak %0.33’üne ev sahipliği yapmaktadır. Cumhuriyetin ilanından sonraki yıllarda Akşehir ilçesine bağlanan ve köy statüsünde olan semt, daha sonra 1929 yılında bir nahiye halini almıştır. 1949 yılında ise nüfusu 2000 aştığı için, belediye teşkilatı kurulmuştur. Semt 9 Mayıs 1990 yılında çıkarılan 3544 kanunu ile ilçe statüsü almıştır.

Tuzlukçu Satılık Daire Bakanlara İlçenin Genel Özellikleri

Tuzlukçu satılık ev düşünenlerin ilçenin hemen her şeyi hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Tuzlukçu ilçesinin toplam yüzölçümü yaklaşık olarak 589 kilometrekaredir. İlçenin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı semt merkezinde 1000 metredir. Kanuni Sultan Süleyman döneminde 15 obalı bir yerleşim birimi olan ilçeye yerel halk daha çok yaz aylarında gelmiştir. Burada konakladıktan sonra daha sıcak yerlere kış aylarında göç etmiştir. İlçenin isminin nasıl verildiğine dair çok çeşitli rivayetler vardır. En çok kabul gören rivayete göre semtteki köylerden kervanlarla tuz getirilmekte ve çevre illere dağıtılmaktadır. Bu nedenle de yerleşimin ismi Tuzlukçu olarak kabul edilmiştir. İlçe arazisi genellikle kıraç ve ağaçsız bir yapıdadır. Bu nedenle de rüzgarlar oldukça sert bir şekilde hissedilir. İsmin nereden geldiğine dair rivayetlerden biri de bununla ilgilidir. Tozlu yer anlamını taşıyan yerleşimin ismi zamanla Tuzlukçu’ya dönüşmüştür. İlçede karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk geçer. Yağış az görüşür. Önemli bir akarsu bulunmamaktadır. Tuzlukçu satılık konut arayanların bu bilgileri göz önünde bulundurmasını tavsiye ederiz. 

Tuzlukçu Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Demografik Yapısı 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan elde edilen veriler ışığında Tuzlukçu ilçesinin nüfusunun 7.280 kişiye ulaştığını söyleyebiliriz. Burada ikamet eden kişilerin %48’i erkek, %52’si ise kadındır. İlçenin nüfusu 2008-2017 yılları arasında azalırken, 2017 yılından sonra ciddi bir artış meydana gelmiştir. Bu nedenle nüfus grafiği yukarı yönlüdür. İlçede nüfusun artış hızı %12.25 olarak hesaplanmıştır. Konya Tuzlukçu satılık ev düşünenler, ilçeyi meydana getiren mahallelerden birkaçında araştırmalarını sürdürebilirler:

  • Yukarı Mahallesi
  • Aşağı Mahallesi
  • Pazar Mahallesi
  • Koraşı Mahallesi
  • Orta Mahallesi
  • Konarı Mahallesi
  • Kundullu Mahallesi
  • Mevlütlü Mahallesi
  • Köklüce Mahallesi
  • Gürsu Mahallesi 

Eğer Tuzlukçu satılık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için harekete geçmek isterseniz , ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Tuzlukçu satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.