Emlakjet

İzmir Kemalpaşa Satılık Ev

araması için 11,816 ilan bulundu
search
Kemalpaşacancel
İzmircancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kemalpaşa Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Merak Edilenler

Kemalpaşa satılık konut bakarken aklınıza takılan konulara cevap olması için kısa bir araştırma yaptık. Kemalpaşa, İzmir’in ilçelerinden biridir. İlin doğusunda bulunur. İzmir’in iç kesimlerinde yer alan bölgenin Ege Denizine kıyısı yoktur. 655 kilometrekarelik bir arazi üzerinde yer alır. İzmir’in en büyük ilçeleri arasındadır. Deniz seviyesinden yüksekliği 255 metre civarlarındadır. Etrafı Bornova, Torbalı, Bayındır, Buca, Turgutlu, ilçeleri ve Manisa iliyle çevrelenmiştir. Eski adı Nif’tir. Bu isim Yunancada Gelin anlamına gelir. 1922 yılında bölgede Mustafa Kemal Paşa’nın konaklaması sebebiyle ismi daha sonra Kemalpaşa olarak değiştirilmiştir. Nüfusu 105.497 kişiden oluşur. Bu nüfusun %49.22’sini kadınlar ve %50.78’ini erkeler oluşturur. Bu verilere göre nüfusun cinsiyete göre eşit dağıldığınız söyleyebiliriz.

 

Doğası, yaylaları ve piknik alanlarıyla dikkat çeken bu yerde yaşamayı düşünüyorsanız hemen harekete geçmelisiniz. Kemalpaşa satılık konut arayanlar ilçeye yerleştikten sonra bölgenin doğal güzelliklerinin tadını doyasıya çıkarabilirler. İlçedeki önemli turistlik mekanlar ise Ümran Baradan Güzel Sanatlar Müzesi, Nazarköy Boncuk Ocakları, Emet Bey Çarşı Camii, Kazak Vadisi Alaş Kımız Çiftliği, Hamza Baba Türbesi, Nif Kalesi, Kız Kulesi (Laskaris Sarayı), Luwi Yapıtı, Halil Ağa Camii, Hitit Karabel Anıtı, Ulucak Höyüğü ve Yedigöz Köprüsüdür. Siz de bu tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken ilçede ev sahibi olmak için İzmir Kemalpaşa satılık daire ilanlarına sitemizden göz gezdirebilirsiniz. 

 

Kemalpaşa Satılık Konut Tercih Edebileceğiniz Mahalleleri

İlçenin toplamda 48 mahallesi vardır. Bu mahalleler arasından bölgede ev satın alabileceğiniz başlıca mahalleler ise aşağıdaki gibidir. 

 

 • Kamberler mahallesi, 
 • Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, 
 • Yeşilyurt Mahallesi,
 • 29 Ekim Mahallesi,
 • Kuyucak Mahallesi,
 • Damlacık Mahallesi, 
 • Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi,
 • Bayramlı Mahallesi,
 • Vişneli Mahallesi, 
 • Sinancılar Mahallesi, 
 • Yukarıkızılca Merkez Mahallesi, 
 • 8 Eylül Mahallesi,
 • Akalan Mahallesi,
 • Kemal Atatürk Mahallesi,
 • Çambel Mahallesi,
 • Yeşilköy Mahallesi,
 • 85. Yıl Cumhuriyet Mahallesi, 
 • Sütçüler Mahallesi
 • Hürriyet Mahallesi,
 • Sarılar Mahallesi, 
 • Soğukpınar Mahallesi,
 • 75. Yıl Cumhuriyet Mahallesi, 
 • Yiğitler Mahallesi,
 • Atatürk Mahallesi ve 
 • Cumhuriyet Mahallesi.

 

Ev arayışınız devam ederken ilçenin henüz hangi mahallesinde yaşamak istediğinize karar veremediyseniz yukarıdaki mahalleler size örnek olabilir. Bu mahalleler arasından Soğukpınar mahallesinde yer alan Armutlu Caddesi ev arayışında dikkat çeken yerlerden bir tanesidir. Siz de bu mahallede ev sahibi olmak istiyorsanız fakat bir apartman dairesi yerine kendinize ait bahçeli bir ev arıyorsanız İzmir Kemalpaşa Armutlu da satılık müstakil evler için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli. 

 

Kemalpaşa Satılık Konut Emlak Piyasası

Kemalpaşa satılık konut fiyat piyasası hakkında yaptığımız araştırmada bölgedeki toplam konut sayısının 52.867 olduğunu görürüz. Toplam işyeri sayısı ise 7.946’dır. Hane başına düşen kişi sayısı 3,45’tir. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçede evler ortalama 130 metrekareden oluşmaktadır. Bu da ilçede hayli büyük evlerin olduğunu gösterir. Bölgedeki ev fiyatları ortalama 268.840 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satın alma bedeli de 2.068 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin geri dönüşleri ise yaklaşık 24 yıldır. Yani evlerin satın alındıktan sonra kendi fiyatlarını kira yoluyla çıkarmaları yaklaşık 24 yıl sürmektedir. Konut tiplerine ve fiyatlarına göre ise 2+1, 100 metrekarelik bir ev 206.400 Türk Lirası ve 3+1, 135 metrekareden oluşan bir evin fiyatı 278.370 Türk Lirasıdır. Sizin de ev arayışınız hala devam ediyorsa aradığınız evi EmlakJet sayesinde bulmanız çok kolay. Hayalinizdeki evi biran önce bulmak için emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev İzmir Kemalpaşa ilanlarına sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

Kemalpaşa Satılık Ev
Akalan Köyü Satılık EvAkalan Mahallesi Satılık EvAnsızca Köyü Satılık EvAnsızca Mahallesi Satılık EvArmutlu 85. Yıl Cumhuriyet Mahallesi Satılık EvArmutlu Hürriyet Mahallesi Satılık EvArmutlu Satılık EvAşağıkızılca Köyü Satılık EvAşağıkızılca Mahallesi Satılık EvAşağı Yenmiş Mahallesi Satılık EvAtatürk Mahallesi Satılık EvBağyurdu 29 Ekim Mahallesi Satılık EvBağyurdu Kazımpaşa Mahallesi Satılık EvBağyurdu Kemal Atatürk Mahallesi Satılık EvBağyurdu Satılık EvBağyurdu Yeni Mahallesi Satılık EvBayramlı Köyü Satılık EvBayramlı Mahallesi Satılık EvBeşpınar Köyü Satılık EvBeşpınar Mahallesi Satılık EvCumalı Köyü Satılık EvCumalı Mahallesi Satılık EvÇambel Köyü Satılık EvÇambel Mahallesi Satılık EvÇınarköy Mahallesi Satılık EvÇiniliköy Mahallesi Satılık EvDamlacık Köyü Satılık EvDamlacık Mahallesi Satılık EvDereköy Köyü Satılık EvDereköy Mahallesi Satılık EvGökçeyurt Köyü Satılık EvGökçeyurt Mahallesi Satılık EvGökyaka Köyü Satılık EvGökyaka Mahallesi Satılık EvHalilbeyli Mahallesi Satılık EvHalilbeyli OSB Mahallesi Satılık EvHamzababa Köyü Satılık EvHamzababa Mahallesi Satılık EvKamberler Köyü Satılık EvKamberler Mahallesi Satılık EvKemalpaşa OSB Mahallesi Satılık EvKemalpaşa Satılık EvKızılüzüm Köyü Satılık EvKızılüzüm Mahallesi Satılık EvKuyucak Köyü Satılık EvKuyucak Mahallesi Satılık EvMehmet Akif Ersoy Mahallesi Satılık EvNazarköy Mahallesi Satılık EvOvacık Köyü Satılık EvOvacık Mahallesi Satılık EvÖren 75.yıl Cumhuriyet Mahallesi Satılık EvÖren Egemen Mahallesi Satılık EvÖrnekköy Mahallesi Satılık EvSarıçalı Köyü Satılık EvSarıçalı Mahallesi Satılık EvSarılar Köyü Satılık EvSarılar Mahallesi Satılık EvSekiz Eylül Mahallesi Satılık EvSinancılar Köyü Satılık EvSinancılar Mahallesi Satılık EvSoğukpınar Mahallesi Satılık EvSütçüler Köyü Satılık EvSütçüler Mahallesi Satılık EvUlucak Cumhuriyet Mahallesi Satılık EvUlucak İstiklal Mahallesi Satılık EvUlucak Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi Satılık EvUlucak Satılık EvVişneli Köyü Satılık EvVişneli Mahallesi Satılık EvYenikurudere Köyü Satılık EvYenikurudere Mahallesi Satılık EvYenmiş Köyü Satılık EvYenmiş Mahallesi Satılık EvYeşilköy Köyü Satılık EvYeşilköy Mahallesi Satılık EvYeşilyurt Köyü Satılık EvYeşilyurt Mahallesi Satılık EvYiğitler Köyü Satılık EvYiğitler Mahallesi Satılık EvYukarıkızılca Merkez Mahallesi Satılık EvYukarıkızılca Satılık EvZeamet Köyü Satılık EvZeamet Mahallesi Satılık Ev
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.