Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Adaklıcancel
Bingölcancel

Bingöl Adaklı Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Adaklı Satılık Konut Arayanlara Genel Bilgiler

Adaklı satılık konut arayışında olan sevgili EmlakJet okuyucuları için özel olarak hazırladığımız bu yazıda ilçenin nüfusundan coğrafyasına kadar birçok noktasından bahsettik. İlçenin kuruluş tarihi tam olarak bilinmemekle beraber milattan önce 5 bin yıllarına kadar uzandığı düşünülür. Adaklı, Bingöl’ün bir ilçesidir. Daha önceleri Erzurum’un Kiğı ilçesine bağlı nahiye iken 1987 senesinde ilçe konumuna getirilmiştir. Bölgenin eski adı Azaxpert’ti. Bu isim Yıldız Kalesi anlamına gelir. İlçe 825 metrekareden oluşan bir arazi üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 1507 metre civarlarındadır. İlçenin kuzeyinde Yedisu, güneyinde Bingöl Merkez, doğusunda Karlıova ve batısında Kiğı ilçeleri yer alır. Bölge çoğunluğu Meşe ağaçlarıyla kaplı engebeli bir alana sahiptir. Kış ayları oldukça sert ve uzun geçer.

Adaklı Satılık Konut Bakanlara İlçedeki Eğitim Kurumları

İlçenin anaokulu Adaklı Anaokuludur. İlçedeki ilkokulları; Hasbağlar İlkokulu, Aktaş İlkokulu, Doğankaya İlkokulu, Mercan Çomak İlkokulu, Çatma İlkokulu, Kırkpınar İlkokulu, Kaynakdüzü Karakoç İlkokulu, Danatepe İlkokulu, Erbaşlar İlkokulu, Adaklı Şehit Hikmet Saydan İlkokulu, Döşlüce İlkokulu, Selahaddin Eyyübi İlkokulu, Elmadüzü İlkokulu, Karaçubuk İlkokulu ve Çatmaoluk Çiçekli İlkokuludur. İlçedeki ortaokulları; Adaklı Yatılı Bölge Ortaokulu, Adaklı İmam Hatip Ortaokulu, Hasbağlar Ortaokulu ve Karaçubuk Ortaokuludur. Liseler; Adaklı Çok Programlı Anadolu Lisesidir. İlçede bir adet Halk Eğitim Merkezi vardır. Eğer okul çağında bir çocuğunuz varsa Bingöl Adaklı satılık ev arayışınızda bu okullara ulaşımı kolay olan yerlerden ev aramalısınız.

Adaklı Satılık Konut İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK raporuna göre 2018 ilçe nüfusu 9.315’tir. Bu nüfusun 4.947’si erkek ve 4.368 kadındır. Oranlar isek ilçe nüfusunun %53,11’ini erkekler ve %46,89 kadınlar oluşturur. İlçenin 2017 senesinin nüfusu ise 8.221’dir. Bir sene içerisinde ilçede yaşayan kişi sayısında küçük bir artış yaşanmıştır. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %13,31’dir. İlçe bu nüfus artış oranı ile Bingöl’ün Genç ilçesinden sonra nüfus artış oranı en yüksek olan 2. ilçesidir. Nüfus yoğunluğu 11’dir. Bu da ilçede kilometrekare başına düşen insan sayısının 11 olduğunu gösterir. İlçenin 1 belediyesi, 7 mahallesi ve 32 köyü vardır. En kalabalık mahalleleri; Merkez Mahallesi, Afet Konutları Mahallesi ve Döşlüce Mahallesidir. En düşük nüfusa sahip olan mahalleleri ise; Demiroluk Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi ve Güngörsün Mahallesidir. İlçedeki toplam konut sayısı 4.736’dır. Konut başına düşen insan sayısı 1,57’dir. Toplam işyeri sayısı 100’dür. Siz de bu ilçede ev arıyorsanız Adaklı satılık müstakil ev ilanlarına dilediğiniz zaman bakabilirsiniz.

Adaklı Satılık Konut Arayanlara İlçenin Ulaşımı

Adaklı satılık konut arayışınız sonlandırmadan önce ilçenin ulaşım olanakları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. İlçenin şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık 78 kilometredir. Bu mesafe karayolu ile ortalama 1 saat 25 dakika sürer. İlçenin Karlıova ilçesine olan uzaklığı da 63 kilometredir. Bu yolculuk ortalama 1 saat 40 dakika sürer. İlçeye havayolu ile ulaşımda Bingöl Merkez ilçesinde yer alan Bingöl Havalimanı kullanılır. 2013 senesinde hizmete açılan havaalanından İstanbul ve Ankara uçuşları gerçekleştirilir. Havalimanı uluslararası uçuşlara kapalıdır.

Ev arayışınızda istek ve ihtiyaçlarınıza uygun daireleri bulmak için doğru yerdesiniz. EmlakJet sizler için ilgili ilanları tek bir yerde topladı. Siz de emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Adaklı ilanlarına ve diğer ilanlara listeleme sayfalarımız üzerinden bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.