/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Altunhisarcancel
Niğdecancel

Niğde Altunhisar Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Altunhisar Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Altunhisar satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Altunhisar Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

İç Anadolu Bölgesi içerisindeki Niğde iline bağlı bir ilçe konumunda olan Altuhisar ilçesinin kuzeyinde Aksaray, kuzeydoğusunda Çiftlik, güneyinde Bor, güneydoğusunda ise Niğde Merkez ilçesi yer almaktadır. Altunhisar satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin denizden yüksekliği 1.050 metre olup toplam yüzölçümü 581 kilometrekaredir. İlçenin il merkezine uzaklığı 35 kilometredir. İlçenin kuzey kesimlerinde Melendiz Dağlarının uzantısı yer almakta olup yer yer ovalık araziler bulunmaktadır. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçenin doğal bitki örtüsü steptir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede sanayi kuruluşu ise yok denecek kadar azdır. Altunhisar satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetlerinin yürütüldüğü bilgisine ulaşmaktadır. İlçede yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; buğday, arpa, patates, şekerpancarı, elma, ceviz, badem ve elmadır. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinin büyük bir kısmı ilçe içerisinde tüketilmekte olup geri kalan ürünler ise dış bölgelere satılmaktadır.  İlçede yapılan tarım faaliyetlerinde yoğun olarak modern tarım teknikleri kullanılmaktadır. Bu sebeple ilçede yapılan faaliyetlerden alınan verim oldukça yüksektir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri et besiciliği şeklinde olup halkın büyük bir kısmı geçimini bu alandan sağlamaktadır.

Altunhisar Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 15 bin 463’tür. İlçe nüfusunun yüzde 51,85’ini (8 bin 18) erkek, yüzde 48,15’ini (7 bin 445) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Altunhisar satılık daire tercihinde bulunmak isteyenlerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 9 adet mahalle ve 6 adet köy bulunmaktadır. Niğde Altunhisar satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Cumhuriyet Mahallesi, Erenler Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Orta Mahallesi, Sağlık Mahallesi, Selçuk Mahallesi, Yaka Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Akçaören Köyü, Çömlekçi Köyü, Ulukışla Köyü, Uluören Köyü, Yakacık Köyü ve Yeşilyurt Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Niğde ilinin Altunhisar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Niğde Altunhisar da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

27 Mayıs 2022

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

27 Mayıs 2022

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

27 Mayıs 2022

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

27 Mayıs 2022

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

26 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.