Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sasoncancel
Batmancancel

Batman Sason Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Sason Satılık Konut Tercih Etmeyi Düşünenlere İlçe Rehberi

Sason satılık konut tercih edecekler için ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazının ilk bölümünde ilçenin coğrafi özelliklerine, ikinci bölümünde kısaca tarihine ve son bölümünde demografik durumuna değindik. Yazıyı okumayı tamamladıktan sonra semt hakkında kafanıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Sason, Türkiye Cumhuriyeti’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Batman iline bağlı bir yerleşim birimidir ve kent altı büyük ilçeden meydana gelmektedir. Sason ise, Batman Merkez ve Kozlu ilçelerinden sonra kentin en gelişmiş üçüncü ilçesidir. Bölgede ikamet edenler şehir nüfusunun %5.49’unu oluşturmaktadır. Sason, sahip olduğu doğal güzellikleri ve çok eskilere dayanan tarihi ile ülkenin önemli yerleşim birimlerinden biridir.

Sason Satılık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Sason satılık ev arayanlar için yazının ilk bölümünde ilçenin coğrafi özelliklerinden bahsedeceğiz. Bir bölgenin coğrafyası o bölgedeki yaşayıştan, ekonomiye kadar birçok farklı konuya etki etmektedir. Bu sebeple, yazının bu bölümü özellikle önemlidir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Sason ili 661 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. İlçenin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği 950 metredir. Sason, yüzölçümü bakımından kentin ikinci büyük yerleşimidir. İlk büyük yerleşim ise Kozluk ilçesidir. Dağların arasına kurulmuş bir semt olan Sason’un ilçe merkezi Helkıs dağı eteklerine kurulmuştur. Semtte yer alan şifalı sular ve kaplıcalar büyük önem taşımaktadır.

Sason Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Tarihi

Yaşamınızın büyük bir bölümünü geçireceğiniz yerleşim biriminin tarihinden haberdar olmak o bölge ile olan bağlarınızı güçlendirecektir. Bu sebeple, Sason satılık daire arayanların bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmaları gerektiğini düşündük. Yüzyıllardır birçok farklı medeniyetin beşiği olan Sason ilçesinin ismi, Ermenice “Sasun” ve “Sanasunk” kelimelerinden gelmektedir. İlçede bilinen ilk yerleşim milattan önce üçüncü yüzyılda gerçekleşmiştir. Ermenilerin, Rumların, Bizanslıların, Süryanilerin ve Arapların ilçede ikamet ettiği bilinmektedir. Bölge halkını genellikle Kürt ve Arapların oluşturduğu ilçe, 19. Yüzyılda bugünkü statüsüne kavuşmuştur. Bölgede halen Arapça ve Kürtçe konuşulmaktadır.19. yüzyıldan itibaren Ermeni cemiyetleri için önemli bir merkez olan semt, o tarihten itibaren hızlı bir gelişim göstermiştir.

Sason Satılık Konut Düşünenlere Mahalle Bilgisi

Sason ilçesinde ikamet edenlerin sayısı 2019 TÜİK Raporu’na göre, 32.907’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %51.38’i erkek, geriye kalan %48.62’si kadındır. Bölgenin nüfusu son on yılda ciddi bir düşüş göstermiştir. Yalnız 2017 yılında büyük bir yükseliş göstermiştir. Popülasyonun artış hızı %10.26 civarındadır ve bölgenin en yüksek nüfus artış hızıdır. Batman Sason satılık daire tercih edecekler aşağıda yer alan mahallelerden birini seçebilirler:

 • Aşağı Mahalle

 • Orta Mahallesi

 • Yıldız Mahallesi

 • Aykut Ozan Mahallesi

 • Aydınlık Mahallesi

 • Yaylatepe Mahallesi

 • Koçkaya Mahallesi

 • Tekinler Mahallesi

 • Emek Mahallesi

 • Yeni Mahalle

 • Tepe Mahallesi

Eğer Sason satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz , ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibata geçebilir veya sahibinden Sason satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Sason Satılık Ev
Acar KöyüAcar Köyü (Güneşli Mezra Mahallesi)Acar Köyü (Hasanlar Mezra Mahallesi)Altındere KöyüAşağı MahallesiAykut Ozan MahallesiBalbaşı KöyüBalbaşı Köyü (Pazarcık Mezra Mahallesi)Bayramlar KöyüBeşevler MahallesiBoğazkapı KöyüCevizli KöyüÇağlı KöyüÇakırpınar KöyüÇakırpınar Köyü (Arpacık Mezra Mahallesi)Çakırpınar Köyü (Dağlıca Mezra Mahallesi)Çakırpınar Köyü (Deliktaş Mezra Mahallesi)Çalışırlar KöyüÇayırlı KöyüÇınarlı KöyüDağçatı KöyüDemetevler MahallesiDereiçi KöyüDereköy KöyüDereköy Köyü (Göşek Mezra Mahallesi)Dereköy Köyü (Şahinli Mezra Mahallesi)Derince KöyüDerince Köyü (Çakmaklı Mezra Mahallesi)Derince Köyü (Özlüce Mezra Mahallesi)Dikbayır KöyüDörtbölük KöyüDörtbölük Köyü (Ambarlı Mezra Mahallesi)Dörtbölük Köyü (Bozdoğan Mezra Mahallesi)Dörtbölük Köyü (Dibek Mahallesi)Dörtbölük Köyü (Şengirik Mezra Mahallesi)Dumlupınar MahallesiEkinlik KöyüEmek MahallesiErdemli MahallesiErgünü KöyüErgünü Köyü (Yukarı Ergünü Mahallesi)Erikli KöyüGeçitli KöyüGençler KöyüGürgenli KöyüGürgenli Köyü (Güvenç Mezra Mahallesi)Gürpınar MahallesiGüvercinlik KöyüHaydar MahallesiHeybeli KöyüHeybeli Köyü (Akbelen Mahallesi)Heybeli Köyü (Yeniyurt Mahallesi)İncesu KöyüKaleyolu KöyüKaleyolu Köyü (Giribani Mezra Mahallesi)Kaleyolu Köyü (Sarigan Mezra Mahallesi)Kaleyolu Köyü (Şehan Mezra Mahallesi)Kaleyolu Köyü (Yamanlı Mezra Mahallesi)Karameşe KöyüKarayün Köyü (Karaağaç Mahallesi)Karayün Köyü (Merkez Mahallesi)Karşıyaka MahallesiKaşyayla KöyüKaşyayla Köyü (Elmapınar Mezra Mahallesi)Kaşyayla Köyü (Günyecik Mezra Mahallesi)Kaşyayla Köyü (Taşyuva Mahallesi)Kaşyayla Köyü (Yayarlı Mahallesi)Kavaklı KöyüKayabaşı MahallesiKayadüzü KöyüKelhasan KöyüKınalı KöyüKilimli Köyü (Yoncadüzü Mahallesi)Kilis KöyüKöprübaşı KöyüKulaksız KöyüKurtuluş MahallesiMehmet Akif MahallesiMeşeli KöyüMeşeli Köyü (Güleç Mahallesi)Orta MahallesiÖrenağıl KöyüÖrenağıl Köyü (Çukurca Mahallesi)Örenağıl Köyü (Kayadibi Mahallesi)Örenağıl Köyü (Keçiler Mahallesi)Örenağıl Köyü (Kömürdür Mahallesi)Örenağıl Köyü (Taşlıca Mahallesi)Örenağıl Köyü (Yedigöz Mahallesi)Pınarbaşı MahallesiSarıyayla KöyüSarıyayla Köyü (Elagöz Mahallesi)Sarıyayla Köyü (Yıldızkaya Mahallesi)Sarıyayla Köyü (Yollaç Mahallesi)Sevek MahallesiSoğanlı KöyüŞirinevler MahallesiTaşyuva KöyüTekevler MahallesiTekinler MahallesiTopluca KöyüTurnalı Köyü (Merkez Mahallesi)Turnalı Köyü (Taşburun Mahallesi)Umurlu KöyüUmurlu Köyü (Merge Mahallesi)Yakabağ KöyüYaylatepe MahallesiYeniköy KöyüYeni MahallesiYeşilevler MahallesiYeşiller MahallesiYeşilova MahallesiYeşiltepe MahallesiYıldız MahallesiYiğitler KöyüYolüstü KöyüYolüstü Köyü (Akyemiş Mezra Mahallesi)Yukarı MahallesiYuvalar KöyüYuvalar Köyü (Sarıkız Mahallesi)Yuvalar Köyü (Üçdirek Mahallesi)Yuvalıçay KöyüYücebağ Bld. (Aydınlık Mahallesi)Yücebağ Bld. (Barış Mahallesi)Yücebağ Bld. (Binekli Mahallesi)Yücebağ Bld. (Günlüce Mahallesi)Yücebağ Bld. (Karşıyaka Mahallesi)Yücebağ Bld. (Koçkaya Mahallesi)Yücebağ Bld. (Tepe Mahallesi)Yücebağ Bld. (Yıldız Mahallesi)Yürekli KöyüZafer MahallesiZiyaret Köyü
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.