Emlakjet

Kars Digor Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Digorcancel
Karscancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Digor Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Digor satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Digor, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeyinde bulunan Kars ilinin bir ilçesidir. Doğusunda Ermenistan devlet sınırı, güneyinde ve batısında Kağızman ilçesi, batısında ve kuzeyinde Kars Merkez ilçesi bulunmaktadır. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçe toprakları Erzurum-Kars platosunun doğu ucunda yer alır. İlçeyi Anadolunun kuzey yarısındaki kıvrım sistemine bağlı olan dağlar engebelendirmektedir. Karasal iklim özelliği görülen ilçede yaz mevsiminin ortalama sıcaklığı 19.7 derece, kış mevsiminin ise -4.3 derecedir. Kar yağışı yoğun olarak görülen ilçede ortalama kar kalınlığı 42 santimetre olarak hesaplanmıştır.

Digor Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 22.282’dir. Bu sayının yüzde 47,75’i kadın, yüzde 52,25’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.092 kilometrekare, rakımı ise 1.450 metredir. Digor satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği 1 mahallesi ve 38 köyü bulunmaktadır.

Digor satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçe ulaşımı karayolu ile sağlanabilmektedir. Kars il merkezine 41 kilometrelik bir mesafede tek şeritli asfalt yol mevcuttur. İl geneline karayolu, havayolu ve demiryolu ulaşımı sağlanabilmektedir. Kars il merkezinden saat başı hareketle ilçeye yolcu minibüsleri ulaşım sağlamaktadır. İlçe merkez otobüsleri Kars Merkezinde Digor Durağı ya da Digor Garajı ismi ile kolaylıkla bulunabilmektedir. 

Digor Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kars’ın Digor ilçesindeki ve il genelindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 155 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 736 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.622 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 166.160 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kars ilininin Digor ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kars Digor sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.