Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Koyulhisarcancel
Sivascancel

Sivas Koyulhisar Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Koyulhisar Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Koyulhisar satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Koyulhisar Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sivas iline bağlı olan Koyulhisar ilçesi, ilin en kuzey ucunda yer almaktadır. Koyulhisar satılık daire arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile Karadeniz iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle hemen hemen her mevsim yağış almaktadır. Geçmiş dönemlerde Şebinkarahisar ilçesine bağlı olan Koyulhisar, 1933 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Ormanlık arazilerin oldukça fazla olduğu ilçede yer alan Kelkit Irmağı’nın kolları ilçe için oldukça önemlidir. Koyulhisar satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalarda ilçe ekonomisinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetlerinin yürütüldüğü bilgisine ulaşılmaktadır. İlçede ekonomik faaliyetler her geçen gün gelişmektedir. Bu nedenle ilçede konut arayan kişilerin sayısı da her geçen gün artmaktadır.

Koyulhisar Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 14 bin 613’tür. İlçe nüfusunun yüzde 49,46’sını (7 bin 227) erkek, yüzde 50,54’ünü (7 bin 386) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Koyulhisar satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 7 adet mahalle ve 44 adet köy bulunmaktadır. Sivas Koyulhisar satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Aşağıkale Mahallesi, Camiikebir Mahallesi, Orta Mahallesi, Subaşı Mahallesi, Şeyhler Mahallesi, Tuğladağı Mahallesi, Yukarıkale Mahallesi, Akseki Köyü, Aksu Köyü, Aydınlar Köyü, Bahçe Köyü, Ballıca Köyü, Boyalı Köyü, Bozkuş Köyü, Çandır Köyü, Çaylı Köyü, Çiçeközü Köyü, Çukuroba Köyü, Değirmentaş Köyü, Dilekli Köyü, Ekinözü Köyü, Gökdere Köyü, Gölcük Köyü, Gümüşlü Köyü, Günışık Köyü, Güzelyurt Köyü, Hacıilyas Köyü İkizyaka Köyü, İskenderşeyh Köyü, Kadife Köyü, Kalebaşı Köyü, Karaçam Köyü, Kavacık Köyü, Kılıçpınarı Köyü, Kızılelma Köyü, Kurşunlu Köyü, Küplüce Köyü, Ortaköy Köyü, Ortaseki Köyü, Sarıharman Köyü, Sarıkaya Köyü, Sugözü Köyü, Sütlüce Köyü, Taşpınar Köyü, Yağcılar Köyü, Yalnıztepe Köyü, Yeniarslan Köyü, Yenice Köyü, Yeşilyurt Köyü ve Yolüstü Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Sivas iline bağlı Koyulhisar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Sivas Koyulhisar da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.