Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pazarcancel
Rizecancel

Rize Pazar Satılık Daire

araması için 8 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Pazar Satılık Daire Alacaklara Bölge Hakkında Kilit Bilgiler 

Pazar satılık daire arayışınızı yaparken ilçe hakkında genel bilgileri öğrenmek istiyorsanız bu yazı tam olarak sizlere göre. Pazar, Rize'nin bir ilçesidir. Rize'nin 37 kilometre doğusundadır. M.Ö. 64 yılında Pompeius tarafından Athenae adıyla kurulmuştur. İlçenin eski ismi Yunanca bir sözcüktür; akıl güzellik ve hikmet anlamına gelmektedir. 1928 yılına kadar Atina olan ilçenin adı, bu tarihte Pazar olarak değiştirilmiştir. Pazar, yüksek iç dağlarla kıyılara paralel uzanan bir Karadeniz sahil şerididir. Bu sahil, sıcak yazlarıyla ılımlı bir iklime sahiptir. Ve serin kışlarıyla, ancak çok ıslak ve nemlidir, yazın başlangıcından ayrı olarak yıl boyunca yoğun yağışlıdır. Yılda ortalama 50 gün güneşli geçer. Karadeniz rüzgarı sonbaharda soğuk, yazın ise ıslak ve nemlidir. Tüm bu yağışlarla birlikte alan çok daha yeşil bir bölgeye sahip oluyor. Pazar Irmağı da dahil olmak üzere Karadeniz dağlarından gelen yağmur suyu ve kar erimi ile oluşan birçok akışla bölgeye daha fazla su gelir. Burası tepelik bir bölgedir ve ana ekonomik faaliyeti çay yetiştiriciliğidir. 1944 yılında ilçede dikilmiş ve şu anda mahsulü işlemek için Pazar'da üç fabrika bulunmaktadır. 

Pazar Satılık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomisi

İlçe ekonomisinde en büyük payı çay alır. Bunun yanında balıkçılık ticaret, sanayi, bankacılık ve tarımda ekonomik kaynak yaratıcı işler olarak yapılmaktadır. Çayın halkın geçiminde bu kadar önemli olması yöredeki az kireçli toprağın bu bitki için ideal olmasından kaynaklanmaktadır. İlin en eski çay bahçelerine sahip olan ilçede tekniğe uygun koşullarda işlenmeye de önem verilmektedir. Kıyıda oldukça verimli olan toprak iç kesimlere gidildikçe bu özelliği kaybeder. İlçe ekonomisinde en büyük payı çayın alması yüzünden tarla ziraatı ve bağ-bahçecilik çok küçük alanlarda, aile ihtiyacının karşılanma ihtiyacına yönelik yapılmaktadır. Cumhuriyetin ilk dönemlerinde ilçede büyük alan kaplayan mandalina ve portakal bahçeleri ile elmalık günümüzde çok azalmıştır. Siz de bu ilçede bir eve sahip olmak istiyorsanız Pazar satılık ev ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Pazar Satılık Daire Fiyat Piyasası 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki evlerin alanları ortalana 144 metrekareden oluşur. Bu veriye göre ilçedeki evlerin hayli büyük olduklarını söyleyebiliriz. Pazar satılık daire fiyatları ortalama 286.416 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satın alma bedeli 1.989 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin ortalama geri dönüş süresi 28 yıldır. Bu verilerin ilçe genelindeki evlerin ortalaması olduğunu unutmamalısınız. Evlerin fiyatları oda sayıları, konumlar vb. özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Evlerin ortalama fiyat ve alanları aşağıdaki gibidir.

  • 3+1, 145 metrekare bir daire 287.535 Türk Lirasıdır. 

 Siz de eğer bütçenizi hazırladıysanız ev ilanları arasından size en uygun olanı bulmak EmlakJet sayesinde oldukça kolay. Aradığınız kriterleri karşılayan evler Rize Pazar satılık evler sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle sitemizde sizleri bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.