/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İzmircancel

İzmir Sahibinden Satılık Ev

araması için 192 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

İzmir Sahibinden Satılık Konut Arayanlara İl Rehberi

İzmir sahibinden satılık konut düşünenler için kent hakkında tüm önemli bilgileri bir araya getirdik. Gelin Ege’nin incisi İzmir’i birlikte daha yakından tanıyalım.  Türkiye’nin en kalabalık üçüncü kenti olan İzmir, Anadolu yarımadasının batısında yer almaktadır.  Batısında Ege Denizi ve Ege Adaları, güneyinde Aydın, kuzeyinde Balıkesir ve doğusunda Manisa ili ile çevrili olan İzmir, 12.007 kilometrekarelik bir alana yayılmıştır. Şehir bu hali ile ülkemizin en büyük yüzölçümüne sahip 23. ilidir. Denizden yüksekliği sadece 30 metre olan kentin,  bilinen ilk adı Smyrna’dır.  Amazon kadınlarından birinin ismini taşıyan İzmir, Antik Çağ’ın en ünlü kentlerinden biridir. Özellikle burada yer alan Efes antik kenti,  Roma İmparatorluğu’nun en büyük kentlerinden biridir. Tüm bu bilgiler ışığında İzmir’in tarih boyunca önemli roller üstlendiğini söyleyebiliriz. 

 

İzmir Sahibinden Satılık Konut Düşünenlere Kentin Ekonomisi 

İzmir satılık daire tercihinde bulunacaklar şehrin ekonomik yapısı ve istihdam durumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Dünyanın en hızlı yükselen kentleri arasında ikinci sırada yer alan İzmir’in ekonomisi birden fazla alanda gelişmiştir. Kısacası çok yönlüdür. Sanayi, tarım, ticaret ve turizmin baskın olduğu ilde en büyük payı sanayi sektörü almaktadır. İzmir, İstanbul ve Kocaeli’nden sonra sanayinin en çlok geliştiği şehirdir. Bunun dışında, verimli tarım arazileri ve uygun iklim koşulları sebebiyle kent adeta bir tarım merkezidir. Buğday, arpa, pirinç, pamuk, tütün, susam üretimi yaygındır. Şehirde üretilen üzüm meşhurdur ve yurt dışına ihraç edilir. Son olarak kentte hem doğal güzellikleri hem de köklü tarihi ile yerli ve yabancı turistin ilgisini çekmektedir. İlde deniz turizmi önemli bir gelir kaynağıdır. 

 

İzmir Sahibinden Satılık Konut Bakanlara Şehrin Demografik Yapısı 

İzmir’de yaşayan kişi sayısı 01 şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre 4.320.519’dur. Kent nüfusu bir önceki yıla göre 40.842 kişi artmıştır Otuz ilçe ve 1295 mahalleden oluşan İzmir’de nüfus yoğunluğu en fazla olan ilçe Konak’tır. İzmir satılık ev tercihinde bulunmak isteyenler, kentin en gelişmiş on yerleşim biriminden birinde araştırmalarını yoğunlaştırmak isteyebilirler:

 

  • Buca
  • Karabağlar
  • Bornova
  • Konak
  • Karşıyaka
  • Bayraklı
  • Çiğli
  • Torbalı 
  • Menemen
  • Gaziemir 

 

Listenin üçüncü sırasında yer alan Bornova ilçesi, kent nüfusunun %10.31’ine ev sahipliği yapmaktadır. Kentin en gelişmiş yerleşim birimlerinden biri olması nedeniyle sahibinden satılık daire İzmir Bornova arayanların sayısı son dönemde bir hayli artmıştır. İzmir’de uygun fiyata satılık daireler arayanların ise Bayraklı, Çiğli, Torbalı ve Menemen ilçelerinde arayışlarını devam ettirmeleri işlerini kolaylaştırabilir. 

 

İzmir Sahibinden Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, ilde toplam 2.048.028 konut bulunmaktadır. İzmir’de satılık daireler ortalama 120 metrekarelik kullanım alanına sahipken, metrekare başına düşen ev bedeli 2880 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Buradan hareketle İzmir satılık ev düşünen bir kişinin ortalama 345.600 Türk Lirası ev bedeli ödeyeceğini söyleyebiliriz.  Fakat bu ortalama rakam, konut tipinden ve konutun yer aldığı lokasyondan etkilenmektedir. Dolayısı ile, bütçenizi kendi istek ve arzularınız doğrultusunda belirlemeniz sizin yararınıza olacaktır. Konut tipine göre ev bedelleri aşağıdaki gibi farklılaşmaktadır:

 

- 1+1, 58 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 191.806 Türk Lirası 

- 2+1, 90 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 245.700 Türk Lirası

- 3+1, 130 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 359.580  Türk Lirası

 

Eğer İzmir sahibinden satılık konut arayışınızı bir adım ileriye götürmek isterseniz, kentte yer hizmet veren emlakçılar ile sitemiz üzerinden iletişim kurabilir veya sahibinden satılık müstakil ev İzmir gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İnşaat Firmaları İçin Yeni Bir Dönem ...

İnşaat Firmaları İçin Yeni Bir Dönem ...

5 Haziran 2020

Ev Almanın Tam Zamanı

Ev Almanın Tam Zamanı

5 Haziran 2020

Konut Sektörü Hareketlendi

Konut Sektörü Hareketlendi

4 Haziran 2020

2020 Haziran Kira Artış Oranları Açık...

2020 Haziran Kira Artış Oranları Açık...

3 Haziran 2020

Müstakil Konutlara Talep Artıyor

Müstakil Konutlara Talep Artıyor

2 Haziran 2020

İzmir Sahibinden Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.