/static/img/logo.svg
search
İzmircancel

İzmir Satılık Konut

araması için 20.753 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

İzmir Satılık Konut Düşünenlere Tercih Rehberi

İzmir satılık konut arayışında olanlar için kente dair tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Türkiye’nin en kalabalık ve en gelişmiş üçüncü şehri olan İzmir, Ege Bölgesi’nde yer almaktadır. Kentin batısında Ege Denizi, güneyinde Aydın, kuzeyinde Balıkesir ve doğusunda Manisa ili bulunmaktadır. Şehir, 12.007 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerinde bulunmaktadır. Kentin deniz seviyesinden yüksekliği yalnızca 25 metredir. Victor Hugo’nun güzel bir prenses olarak betimlediği şehir, çok sayıda efsaneye de konu olmuştur. Eski çağlarda, İyonya’nın incisi olarak bilinen İzmir, Smyrna adı ile de anılmıştır. Bu isim, Amazon’un kadın savaşçılarından gelmektedir. Kentte tipik bir Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple yazlar çok sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçer. Hava sıcaklığı nadiren sıfırın altına düşer ve kar yağışı pek görülmez. 

 

İzmir Satılık Konut Arayanlara Kentin Ekonomisi 

İzmir satılık ev tercih edecekler, kentin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. İzmir, Türkiye’nin en gelişmiş üçüncü şehridir ve bu sebeple de istihdam potansiyeli bir hayli fazladır. Brooking Institution tarafından yapılan oldukça saygıdeğer bir araştırmada, İzmir dünyanın en hızlı gelişen ikinci şehri seçilmiştir. Çok yönlü bir ekonomiye sahip olan kentteki temel geçim kaynakları tarım, sanayi, ticaret ve turizmdir. Ayrıca İzmir limanı, Akdeniz ve Avrupa ülkeleri ile yapılan ihracat ve ithalat etkinlikleri için oldukça önemlidir. Bölgedeki tarım ürünlerinin çeşitliliği ve verimliliği bir hayli fazladır. Buğdaydan, kerevize kadar çok farklı meyve ve sebzeler üretilir. Yerel halkın %20’si sanayi tesislerinde çalışmaktadır. Hem yerli hem de yabancı turist, kenti yıl boyunca ziyaret etmektedir. Yaz turizminin dışında, inanç turizmi de yapılmaktadır. 

 

İzmir Satılık Konut Tercih Edeceklere Kentin Ulaşımı 

İzmir ulaşım açısından son derece gelişmiş bir şehirdir. Merkezden hemen her ilçeye çok çeşitli ulaşım araçları kullanılarak gidilebilir. 1943 yılından beri hizmet veren belediye otobüsleri, 1989 yılında çalışmaya başlayan metro hattı, 1992 senesinden beri devam eden vapur seferleri ile şehir içi ulaşım konusunda vatandaşlar sıkıntı çekmemektedir. Türkiye’nin en büyük havaalanlarından biri olan Adnan Mendere Havalimanı, ilde bulunmaktadır. Ayrıca şehrin en önemli ilçelerinden birinde yer alan otobüs terminali, 155 şehirlerarası noktayı birbirine bağlamaktadır. İzmir satılık daire tercih edecekler, kentin gelişmiş ulaşım ağından yararlanma fırsatı elde edecektir. 

 

İzmir Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Bilgisi 

Otuz ilçe ve bu ilçelere bağlı belediyelerden oluşan kentte, çok farklı yerleşim noktaları bulunmaktadır. İzmir satılık ev düşünenler, aşağıdaki ilçelerden birini seçebilirler:

 

 • Buca
 • Karabağlar
 • Bornova
 • Konak
 • Karşıyaka
 • Bayraklı
 • Çiğli
 • Torbalı
 • Menemen 
 • Gaziemir 

 

İzmir Satılık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu Verilerine göre kentte toplam 2.048.028 adet konut bulunmaktadır. İzmir’de satılık evler ortalama 120 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 2880 Türk Lirası’dır. İzmir’de satılık daire alacakların yaklaşık 345.600 Türk Lirasını gözden çıkarmalıdır. Ancak bu fiyat, konut tipine ve konutun yer aldığı lokasyona göre değişiklik göstermektedir. Örneğin sahibinden satılık daire İzmir Bornova  tercih edecek bir kişinin, bütçesiniz biraz esneterek 387.200 Türk Lirası ödemesi gerekebilir. İzmir’de uygun fiyata satılık daireler arayanlar ise, merkez ilçelerden uzaklaşarak  Buca, Karabağlar, Bayraklı, Çiğli, Gaziemir gibi yerleşim noktalarına göz atabilirler. Konut tipine göre ev bedelleri ise aşağıdaki gibidir :

 

 • 1+1, 58 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 191.806 Türk Lirası 
 • 2+1, 90 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 245.700 Türk Lirası
 • 3+1, 130 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 359.580   Türk Lirası 

 

Eğer İzmir satılık konut arayışınızı mutlu sonla bitirmek isterseniz, kentte yer alan emlakçılardan birine danışabilir veya sahibinden satılık müstakil ev İzmir gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlak Haberleri
Dekar Yapı Kıyıbahçe Projesinde Satış...

Dekar Yapı Kıyıbahçe Projesinde Satış...

20 Haziran 2019

Elite Concept Projesinde Satışlar Dev...

Elite Concept Projesinde Satışlar Dev...

19 Haziran 2019

Univia Yabancı Yatırımcılardan Yoğun ...

Univia Yabancı Yatırımcılardan Yoğun ...

18 Haziran 2019

TÜİK 2019 Mayıs Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2019 Mayıs Konut Satış İstatisti...

17 Haziran 2019

Esenyurt Konut Ortalama Geri Dönüş Sü...

Esenyurt Konut Ortalama Geri Dönüş Sü...

17 Haziran 2019

İzmir Satılık Konut
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.