/static/img/logo.svg
search
Döşemealtıcancel

Döşemealtı Satılık Konut

araması için 251 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Döşemealtı Satılık Konut Bakanlara Tercih Rehberi

Döşemealtı satılık konut düşünenler için, arayışlarını kolaylaştıracak bir tercih rehberi hazırladık. Bu rehberde ilçenin coğrafi özelliklerinden, mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşacağınız bu yazıda, ilçeyi daha yakından tanıma fırsatı elde etmiş olacaksınız. Döşemealtı, Akdeniz Bölgesi’nin en gelişmiş ili olan Antalya’ya bağlı bir ilçe olarak 2008 yılında kurulmuştur ve kentin merkez ilçelerinden biridir. Şehrin kuzeyinde yer alan semtin, deniz ile bağlantısı yoktur. Halıları ile ünlü ilçe, çok eski çağlardan beri medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bilinen ilk ismi Kırkgöz olan ilçe, kent merkezinden 20 kim uzakta yer almaktadır. Aynı zamanda Antalya-Burdur karayolunun yakınlarında bulunmaktadır. Yörüklerin göç yolunda yer alması nedeniyle halk tarafından döşeme düzlüğü olarak adlandırılmıştır.

Döşemealtı Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafyası

Döşemealtı satılık daire arayanlar, özellikle de başka şehirlerden veya ilçelerden gelerek buraya yerleşmeyi planlayanlar semtin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Zira bir bölgenin coğrafi özellikleri, o semtteki yerleşmeden ekonomik faaliyetlere kadar birçok konuda etkili olmaktadır. Döşemelatı ilçesi, 673,1 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Kentin en büyük yüzölçümüne sahip ilçelerinden biridir. İlçenin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı yaklaşık 40 metredir. Bölgede Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. İlçenin denize olan konumu nedeniyle, bazı dönemlerde kışlar daha sert geçebilmektedir. Şehir merkezi ile arasında yaklaşık beş derecelik bir sıcaklık farkı bulunmaktadır. En sıcak ayı Temmuz iken, en soğuk ayı Ocak’tır.

Döşemealtı Satılık Konut Arayanlara İlçenin Ekonomisi

Tarımla uğraşan veya uğraşmayı düşünen kişiler için Döşemealtı satılık ev tercihi oldukça isabetli bir karar olacaktır. Zira ilçenin ekonomisi tarıma ve tarıma dayalı sanayiye entegre bir şekilde gelişmiştir. İlçede pamuk, zeytin, buğday, arpa, yulaf, soğan, narenciye gibi katma değeri yüksek ürünler elde edilmektedir. Seracılık faaliyetlerinin de yaygın olarak yapıldığı bölgede turfanda sebze ve meyvecilik yaygındır. İlçede yetiştirilen tarımsal ürünlere bağlı olarak sanayi gelişmiştir. İlçede kurulan Organize Sanayi Bölgesi semtin daha hızlı gelişmesini sağlamıştır. Son olarak, ilçede küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık yapılmaktadır. Küçükbaş hayvanlardan elde edilen yünler ile halı dokumacılığı gerçekleştirilmektedir. Döşemealtı halısı dünyaca ünlüdür ve yerel halkın önemli bir bölümü geçimini bu şekilde sağlamaktadır.

Döşemealtı Satılık Konut Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi

01 Şubat 2019 Tarihli TÜİK Raporu’na göre, ilçede yaşamını sürdürenlerin sayısı 63.186’dır. İlçede ikamet edenlerin 30.898’i kadın, geriye kalan 32.288’i erkektir. Daha açık bir ifade ile ilçe nüfusunun %48.9’ı kadın, %51.1’i erkektir. 2007 yılından itibaren semtin nüfusu sürekli olarak artmıştır. Nüfus artış hızı ise %5.4 olarak hesaplanmıştır. Bu bilgilere göre, Antalya’nın en hızlı büyüyen ilçesidir. İlçe, 33 farklı mahalleden meydana gelmektedir. Köy, bucak ve mezra yerleşimi bulunmamaktadır. Antalya Döşemealtı satılık daire bakanlar, semtin en gelişmiş on mahallesinden bir ya da birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırmak isteyebilirler :

  • Yeniköy Mahallesi

  • Bahçekaya Mahallesi

  • Çıplaklı Mahallesi

  • Yeşilbayır Mahallesi

  • Altınkale Mahallesi

  • Kömürcüler Mahallesi

  • Dağbeli Mahallesi

  • Nebiler Mahallesi

  • Kovanlık Mahallesi

  • Yağca Mahallesi

Eğer Döşemealtı satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile iletişim kurabilir veya sahibinden Döşemealtı satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Tapu harcı indirimi 31 Aralık Tarihin...

Tapu harcı indirimi 31 Aralık Tarihin...

12 Ağustos 2019

Konut Kredi Faiz İndirimi Sektörü Can...

Konut Kredi Faiz İndirimi Sektörü Can...

9 Ağustos 2019

Katkı Paylı Konut Kredisi Faiz Oranı ...

Katkı Paylı Konut Kredisi Faiz Oranı ...

8 Ağustos 2019

TOKİ Türk Müteahhitleri Destekliyor

TOKİ Türk Müteahhitleri Destekliyor

7 Ağustos 2019

EmlakBank’ın Uzun Vadeli Kredi Notu B...

EmlakBank’ın Uzun Vadeli Kredi Notu B...

6 Ağustos 2019

Döşemealtı Satılık Konut
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.