Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Trabzon Arsin Satılık Ev

araması için 63 ilan bulundu
search
Arsincancel
Trabzoncancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Arsin Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Arsin satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alma tercihinde bulunabilirsiniz.

Arsin Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon iline bağlı Arsin ilçesi bulunduğu konum itibari ile dağlık ve engebeli bir araziye sahiptir. Arsin satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçede dağların kıyıya paralel uzanmasından ötürü eğim iç kesimlere ilerledikçe artmaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 169 kilometrekaredir. İlçe su kaynakları bakımından da oldukça zengindir. İlçede yer alan akarsulardan başlıcaları; , Kendirlik, Sifla Yanbolu, Falgoz ve Arsin’dir. İlçede Karadeniz iklimi hakimdir. Bu nedenle yazlar serin, kışlar ise ılık geçmektedir. İlçe hemen hemen her mevsim yağış almaktadır. Bu nedenle ilçe ormanlık araziler bakımından da oldukça zengindir. Trabzon il merkezine 20 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe Trabzon-Rize sahil şeridi üzerinde yer almaktadır. İlçenin doğu kesimlerinde Araklı ilçesi, batı kesimlerinde Yomra ilçesi, kuzey kesimlerinde Karadeniz, güney kesimlerinde ise Gümüşhane iline bağlı Yağmurdere yer almaktadır. İlçenin Karadeniz denize 7 kilometre kıyısı bulunmaktadır. Arsin satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir.

Arsin Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 34 bin 831’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,36’sını (17 bin 540) erkek, yüzde 49,64’ünü (17 bin 291) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Arsin satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 35 adet mahalle bulunmaktadır. Trabzon Arsin satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Atayurt Mahallesi, Başdurak Mahallesi, Cudibey Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çardaklı Mahallesi, Çiçekli Mahallesi, Çubuklu Mahallesi, Dilek Mahallesi, Elmaalan Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fındıklı Mahallesi, Gölcük Mahallesi, Gölgelik Mahallesi, Güneyce Mahallesi, Güzelyalı Mahallesi, Harmanlı Mahallesi, Işıklı Mahallesi, İşhan Mahallesi, Karaca Mahallesi, Konak Mahallesi, Nuroğlu Mahallesi, Oğuz Mahallesi, Örnek Mahallesi, Özlü Mahallesi, Şenkaya Mahallesi, Üçpınar Mahallesi, Yalı Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşilce Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Yeşilyalı Mahallesi, Yolaç Mahallesi ve Yolüstü Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Trabzon ilinin Arsin ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Trabzon Arsin de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinize hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.