Emlakjet

Bingöl Yedisu Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Yedisucancel
Bingölcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Yedisu Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için özel olarak oluşturduğumuz ilçe rehberlerimiz artık sizlerle. Yedisu satılık konut arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, tarihi, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ile ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Yedisu, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Bingöl iline bağlı, il merkezinin kuzeyinde 124 kilometrelik uzaklıkta bulunan bir ilçesidir. İlçe dağlık ve sarp bir arazi yapısına sahiptir. Yedisu ilçe merkezi peri suyu vadisinin en geniş yerinde kurulmuştur. Coğrafi yönden ilginç bir konuma sahip olan bir alana sahiptir. Kuzeyden sokulan nemli ve serin hava kütlelerine açık olması ve yüksekliğin etkisiyle Bingöl ilinin Yedisu ilçesinde ve çevresinde yaz mevsimi sıcak kış mevsimi soğuk geçer. Karasal ve sert bir iklimi vardır. Coğrafi konum bir şehrin; toplumu, devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Dolayısıyla ilçenin coğrafi olarak bulunduğu konum açısından oldukça önemli bir yerde bulunmaktadır. Tarihi olarak Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Bingöl Merkez’de bulunan havalimanı 2013 yılından beri havayolu ulaşımı için kullanılmaktadır. İlçeye ve ile havayolu, demiryolu ve karayolu ile ulaşım rahatça sağlanabilmektedir. 

Yedisu Satılık Konut Arayanlara İlçenin Mahalle ve Nüfus Bilgileri

Yedisu ilçesinin çevresinde yer alan ilçeler şunlardır;

 • •Kuzeyinde Erzincan ve Erzurum il sınırı,
 • •Batısında Tunceli il sınırı,
 • •Güneyinde Adaklı ve Kiğı ilçesi,
 • •Doğusunda Karlıova ilçesi ve Erzurum il sınırı ile çevrilidir.

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 2.877’dir. Bu sayının yüzde 43,59’u kadın, yüzde 56,41’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 423 kilometrekare, rakımı ise 1.500 metredir. Yedisu satılık daire ya da Bingöl Yedisu’da satılık ev gibi farklı seçenek arayışında olanların tercih edebileceği toplam 5 mahalle vardır. Bu mahalleler;

 • Koşan Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Kabaoluk Mahallesi,
 • Merkez Mahallesi,
 • Döşengi Mahallesidir.

824 kişilik nüfusu ile en fazla nüfusa sahip olan mahallesi Merkez Mahallesidir. 

Yedisu Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Kasım ayı verilerine göre Bingöl’ün Yedisu ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 120 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 890 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.178 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 148.035 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Bingöl Yedisu’da satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.