/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Fındıklıcancel

Rize Fındıklı Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Fındıklı Satılık Daire Arayanlar İçin Semt Hakkında Önemli Bilgiler

Fındıklı satılık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Gelin, bu güzel ve şirin ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Fındıklı, Türkiye Cumhuriyeti’nin Rize iline bağlı bir yerleşim birimidir. Rize on iki ilçeden meydana gelmiştir, Fındıklı ise kentin en gelişmiş beşinci yerleşim birimidir. İlçe kent nüfusunun yaklaşık olarak %4.85’ine ev sahipliği yapmaktadır. Başka bir deyişle, kent nüfusunun %4.85’i Fındıklı ilçesinde ikamet etmektedir. İlçenin bilinen bir diğer ismi Vitze’dir. Vitze, Lazca bir isimdir ve yerel halk bölgenin ismini “Viçe” olarak da anmaktadır. Çok uzun yıllar boyunca birçok farklı medeniyetin hüküm sürdüğü semt, Roma İmparatorluğu ve Trabzon İmparatorluğu’nun egemenliği altında uzun yıllar kalmıştır. İlçe, 1509 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun topraklarına katılmıştır.   

Fındıklı Satılık Daire Seçeceklere Semtin Coğrafyası

Bir bölgenin coğrafyası, o bölgenin ekonomisi ve emlak piyasası üzerinde söz sahibidir. Bu sebeple ilçenin coğrafi özelliklerini bilmek son derece önemlidir. Fındıklı satılık ev tercih edecekler için hazırladığımız yazının ikinci bölümünde semtin coğrafyasına ve doğasına değineceğiz. Fındıklı ilçesi, 409 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Semtin rakımı ise, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık yirmi metredir. İlçenin doğu hattında Arhavi, batısında Ardeşen, güneyinde Yusufeli ilçeleri ve kuzeyinde ise Karadeniz bulunmaktadır. İlçe, 13 kilometrelik uzun bir kıyı şeridine sahiptir. Kaçkarlara doğru uzanan tepelik arazide yer alan ilçede tipik bir Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Semtte hava altı ay kapalı, dört ay bulutludur. Neredeyse iki yüz gün yağışlı geçer. Yıllık yağış miktarı yaklaşık olarak 3000 metredir. İlçede en yüksek sıcaklık 30 iken, en düşük sıcaklık yaklaşık olarak -4 derecedir. Fındıklı satılık konut arayanlar, özellikle başka illerden ve ilçelerden gelenler iklim konusunda bilgi sahibi olarak buraya yerleşmelidir.

Fındıklı Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Ekonomisi 

Yazının son kısmında semtin ekonomisine değineceğiz. İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. İlçede özellikle çay ve fındık üretimi yapılmaktadır. Bunlara ek olarak meyvecilik ve su ürünleri de önemli bir ekonomik getiridir. İlçe ekonomisinde arıcılık da önemli bir yer tutmaktadır. İlçede her yıl 32 bin ton yaş çay, 750 ton kuru kabuklu fındık, 1350 ton süt, 60 ton et, 10 ton bal üretilmiştir. Kıyı balıkçılığı da semt ekonomisinde önemli bir yer tutmaktadır. Son yıllarda semtte ekonomik getirisi yüksek bir başka ürün olan kivi yetiştirilmeye başlanmıştır. Kivi üretimi, kamu kuruluşları tarafından da desteklenmektedir. Sergi ya da panayır alanı bulunmayan ilçede, her hafta Perşembe günleri bir Pazar kurulmaktadır. Fındıklı ilçesi tarımla uğraşanlar için oldukça iyi bir seçenektir. Bu sebeple Rize Fındıklı satılık ev arayanların hakim ekonomik sektörlerinden biri ile ilgili olması oldukça önemlidir.

Eğer Fındıklı satılık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için harekete geçmek isterseniz , ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Fındıklı satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Fındıklı Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.