Emlakjet

Bingöl Adaklı Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Adaklıcancel
Bingölcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Adaklı Satılık Konut Arayanlara Genel Bilgiler

Adaklı satılık konut arayışında olan sevgili EmlakJet okuyucuları için özel olarak hazırladığımız bu yazıda ilçenin nüfusundan coğrafyasına kadar birçok noktasından bahsettik. İlçenin kuruluş tarihi tam olarak bilinmemekle beraber milattan önce 5 bin yıllarına kadar uzandığı düşünülür. Adaklı, Bingöl’ün bir ilçesidir. Daha önceleri Erzurum’un Kiğı ilçesine bağlı nahiye iken 1987 senesinde ilçe konumuna getirilmiştir. Bölgenin eski adı Azaxpert’ti. Bu isim Yıldız Kalesi anlamına gelir. İlçe 825 metrekareden oluşan bir arazi üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 1507 metre civarlarındadır. İlçenin kuzeyinde Yedisu, güneyinde Bingöl Merkez, doğusunda Karlıova ve batısında Kiğı ilçeleri yer alır. Bölge çoğunluğu Meşe ağaçlarıyla kaplı engebeli bir alana sahiptir. Kış ayları oldukça sert ve uzun geçer.

Adaklı Satılık Konut Bakanlara İlçedeki Eğitim Kurumları

İlçenin anaokulu Adaklı Anaokuludur. İlçedeki ilkokulları; Hasbağlar İlkokulu, Aktaş İlkokulu, Doğankaya İlkokulu, Mercan Çomak İlkokulu, Çatma İlkokulu, Kırkpınar İlkokulu, Kaynakdüzü Karakoç İlkokulu, Danatepe İlkokulu, Erbaşlar İlkokulu, Adaklı Şehit Hikmet Saydan İlkokulu, Döşlüce İlkokulu, Selahaddin Eyyübi İlkokulu, Elmadüzü İlkokulu, Karaçubuk İlkokulu ve Çatmaoluk Çiçekli İlkokuludur. İlçedeki ortaokulları; Adaklı Yatılı Bölge Ortaokulu, Adaklı İmam Hatip Ortaokulu, Hasbağlar Ortaokulu ve Karaçubuk Ortaokuludur. Liseler; Adaklı Çok Programlı Anadolu Lisesidir. İlçede bir adet Halk Eğitim Merkezi vardır. Eğer okul çağında bir çocuğunuz varsa Bingöl Adaklı satılık ev arayışınızda bu okullara ulaşımı kolay olan yerlerden ev aramalısınız.

Adaklı Satılık Konut İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK raporuna göre 2018 ilçe nüfusu 9.315’tir. Bu nüfusun 4.947’si erkek ve 4.368 kadındır. Oranlar isek ilçe nüfusunun %53,11’ini erkekler ve %46,89 kadınlar oluşturur. İlçenin 2017 senesinin nüfusu ise 8.221’dir. Bir sene içerisinde ilçede yaşayan kişi sayısında küçük bir artış yaşanmıştır. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %13,31’dir. İlçe bu nüfus artış oranı ile Bingöl’ün Genç ilçesinden sonra nüfus artış oranı en yüksek olan 2. ilçesidir. Nüfus yoğunluğu 11’dir. Bu da ilçede kilometrekare başına düşen insan sayısının 11 olduğunu gösterir. İlçenin 1 belediyesi, 7 mahallesi ve 32 köyü vardır. En kalabalık mahalleleri; Merkez Mahallesi, Afet Konutları Mahallesi ve Döşlüce Mahallesidir. En düşük nüfusa sahip olan mahalleleri ise; Demiroluk Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi ve Güngörsün Mahallesidir. İlçedeki toplam konut sayısı 4.736’dır. Konut başına düşen insan sayısı 1,57’dir. Toplam işyeri sayısı 100’dür. Siz de bu ilçede ev arıyorsanız Adaklı satılık müstakil ev ilanlarına dilediğiniz zaman bakabilirsiniz.

Adaklı Satılık Konut Arayanlara İlçenin Ulaşımı

Adaklı satılık konut arayışınız sonlandırmadan önce ilçenin ulaşım olanakları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. İlçenin şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık 78 kilometredir. Bu mesafe karayolu ile ortalama 1 saat 25 dakika sürer. İlçenin Karlıova ilçesine olan uzaklığı da 63 kilometredir. Bu yolculuk ortalama 1 saat 40 dakika sürer. İlçeye havayolu ile ulaşımda Bingöl Merkez ilçesinde yer alan Bingöl Havalimanı kullanılır. 2013 senesinde hizmete açılan havaalanından İstanbul ve Ankara uçuşları gerçekleştirilir. Havalimanı uluslararası uçuşlara kapalıdır.

Ev arayışınızda istek ve ihtiyaçlarınıza uygun daireleri bulmak için doğru yerdesiniz. EmlakJet sizler için ilgili ilanları tek bir yerde topladı. Siz de emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Adaklı ilanlarına ve diğer ilanlara listeleme sayfalarımız üzerinden bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Adaklı Satılık Ev
Afet Konutları Mahallesi Satılık EvAkbinek Köyü (Osmanuşağı Mahallesi) Satılık EvAkbinek Köyü Satılık EvAktaş Köyü Satılık EvAltınevler Köyü (Caferan Mahallesi) Satılık EvAltınevler Köyü Satılık EvArıca Mahallesi Satılık EvAysaklı Köyü (Yaylakonak Mahallesi) Satılık EvAysaklı Köyü Satılık EvAyvadüzü Köyü (Dağdelen Mahallesi) Satılık EvAyvadüzü Köyü (Haraba Mahallesi) Satılık EvAyvadüzü Köyü Satılık EvBağlarpınarı Köyü (Çayağzı Mahallesi) Satılık EvBağlarpınarı Köyü Satılık EvBoyalı Köyü (Afet Konutları Mahallesi) Satılık EvBoyalı Köyü Satılık EvCevizli Köyü Satılık EvÇamlıca Köyü Satılık EvÇatma Köyü Satılık EvÇatmaoluk Köyü Satılık EvÇevreli Köyü (Çörekli Mahallesi) Satılık EvÇevreli Köyü (Korkmaz Mahallesi) Satılık EvÇevreli Köyü (Uzunpazar Mahallesi) Satılık EvÇevreli Köyü (Yoncalık Mahallesi) Satılık EvÇevreli Köyü Satılık EvDemiroluk Mahallesi Satılık EvDoğankaya Köyü (Afet Konutları Mahallesi) Satılık EvDoğankaya Köyü (Çelebi Mahallesi) Satılık EvDoğankaya Köyü Satılık EvDoluçay Köyü Satılık EvDolutekne Köyü Satılık EvDöşlüce Mahallesi Satılık EvElmaağaç Köyü Satılık EvElmadüzü Köyü Satılık EvErbaşlar Köyü Satılık EvErler Köyü Satılık EvGökçeli Köyü (Çanakçi Mahallesi) Satılık EvGökçeli Köyü Satılık EvGüngörsün Mahallesi Satılık EvHasbağlar Köyü (Afetkonutları 2 Mahallesi) Satılık EvHasbağlar Köyü (Afetkonutları Mahallesi) Satılık EvHasbağlar Köyü (Yakınca Mahallesi) Satılık EvHasbağlar Köyü Satılık EvKabaçalı Köyü (Çiçek Mahallesi) Satılık EvKabaçalı Köyü (Tosunlu Mahallesi) Satılık EvKabaçalı Köyü Satılık EvKamışgölü Köyü Satılık EvKaraçubuk Köyü Satılık EvKaynakdüzü Köyü (Bent Mahallesi) Satılık EvKaynakdüzü Köyü (Doğanca Mahallesi) Satılık EvKaynakdüzü Köyü (Kale Mahallesi) Satılık EvKaynakdüzü Köyü (Kantar Mahallesi) Satılık EvKaynakdüzü Köyü (Karakoç Mahallesi) Satılık EvKaynakdüzü Köyü (Sıralısöğütler Mahallesi) Satılık EvKaynakdüzü Köyü Satılık EvKırkpınar Köyü Satılık EvKozlu Köyü (Boç Mahallesi) Satılık EvKozlu Köyü (Gözütek Mahallesi) Satılık EvKozlu Köyü Satılık EvMaltepe Köyü Satılık EvMercan Köyü (Ayranlı Mahallesi) Satılık EvMercan Köyü (Çomak Mahallesi) Satılık EvMercan Köyü (İkiz Mahallesi) Satılık EvMercan Köyü Satılık EvMerkez Mahallesi Satılık EvSarıdibek Köyü (Çiçekli Mahallesi) Satılık EvSarıdibek Köyü (Doğlıca Mahallesi) Satılık EvSarıdibek Köyü (Goşan Mahallesi) Satılık EvSarıdibek Köyü Satılık EvSevkar Köyü (Çiçekli Mahallesi) Satılık EvSevkar Köyü Satılık EvSütlüce Köyü (Ağa Köy Mahallesi) Satılık EvSütlüce Köyü (Akkuş Mahallesi) Satılık EvSütlüce Köyü (Altınyayık Mahallesi) Satılık EvSütlüce Köyü (Bekan Mahallesi) Satılık EvSütlüce Köyü (Çatkuyu Mahallesi) Satılık EvSütlüce Köyü (Gurbet Mahallesi) Satılık EvSütlüce Köyü (Karaman Mahallesi) Satılık EvSütlüce Köyü Satılık EvTopağaçlar Köyü Satılık EvYeldeğirmeni Köyü (Afet Konutları Mahallesi) Satılık EvYeldeğirmeni Köyü Satılık EvYeşiltepe Mahallesi Satılık Ev
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.