/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Beşikdüzücancel
Trabzoncancel

Trabzon Beşikdüzü Satılık Daire

araması için 5 ilan bulundu

Beşikdüzü Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Beşikdüzü satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Beşikdüzü ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Beşikdüzü ilçesinin bugün bulunduğu bölgeye insanlar tarih boyunca farklı isimler vermiştir. Bu isimler arasında Yavabolu, Şarlı-Akhisar ve Nefs-i Şarlı gibi isimler bulunmaktadır. Beşikdüzü, 1834 yılında bir ilçe olma statüsü elde etmiştir.

Beşikdüzü Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Beşikdüzü ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Trabzon iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 121 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 10 metredir. Beşikdüzü ilçesi, Yoroz Burnu’na 17 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Eynesil ilçesine 8 kilometre, Tonya ilçesine 21 kilometre ve Şalpazarı ilçesine ise 17 kilometre kadar bir mesafede yer almaktadır. Trabzon il merkezine de 45 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçe arazisinin meyilli ve engebeli bir yapısı vardır. İlçe sınırları içerisinde yer alan Beşikdüzü Limanı, doğal bir limandır. İlçenin bir başka su kaynağı ise Ağasar Deresi ve Kurbağalıdere’dir. Beşikdağ, Kabalak Tepesi ve İzmis Tepesi ise ilçenin önemli yüksek noktalarını meydana getirmektedir. İlçenin etrafında yer alan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu yönünde Vakfıkebir ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde Giresun iline bağlı olan Eynesil ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde Karadeniz bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde ise Şalpazarı ilçesi bulunmaktadır. 

Beşikdüzü Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Beşikdüzü satılık konut arayanlar için ilçede Karadeniz iklimi hakimdir. Yaz ayları serin geçerken kış ayları ılık yaşanmaktadır. Yılın her ayında önemli miktarlarda yağış görülmektedir. Ortalama bir yaz ayında hava sıcaklığı 22 santigrat derecedir. Ortalama bir kış ayında ise hava sıcaklığı 6 santigrat derecedir.

İlçe ekonomisini çoğunlukla fındık üretimi ve ormancılık faaliyeti meydana getirmektedir. Aynı zamanda ilçenin sahip olduğu yüksek sayıdaki yaylalar, her sene ziyaretçi çekmektedir. Bu sebeple yaylacılık da önemli bir gelir kaynağı haline gelmiştir. 

Beşikdüzü Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Beşikdüzü ilçesinde toplam 22.630 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,04’ü kadın olup geriye kalan %49,96’sını ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %7,55 olarak tespit edilmiştir. 

Beşikdüzü ilçesinde 34 adet mahalle mevcuttur. Beşikdüzü satılık villa arıyorsanız en çok tercih edilen mahalle seçeneklerini aşağıdaki listede sıraladık:

 • Fatih Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Vardallı Mahallesi,
 • Beşikdağ Mahallesi,
 • Anbarlı Mahallesi,
 • Adacık Mahallesi,
 • Yeşilköy Mahallesi.

Beşikdüzü Fatih Mahallesi satılık ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Trabzon Beşikdüzü Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Trabzon Beşikdüzü Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Trabzon Beşikdüzü Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Emlak Ofisinden Trabzon Beşikdüzü Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Trabzon Maçka Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Ortahisar Bahçecik Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Emlak Ofisinden Ortahisar Çukurçayır Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Trabzon Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.