/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Beşikdüzücancel

Trabzon Beşikdüzü Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Beşikdüzü Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Beşikdüzü satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Beşikdüzü ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Beşikdüzü ilçesinin bugün bulunduğu bölgeye insanlar tarih boyunca farklı isimler vermiştir. Bu isimler arasında Yavabolu, Şarlı-Akhisar ve Nefs-i Şarlı gibi isimler bulunmaktadır. Beşikdüzü, 1834 yılında bir ilçe olma statüsü elde etmiştir.

Beşikdüzü Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Beşikdüzü ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Trabzon iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 121 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 10 metredir. Beşikdüzü ilçesi, Yoroz Burnu’na 17 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Eynesil ilçesine 8 kilometre, Tonya ilçesine 21 kilometre ve Şalpazarı ilçesine ise 17 kilometre kadar bir mesafede yer almaktadır. Trabzon il merkezine de 45 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçe arazisinin meyilli ve engebeli bir yapısı vardır. İlçe sınırları içerisinde yer alan Beşikdüzü Limanı, doğal bir limandır. İlçenin bir başka su kaynağı ise Ağasar Deresi ve Kurbağalıdere’dir. Beşikdağ, Kabalak Tepesi ve İzmis Tepesi ise ilçenin önemli yüksek noktalarını meydana getirmektedir. İlçenin etrafında yer alan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu yönünde Vakfıkebir ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde Giresun iline bağlı olan Eynesil ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde Karadeniz bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde ise Şalpazarı ilçesi bulunmaktadır. 

Beşikdüzü Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Beşikdüzü satılık konut arayanlar için ilçede Karadeniz iklimi hakimdir. Yaz ayları serin geçerken kış ayları ılık yaşanmaktadır. Yılın her ayında önemli miktarlarda yağış görülmektedir. Ortalama bir yaz ayında hava sıcaklığı 22 santigrat derecedir. Ortalama bir kış ayında ise hava sıcaklığı 6 santigrat derecedir.

İlçe ekonomisini çoğunlukla fındık üretimi ve ormancılık faaliyeti meydana getirmektedir. Aynı zamanda ilçenin sahip olduğu yüksek sayıdaki yaylalar, her sene ziyaretçi çekmektedir. Bu sebeple yaylacılık da önemli bir gelir kaynağı haline gelmiştir. 

Beşikdüzü Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Beşikdüzü ilçesinde toplam 22.630 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,04’ü kadın olup geriye kalan %49,96’sını ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %7,55 olarak tespit edilmiştir. 

Beşikdüzü ilçesinde 34 adet mahalle mevcuttur. Beşikdüzü satılık villa arıyorsanız en çok tercih edilen mahalle seçeneklerini aşağıdaki listede sıraladık:

 • Fatih Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Vardallı Mahallesi,
 • Beşikdağ Mahallesi,
 • Anbarlı Mahallesi,
 • Adacık Mahallesi,
 • Yeşilköy Mahallesi.

Beşikdüzü Fatih Mahallesi satılık ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

29 Haziran 2020

Beşikdüzü Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.